Erkölcsi ​iránytű 9 csillagozás

Danielle Steel: Erkölcsi iránytű

Danielle ​Steel új regénye egy bentlakásos elit magániskolában játszódik, ahol egy tragédiába torkolló éjszaka után sokak élete örökre megváltozik.
A százhúsz éves Saint Ambrose mindmáig főleg az előkelő családok fiúgyermekeit készítette fel egyetemi tanulmányaikra, az új tanévtől kezdődően azonban már lány tanulókat is kész befogadni. A campuson lakó diákok legtöbbje a világ szinte összes kiváltságát élvezheti, mégis sokan közülük lelkileg sérültek, családi gondokkal küzdenek, magányosak. Ilyen feszült légkörben pedig a legkisebb szikra is könnyen tomboló tűzvészt okozhat.
Az iskolai halloween-parti másnapján egy diáklány súlyos sérülésekkel és veszélyes mennyiségű alkohollal a vérében kórházba kerül. Csak az a maroknyi diák, aki ott volt, amikor megtámadták, tudja, mi történt, ők azonban szorosan összezárnak. Ám a Saint Ambrose-ban senki sem menekülhet el a következmények elől. Tantestület és média, szülők és diákok a rendőrséggel karöltve próbálják kideríteni az… (tovább)

Eredeti cím: Moral Compass

Eredeti megjelenés éve: 2020

Maecenas, Budapest, 2022
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632034331

Klodette>!
Danielle Steel: Erkölcsi iránytű

Egy kihívás miatt olvastam csak el, bevallom, de elnyerte a tetszésemet. :)
Egy olvasó ajánlotta a könyvtárban, amikor valami újabb Danielle Steel kötetet kerestem.
Ez most nem valami romantikus, nem a romantikát középpontba helyező sztori volt, sokkal inkább egy elgondolkodtató, roppant komoly témákat boncolgató, drámai mű és egyben rendkívüli társadalomkritika.
Miközben olvastam, teljesen magával ragadott az őszi hangulat, a Saint Ambrose ősi falainak titkokkal és hazugságokkal, valamint képmutatással átszőtt falai, vidéke.
Itt mindenkinek volt valami folt a múltjában, amit nem akart, hogy kiderüljön, ezért pedig bármit képes volt elkövetni.
A lányok összetartása tetszett, habár közülük sem volt mindenki ártatlan és hátsó szándék nélküli,sőt…
A befejezés vegyes érzéseket keltett bennem, még olvastam volna kicsit bővebben, hogy a jövőben kivel-mi történt.

_Horváth_Bernadett_>!

Másnap a program szerint megismertetik velük az iskola legkorszerűbb, világszínvonalú könyvtárának csodáit.