Hullócsillagom 110 csillagozás

Fiam, Nick Traina élete és halála
Danielle Steel: Hullócsillagom Danielle Steel: Hullócsillagom

Az amerikai Danielle Steelről, a világ talán legolvasottabb írójának kevesen gondolnák, hogy élete drámai fordulatok, tragikus epizódok sorozata. Legújabb könyve híres zenész-költő fia, Nick Traina – betegségével vívott – hősies küzdelmének krónikája. Nem regény, hanem lebilincselő, lélekerősítő igaz történet. Az Egyesült Államokban mintegy hárommillióan szenvednek a mániás depresszió kínzó, alattomos betegségétől. Hazánkban is százezreket érint a kór. Danielle Steel könyve elsősorban róluk, nekik és környezetüknek szól.

Eredeti mű: Danielle Steel: His Bright Light

Maecenas, Budapest, 2002
340 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632030656 · Fordította: Bánki Bálint

Magdi1017 P

Danielle Steel: Hullócsillagom Fiam, Nick Traina élete és halála

Én nagyra értékelem az írónő munkásságát, ezt nem is titkolom, bármennyire is csöpögős regényeket ír. Többnyire azokban is előfordul a tragédia valamilyen formában. De itt a saját szörnyű történetét ismerteti meg az olvasóval. Ezt feldolgozni nem lehet… Először a diagnózis, aztán a kezelések tömkelege, a tehetetlenség. Szülőként nem volt könnyű olvasmány, nem tudom, hogy én fel tudnám – e dolgozni, ha bármelyik gyerekem súlyos betegséggel küzdene, mert beletörődni biztosan nem. Én is elmennék a végsőkig.
Megrázó volt.. :(

Áfonya74 P

Danielle Steel: Hullócsillagom Fiam, Nick Traina élete és halála

Nem szoktam olvasni Danielle Steel könyveit, egészen egyszerűen, mert nem az én stílusom.
De ez a könyve kivétel. Mert teljesen más, mint a tőle megszokott írások.
Édesanyaként hihetetlenül nehéz volt elolvasni. Megtudni, szembesülni vele, hogy nem mindig tudsz megtenni érte mindent, nem lehetsz ott mellette minden pillanatban. Hogy hiába nyújtasz neki segítő kezet, az nem mindig elegendő, és bizony sokszor tehetetlennek érzed magad.
Danielle Steel azzal állított méltó emléket szeretett fiának, hogy megismertette az olvasóival fájdalmas, szívszorító történetüket.
Lehetetlen sírás nélkül végigolvasni…

MariannaMJ

Danielle Steel: Hullócsillagom Fiam, Nick Traina élete és halála

Netes fórumon ajánlották a könyvet. Nagyon megdöbbentő, hogy a mindig tökéletesen elegáns és tökéletes mosolyú Danielle Steel fia bipoláris zavarral élt. Egyáltalán: az írónő családi élete nem minden napi: több házasság, majdnem egy tucat gyerek, átlagon felüli anyagi körülmények (ezt a regényeivel alapozta meg).
Utóbbi nagy szerencse volt a fiának is, mivel az akkori lehetőségekhez mérve, megkaphatta a legjobb orvosi ellátást. Megkapta, miután évekig hurcolta Nicket orvostól orvosig – a teljes közönyön volt szükséges átküzdenie magukat.
Az anya írásán nem tud átjönni, nem jöhet át, mennyire felfokozott életet élt Nick, inkább a szülői aggodalomról, a mindennapok megszervezéséről olvashatunk. Néhol számomra túl mázas is volt, amolyan romantikus írás. Érdemes megnézni a srác két bandájának a youtube-on elérhető néhány videóját: ezekből szerintem inkább átjön az, ahogy a fiú érezhetett. Persze, ez csak feltevés a részemről…

Amúgy a zene… Zaj… Nagyon megdöbbentett. Nem erre számítottam…

A könyv tele van fotókkal. Nick a leglazább, legmosolygósabb, viccesebb. Igazi hófehér hollywoodi mosoly. Tragikus…
Az öngyilkosságok… Mennyire nem akart élni. Ez az, amit szintén nem érezhetünk az anya szavain: magában a srác milyen mértéktelenül, iszonyúan szenvedhetett önmaga miatt.

monalisa

Danielle Steel: Hullócsillagom Fiam, Nick Traina élete és halála

Hát én is megkönnyeztem a végét. Danielle Steel nagy a lelkek mélyére tud nyúlni szövegvezetésével. (Mondjuk néha-néha zavartak a visszatérő és ismétlődő gondolatok, nem kerestem vissza, de elvétve akadt olyan Ctrl C Ctrl V érzésem… De mindezt megbocsátom neki a könyv tartalma miatt.) A megtörtént eset és a személyes érintettség az írónő részéről pedig még inkább egy közvetlen légkört eredményezett. És tényleg, én is abszolút úgy éreztem, ahogy DS is megírta a könyv végén – miszerint akik nem ismerték Nicket, a könyv után szeretnék megismerni. Ajánlom azok figyelmébe ezt a könyvet, akik csak ponyvaírónőként könyvelték el Danielle Steel-t. Most, hogy jobban megismertem az életét, rájöttem, hogy művei nagyrészében valószínűleg a saját szerelmi életét meséli el 1-2 változtatással vagy olyannak mutatja, amilyennek szerette volna, hogy legyen.
Visszakanyarodva Nickre, nem tudom szóba került-e valaha, de most ugye megint a figyelem középpontjába került egy bipoláris férfiről szóló film/könyv (Napos oldal) – kíváncsi lennék ezzel kapcsolatban DS véleményére vagy esetleg fordítva, hogy a Napos oldalban érintett írók, rendező, színészek stb. akárkit, inspirált-e ez a könyv. Amúgy érdemes elolvasni, ez egy kőkemény életrajzi alkotás egy súlyos mentális betegségben szenvedő fiatalről, nem fikció vagy szerelmes történet, amire az írónő neve enged következtetni.

Paulina_Sándorné

Danielle Steel: Hullócsillagom Fiam, Nick Traina élete és halála

Nem egy megszokott Danielle Steel könyv. A fiáról ír, az életéről. Egy anyának nagyon nehéz olvasni ezt a könyvet. Azt a napi küzdelmet, amit véghezvitt a fia érdekében. Nagyon nehéz, hogy tudod, hogy valami nincs rendben, nem jó, de senki nem hisz neked, csak legyintenek. Lehet, hogyha előbb ismerik fel a fia betegségét, ha előbb adnak neki megfelelő gyógyszert, talán nem következik be a tragédia. Talán. A szívem szakadt meg, mikor a fia Julia-hoz költözött és elengedte. Hihetetlen erő kellett, ahhoz, hogy az írónő ezt bírja. Hiszen Nick-en kívül még volt több gyermeke, azok is igényelték az anyjukat. Csodálom az írónőt!

Danielle Steel: Hullócsillagom Fiam, Nick Traina élete és halála

Mint anya, úgy gondolom és érzem, hogy nem történhet rosszabb dolog a gyermekünk halálánál. Danielle Steel ebben a könyvben a fiáról ír, a küzdelemről, a betegségével felvett szülői harcról, a tehetetlenségről, a fájdalomról, és elengedésről…. Szívszorító könyv.

Gyucha_Pálma

Danielle Steel: Hullócsillagom Fiam, Nick Traina élete és halála

Már háromszor is elolvastam. Megunhatatlan ez a könyv! ez volt az első D.S. könyvem. mind a háromszor sírtam ezen a könyvön. annyira megható. és hihetetlen mennyi mindenen ment keresztül a család. Hihetetlenül tisztelem é szeretem az írónőt a kitartásáért, erejéért.

TTCsilla

Danielle Steel: Hullócsillagom Fiam, Nick Traina élete és halála

Szívszorító történet egy fiúról,akinek az élete ( még ha sokan ugy is gondolják …-mert sajnos vannak akik nem jól gondolják-mindene megvan s boldognak kellene lennie)nagyon nagy küzdelem volt önnmagával!

zeany

Danielle Steel: Hullócsillagom Fiam, Nick Traina élete és halála

Az egyetlen Danielle Steel könyv, ami említésre méltó. Elég megrázó, nem értem, anyaként, hogy volt képes rá, hogy ilyen részletességgel mutassa be a fia betegségét, halálát.

Zsuzsanna_Makai

Mit számít, mennyi pénzem halmozódik fel a bankokban, ha minden reggel összetört szívvel ébredek.

Light_House

Vannak dolgok, amiket egyedül kell megtennünk. Ha át akarjuk ugrani az előttünk tátongó mélységes szakadékot, akkor nekifutás közben csak a saját hitünk adhat erőt. Nekünk kell ugranunk, és hinnünk kell önmagunkban.

Light_House

Bizonyított tény az, hogy annyit kapsz, mint amennyit adsz. Aszerint ítélnek meg, ahogyan éltél, és magad után is olyan nyomot hagysz.

Algernon +SP

Nick Traina – Ne add fel

Amikor úgy érzem,
hogy már nem
bírom tovább,
mert már túl sok csalódás ért,
akkor a csapatból valaki átkarol,
és azt mondja,
ne adjam fel,
minden rendbe jön.
Időnként nagy dolgokat vittem véghez,
és már a csúcson is elidőztem,
de már a romjaimban is hevertem,
letaszítva és összetörve.
Hát ilyen az élet,
többet nem remélhetsz,
egyszer a győzelem repít magasba,
máskor meg a földhöz vág kudarca.
Ez nemcsak egy szépséggel teli világ,
hanem gyűlölettől is terhez,
hát így megy ez,
vannak doolgok, amik ellen
semmit sem
tehetsz.
Keresd a jót és használd fejed.
Soha ne add fel, és akkor minden
rendben lesz
Van aki küzdeni szeret
másokat meg megőrjítenek a szerek.
Minden éjszakámon
negatív hullámok sodortak el,
gyengeségem soha nem titkoltam.
A tudás útján nincs megállás,
az idők végeztéig haladj tovább
Sokak szíve gyűlölettel teli,
és ebbe szinte belezavarodnak.
Az mindenkinek időbe telik
amíg a felkavart vizek letisztulnak.
Bizonyított tény az,
hogy annyit kapsz, amennyit
adsz.
Aszerint ítélnek meg,
ahogyan éltél,
és magad után is olyan nyomot
hagysz.

Paulina_Sándorné

Még a legrosszabb helyzetekben is van valami apróság, aminek örülni lehet. Ragadd meg ezt, fogd erősen, és ne engedd el.

Breezy

Amikor már azt hiszed, hogy feljutottál a csúcsra, és hátradőlve büszkén tekintenél jól elvégzett munkádra, akkor az élet mindig újabb kihívásokkal rukkol elő. Gyakran ezeket csak púpnak érezzük a hátunkon, máskor meg érdemesnek tűnik belevágni. Így megy ez. A kihívások elől nem szabad megfutamodni, a problémák azért vannak, hogy megoldjuk őket.

Breezy

Életed során nem csupán egy hegyet, hanem egy egész hegyláncot kell megmásznod. Ez olyan, mint a színes karateövek. Hiába szerezted már meg az egyiket, de a feketéért még keményen meg kell küzdeni.

Light_House

Amikor egy igaz barátot képzelek el magamnak, akkor egy olyasvalaki jelenik meg lelki szemeim előtt, aki szeret engem és törődik velem. Áldozatokat is hajlandó hozni értem, akárcsak én érte. Meg lehet bízni benne, a nézeteimet és a véleményemet megoszthatom vele, és nem hagy cserben akkor sem, ha le vagyok eresztve. (…) Ő az igaz barát, aki minden esetben kitart mellettem. (…) SEMMI sem ingatná meg az igaz barátomba vetett hitemet. Továbbá abban is biztos vagyok, hogy nem veszteném el soha, hacsak nem tennék valami olyasmit, ami nem fér bele a barátról kialakított képbe.

Kapcsolódó szócikkek: barát
Algernon +SP

Mindannyian kaptunk tőle valamit, egy álmot, egy emléket és egy kis bátorságot. Nélküle nem mernénk kergetni ennyire ködös álmokat.

Lana79

„Réges régen nagy voltam, de most megint kicsi vagyok.Amikor még nagy voltam…” Aztán megint folytatta a mondandóját,de furcsán nézhettem rá,mert ismét rám meredt,és magyarázni kezdett: „Én már egyszer jártam itt,és akkor nagy voltam” – mondta csendesen. Ez elég furcsán hangzott,és nem feszegettem tovább a kérdést.Elég kényelmetlenül éreztem magam.mert kezdett ingoványos talajra terelődni a beszélgetésünk.Azonban ezt soha nem felejtettem el.Máig nem tudom eldönteni,hogy csak zagyvaságokat beszélt a maga értelmes és intelligens módján,vagy élénk fantáziájában született meg ez a történet,de az is lehet,hogy ennél többről volt szó.Ezt akkor sem tudtam eldönteni,és most sem tudom."