Becsüld ​önmagad! 22 csillagozás

Danielle Steel: Becsüld önmagad!

Carole ​Barber ünnepelt hollywoodi színésznő, a mozi és a színház élő legendája, aki számára azonban a családja éppoly fontos, mint a karrierje. Sok-sok, reflektorfényben töltött év után mégis magányosan, szinte titokban utazik el álmai Párizsába, mert itt reméli befejezni regényét – és megtalálni régi önmagát.
Ám egy este iszonyatos erejű robbanás rázza meg a Louvre közelében húzódó alagutat, s az egymásra torlódott járművek egyikében ott fekszik eszméletét vesztve a súlyosan sérült Carole is. Családját és barátait, akik Kaliforniától Londonig mindenütt próbálnak a nyomára bukkanni, sokként éri a lassan feltáruló valóság: a színésznő, távol az otthonától, az életéért küzd. De nem tehetnek egyebet, minthogy kórházi ágya mellett imádkoznak érte.
És megtörténik a csoda: Carole felébred a kómából. Csakhogy a nő, akit az egész világ ismer, úgy tér magához, hogy sejtelme sincs róla, kicsoda ő. Szerettei segítségével megpróbálja életének részleteit újra összeilleszteni, s… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

Maecenas, Budapest, 2008
318 oldal · ISBN: 9789632031972 · Fordította: Sóvágó Katalin

Garbai_Ildikó P
Danielle Steel: Becsüld önmagad!

Talán nem a megfelelő időben talált rám de nem az én könyvem volt. Számomra kissé unalmas bár az alap történet jó.

Mácó
Danielle Steel: Becsüld önmagad!

Igazi DS rajongóként nagy kihagyás után olvastam el ezt a könyvet. Régóta állt már a polcomon olvasatlanul, de nem nyújtotta azt az élményt, ami miatt szeretem az írónő könyveit. Kevésbé szeretem az olyan történeteit, amelyek egy esemény körül forognak, mint azokat, amelyek a főszereplők egész életét követik végig. Hát ez a könyv csak arról szólt, hogy Carole hogyan épül fel a balesete után, nem tartogatott nagy izgalmakat.
Legnagyobb baj, hogy nem sikerült igazán megszeretni egyik szereplőt sem, a nagy fellángolás a végén pedig egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet, Matthieu idegesített is (valaki tudja hogy hogy kell kiejteni a nevét?! :D).
Voltak részletek, amik felkeltették az érdeklődésemet, de közepesnél nem jobb a könyv. Ha valaki DS-t akar olvasni, talál ennél 100x jobbat!
(Csak nekem annyira abszurd, hogy mindig mindenki a főszereplőbe szerelmes, még akkor is, ha eltelt 15-20 év?!)

Niki
Danielle Steel: Becsüld önmagad!

Danielle Steel bármelyik könyvét örömmel veszem a kezembe. Barátnőm könyvespolcán láttam meg, és rögtön haza is jött velem. Carole második férje halála után egyedül él, és legjob barátnője egyben a titkárnője is. Elgondolkodtató volt számomra, hogy a valóságban létezik-e olyan házasság, mint Carole második házassága volt. Mióta elveszítette férjét, nem vállalt több szerepet, és könyvt szeretett volna írni, de nem igazán jött meg számára az ihlett, így került Párizsba, ahol egy támadás következtében kómába esik, és amikor felébred nem emlékszik senkire és semmire. Megrázó volt olvasni, hogy kereste a családja, az első férje, és hogy Carole mennyire tehetetlen volt a kórházi ágyon fekve emlékek nélkül. Hogy számára mindenki idegen volt, de hogy mennyi akaratereje volt, mert élni akart, és mindent megtett azért, hogy visszeszerezze az emlékeit, az életét.
Matthieu az első perctől ellenszenves volt számomra, nemhiába óvták tőle a gyerekei.

kyga
Danielle Steel: Becsüld önmagad!

Háát nekem kicsit fura volt ez a könyv..valahogy nem a megszokott Steel írta. A történet maga jó,érdekes a főhősnő Carole kicsit idegesítő néha, de mindenképpen el lehet olvasni.

Zsuzsanna_Hernádi
Danielle Steel: Becsüld önmagad!

Hát messze nem tartozik a jó Danielle Steelek közé. Ami nem is lep már meg, az újabb könyvei valahogy egyre rosszabbak. Persze olvasmányos meg minden, hamar végeztem is vele, de maradandó élményt nem nyújtott. Egyszer elment.

Ani8825

Fellépése magabiztosságot, önérzetet, bájt sugárzott. Nem volt arrogáns, csak jól érezte magát a bőrében.

Ani8825

Végső soron csak szenvedés lesz belőle, ha olyan helyen próbálsz gyökeret verni, ahova ne tartozol.

Ani8825

Menj tovább, úgy folytasd, mintha hegyet másznál. Nem nézel le, nem állsz meg, amíg föl nem érsz a tetőre.

Ani8825

Szabad vagyok, mint a madár. Miért ne használjam ki?

Ani8825

Vannak zárt ajtók, amelyeket okosabb nem feszegetni.

Ani8825

Talán a te esetedben kissé késve érkezett el ez a boldogság.

Ani8825

Valójában azt akarta tudni, hogy jó ember-e ő, vagy sem. Szörnyű, hogy ennyit sem tud.

Ani8825

Minden olyan valószerűtlennek tűnt. Mintha más élte volna ezt az életet, és nem ő.