Egy ​tökéletes idegen 38 csillagozás

Danielle Steel: Egy tökéletes idegen Danielle Steel: Egy tökéletes idegen Danielle Steel: Egy tökéletes idegen

Raphaellát, ​egy európai bankárdinasztia egyetlen lányát a széltől is óvták világéletében. Egy nálánál negyven évvel idősebb amerikai férfi feleségeként is hihetetlen luxusban él, szolgák lesik minden kívánságát, testőrök vigyázzák minden lépését. Az idős férj azonban már hét éve emberi roncs, akit furdal a lelkiismeret: van-e joga magához kötni gyönyörű fiatal feleségét, aki nincs felkészülve arra, hogy kilépjen a világba és új életet kezdjen, ha ő már nem lesz.
A fiatal, jóképű San Franciscó-i ügyvéd, Alexander Hale egy ködös estén pillantja meg a gyönyörű Raphaellát, aki zokogva üldögél egymagában, de eltűnik, még mielőtt a férfi megszólíthatná. Első látásra beleszeret a lányba, számára ő lesz a „tökéletes idegen”, akit képtelen elfelejteni.
És amikor legközelebb találkoznak, életük mindörökre megváltozik. Raphaella viszonozná Alexander érzelmeit, de úgy gondolja, nincs joga elszakadni idős, beteg férjétől, és új életet kezdeni.
E három ember története drámai… (tovább)

Váratlan szerelem címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1981

Maecenas, Budapest, 2003
320 oldal · ISBN: 963203077x · Fordította: Vadász Gyula

BKN I>!
Danielle Steel: Egy tökéletes idegen

Nehéz úgy értékelni ezt a könyvet, mintha egy manapság népszerű kötettel tenném. Azt hiszem, már van tizenöt éve is, hogy először elolvastam, azóta pedig megtettem már jónéhányszor… Hogy miért? Mert nagyon kedvelem Danielle Steele lágyságát, ahogy úgy meséli el a történeteit, mintha azok puha bárányfelhők lennének, fekete zivatargócokkal elkeverve.

Rona_Kokkonen>!
Danielle Steel: Egy tökéletes idegen

Nagyon tetszett a történet alapgondolata, az elnéző idős férjről és a kötelességtudó fiatal feleségről. Mindenkinek jár a szerelem és senkit sem kényszeríthetnek életen át tartó rabságba még házasság, vagyon árán sem.
Kifejezetten elbűvölőnek találtam a drámai befejezést.

Light_House>!

Az élet változó évszakok, változó színpadok, változó álmok sorozata, és nekünk ezekkel együtt kell változnunk.

Épril0414>!

A házat, amelyben éltek, John Henry nagyapja építette, amikor először jött San Franciscóba a polgárháború után.A ház túlélte az 1906-os földrengést és most az egyik legfontosabb építészeti jellegzetesség volt San Franciscóban. De mégsem az a ház volt, amelyben Raphaella mostanában boldog lehetett volna. Sokkal inkább múzeumnak, vagy mauzóleumbak tűnt, mint az ő otthonának. Ridegnek és barátságtalannak látszott, akárcsak a személyzet, akik közül mindegyik itt volt John Henrynél már akkor is, mielőtt még ő ideköltözött.Arra pedig még sohasem volt lehetősége, hogy bármelyik szobát átrendezze, újradíszítse. A ház ugyanúgy állt ott most is,mint régen. Tizennégy éven át ez volt otthona, és mégis minden egyes alkalommal,mikor kilépett onnan, úgy érezte magát bőröndjével, mint egy árva.

43. oldal -Egy tökéletes idegen (Mecenas, 2003)