Győztesek 14 csillagozás

Danielle Steel: Győztesek Danielle Steel: Győztesek

A ​17 éves Lily Thomas tehetséges, ambiciózus síversenyző, akit olimpiai aranyéremre is esélyesnek tartanak. Élete azonban egy tragikus baleset következtében végzetes fordulatot vesz: a fiatal lány tolókocsiba kényszerül. Édesapja, a lányát tizennégy éve egyedül nevelő Bill úgy érzi, sohasem lesz képes túllépni a Lilyt ért tragédián. A diagnózisért az operációt végző idegsebészt hibáztatja, nem is sejtve, hogy a műtét éjszakáján dr. Jessie Matthewst is kegyetlen csapás éri: elveszti férjét, és egyedül marad négy iskolás gyerekével. Bill rég nem látott barátjával, Joe-val osztja meg a fájdalmát, akinek az élete ugyancsak romokban hever: felesége elhagyta, pénzügyi karrierje megbicsaklott. Az egzisztenciális gondokkal is küszködő Jessie doktornő is szorosabbra fűzi barátságát egykori kolléganőjével, a mellrákból nemrég felépült Carole-lal, akinek testén-lelkén mély sebeket hagyott a betegsége. Az osztálytársai pálfordulásán kesergő Lily pedig új barátra lel Teddy személyében, aki… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Maecenas, Budapest, 2019
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632034003 · Fordította: Lelik Krisztina
Maecenas, Budapest, 2014
332 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632032689 · Fordította: Lelik Krisztina

XX73>!
Danielle Steel: Győztesek

„Rengeteg mindenre lesz képes. Autót fog vezetni, egyetemre járhat, szakmát tanulhat, lehet belőle politikus, férjhez mehet és gyerekeket szülhet. Az egyetlen, amire nem lesz képes, az a lábai használata. Minden egyéb érintetlen. Csak más célokat kell számára kitűzni az eddigiek helyett.”

Borzalmasan nehéz megértetni egy kamasszal, ha egészségügyi állapota egyik pillanatról másikra keresztezi eredeti terveit. Őszintén kívánom, hogy senkinek ne legyen része ebben a problémában soha.

Ám ha mégis…

Ez a könyv egy remek példa arra, hogy hogyan tovább.

(Bár ehhez egy eredeti Monet nem föltétlenül szükséges.)

„Nem mondom, hogy könnyű lesz, és nem fogom Lilynek sem ezt hazudni, de saját szememmel látom nap mint nap, mi mindent képesek emberek elérni.”

szivárványglória >!
Danielle Steel: Győztesek

Nagymamám egyik kedvenc szerzője volt az írónő, s ezt a könyvet még tizenkét éves koromban kaptam a gyűjteményéből. Talán ennek köszönhető, hogy sok hibájával ellentétben is élveztem olvasni. Ó, mert dolgok, amikkel nem voltam kibékülve akadtak bőven.
Röviden a könyv csak attraktív emberekkel operál, továbbá nagyon felsőosztálybeli, fehér és heteronormatív.
Rossz szájízzel olvastam, hogy két párkapcsolatban is a nők mondtak le a vágyaikról, mint Kazuko a gyerekekről, vagy Jessie a karrierlehetőségekről. Ennél már csak az borított ki jobban, amikor Carol-t az összes karakter sajnálta, mert úgy gondolta, soha többé nem szeretne párkapcsolatot. spoiler
spoiler öngyilkosságának meghiúsulása igazán tetszett, de okaként nem azt a következtetést vontam le, mint később kiderült. Csak azért rakta el a fegyvert, mert rájött, hogy vannak nála rosszabb helyzetben élők? Hogyha valaki ilyen helyzetbe jut, ez már nem oszt-szoroz, kedves írónő.
Leckéi nem voltak egetrengetőek, de nagyra értékeltem a kerekesszékbe kerülést eleinte kissé lesajnáló, de a történet végére az új életformát elfogadó, normálisnak találó nyelvhasználatot és összeségében a Vízililiom ötletét és megvalósítását.

Nóra_Alpekné_Barna P>!
Danielle Steel: Győztesek

Félve kezdtem bele ebbe a regénybe, mert az írónőről fennmaradt emlékeim erőteljesen a csöpögős romantika irányába mutattak. Talán gimisként fordult meg a kezemben Steel regény utoljára, azóta inkább a fantasyt részesítem előnyben. Így nehezen kiválasztottam egy kihívás kedvéért ezt a történetet, és igen kellemesen csalódtam. Sok nehéz élethelyzetet kapunk a történetben: kerekesszékbe kényszerült sportoló, rákbetegséget legyőző pszichológus, hirtelen megözvegyült négygyerekes orvos, magányos üzletember, elhagyott gyermek. Az ő sorsuk elevenedik meg a lapokon, küzdelmük és harcaik tanúi lehetnek a sorokat olvasók. Elgondolkodtató helyzetek, keserédes történetek uralják ezt a Danielle Steel regényt. Fél csillag minusz a végért: kissé összecsapottnak éreztem, és soknak a szerelmi szálakat. De ez csak az én véleményem! Olvassátok!

Kvakki>!
Danielle Steel: Győztesek

Tetszett, jól megírt, fontos kérdéssel foglalkozó könyv.

Kisbalcsi>!
Danielle Steel: Győztesek

Szerintem az utóbbi idők egyik legjobb könyve az írónőnek!Nagyon jó volt a témája,ebben a könyveben vissza köszön a régi stílus amikor is nagyon fontos témákat dolgoz fel…ebben a könyvben ugye az hogy ,hogy tud megbirkózni egy fiatal tehetség a hirtelen jött tragédiájával…

Sünike>!
Danielle Steel: Győztesek

Ez a történet megint a jobban sikerült Steel-regények közé tartozik. Tetszett ez a mindennapi életből vett, több szálon futó történet, amely bemutatta, hogyan tud tragédiájával megbirkózni egy kerekes székbe kényszerült tizenéves lány, egy megözvegyült több-gyerekes doktornő és egy rákból felgyógyult pszichológusnő.
Itt Magyarországon is elkelne pár olyan ember, mint a rehabilitációs intézetet megalapító Bill Thomas.

Szidi86>!
Danielle Steel: Győztesek

Nekem nem nagyon tetszett ez a könyv, olvastam tőle jobbat is. Nehezen ment az olvasása nem kötött le, a közepét szerintem nagyon elhúzta, de a vége jó volt.

Janbagi>!
Danielle Steel: Győztesek

Fiatal, nagyon céltudatos fiatalokról, idősebb komoly élettani válságban került emberekről szóló történet, ahol a központi figura egy gerincsérült sielő lány. Édesapja nehezebben tud megbirkózni a lányát ért szerencsétlenséggel és hatásaival. Aztán Ő is talál egy célt, amihez segítőtársakat, barátokat talál. A végén minden párhuzamosan futó szál a helyére kerül, minden szív társra talál olyan Danielle Steel-esen.