Az ​idők végezetéig 26 csillagozás

Danielle Steel: Az idők végezetéig

Bill ​jogászként dolgozik apja patinás New York-i ügyvédi irodájában, de igazi elhivatottságot a lelkészi pálya iránt érez. Ahhoz azonban, hogy szembe merjen szállni rideg családja hagyományaival, szüksége van rajongott felesége bátorítására. Jenny kislány kora óta a divat szerelmese, mára elismert sztájliszt, aki szívvel-lélekkel hivatásának él, mégis kész maga mögött hagyni a New York-i divatbemutatók nyüzsgését, egész addigi életét, hogy kövesse férjét a távoli Wyomingba.
Robert már egy ideje lázasan keresi azt a regényt, amellyel könyvkiadója a bestsellerlisták élére kerülhetne, amikor a visszaküldendő kéziratok kupacában néhány gyöngybetűkkel teleírt jegyzetfüzetre bukkan. Szerzőjük Lillibet, a fiatal amis nő, aki napjainkban is szakasztott úgy él családja gazdaságában, mint elei a tizenhetedik században. Ám esténként titkon, gyertyafénynél papírra vet egy történetet, és a kéziratot egy köténybe csavarva eljuttatja Robert kiadójához. A férfi beleszeret a különös regény… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Maecenas, Budapest, 2018
326 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632033594 · Fordította: F. Gyökös Eleonóra
Maecenas, Budapest, 2013
328 oldal · ISBN: 9789632032658 · Fordította: F. Gyökös Eleonóra

Paulina_Sándorné P>!
Danielle Steel: Az idők végezetéig

Hűha. Érdekes történet volt. A fülszöveget elolvasva, nem igazán értettem, hogy akkor most két rövidebb regényt kapok az írónőtől? Az első történetet olvasva imádtam Bill és Jenny párosát. Olyan szerelem volt köztük, amilyet kívánok mindenkinek. Bill családját nem értem, de Tom fejlődőképes. Mondanom sem kell sírtam a végén. Aztán jött Robert és Lillibet párosa. Lillibet balesetéig nem jöttem rá, hogy mi a kapcsolat a két történet között. spoiler A második történetben Lillibet apja okozott könnyeket. Szerencsére nem olyan szülő, mint Bill szülei voltak – fejlődőképes és mégis fontos számára a lánya.

Sünike>!
Danielle Steel: Az idők végezetéig

Az utóbbi 5-6 év legjobb Steel-könyvét tettem most le, 2 tocsogósra sírt zsebkendővel együtt.
Rég olvastam tőle ennyire megható, mély érzelmeket kiváltó művet. Főleg az első rész, Bill és Jenny története volt az, ami annyira magával ragadott. Érdekes volt a második részben, Robert és Lillibet sorsán keresztül megismerni egy amis közösség mindennapjait és szokásait.
Bármennyire is szomorú volt ez a tulajdonképpen happy end-es regény, biztos vagyok benne, hogy hamarosan újra fogom olvasni.

szilva81>!
Danielle Steel: Az idők végezetéig

Azért tetszett a könyv, mert bár két külön történetből áll, ami egyenként olvasva igazi romantikus élettörténetet mesél el – a hihető és hihetetlen véletlenekkel – de a második történet, ami más korban és más szereplőkkel, más élethelyzetben játszódik, erős összefonódást mutat az elsővel. Élveztem a párhuzamok és összefonódások keresését, amely a második rész közepétől fedezhető fel.

Muciolvas>!
Danielle Steel: Az idők végezetéig

Nagyon szép történet! A könyv két részre oszlik. Az első rész Bill és Jenny szerelméről szól, Bill menő ügyvéd, de nem érzi jól magát a szakmájában és a családi cégben és a teológia felé fordul, és el is végzi. Minden vágya, hogy lelkészként dolgozhasson. Jenny felkapott stílustanácsadó, minden New Yorkhoz köti. Majd Bill állásajánlatot kap Wyomingba, és döntést kell hozniuk… A második részben egy fiatal amish lány gyertyafény mellett titokban könyvet ír. Nagy nehézségek árán eljuttatja a kéziratot egy köténybe csavarva egy new yorki kiadóhoz, ahol Bob kezébe kerül és beleszeret a lányba, aki fényév távolságban él tőle, XVII. századi körülmények között. Mindkét pár küzd az álmaiért és mindkét párt New Yorkhoz köti valami… de nem csak ez a közös pont… olvassátok, nagyon jó!

Zsuzsanna_Hernádi>!
Danielle Steel: Az idők végezetéig

Tetszett. Az utóbbi D. S. könyvek egy kaptafára mentek, ez viszont visszahozott egy kicsit a régi stílusából.

MelindaHassan>!
Danielle Steel: Az idők végezetéig

Az eleje nekem kicsit vontatott volt. Nehezen indult be, de egy jo tortenet kerekedett ki belole.
Elso konyvem a szerzotol, osszessegeben tetszett, de nem leszek Danielle Steel rajongo…. :/

Nickykee>!
Danielle Steel: Az idők végezetéig

Nehezen indult be számomra a könyv, de aztán annál jobban tetszett. Pedig amikor elkezdtem azt gondoltam, hogy na, megint egy újabb DS könyv, amiben csalódnom kell, mert nem ad semmit… Szerencsére azonban hamar magával ragadott a történet, és végül már nem tudom eldönteni, hogy a kettő sztori közül melyik tetszett jobban (na jó, talán a második egy picivel). Fura, de még ezelőtt nem is hallottam az amisokról, ezért sokat tanultam a könyvből, újdonság volt ennek a Rendnek a világa. Nagyon érdekes volt a két történet közti párhuzam, többször éreztem, hogy lúdbőrzik a hátam. :-) Szép kis történetek, érdemes elolvasni, főleg a DS rajongóknak.

Liat>!

A könyv elég szamár-fülesnek látszott, és az egyik oldala meg volt jelölve, valaki nyilván nagyon szerette, és nem örült volna, ha elveszíti.

Liat>!

Rebekah…irodalom iránti szenvedélyét igyekezett minden gyermekével megosztani, de Lillibet volt az egyetlen, aki hasonlított rá ebben, és édesapja rosszallása ellenére mohón falta a könyveket, amelyeket az édesanyja a kezébe adott. Ahogy Lillibet növekedett, édesanyja megismertette vele a klasszikusokat: Jane Austent, Tolsztojt, Shakespeare-t, Balzacot, Proustot, Henry Jamest, Alexandre Dumas-t, mind az irodalom nagyjait, akiket Lillibet örömmel fedezett fel.

Liat>!

Egyetlen szenvedélye az olvasás volt. Mind a Bibliát, mind az anyjától örökölt könyvesláda számtalanszor újraolvasott tartalmát szívesen forgatta esténként gyertyafény mellett, gyakran tovább is ébren maradva, mint az édesapja sejtette. Mindent elolvasott, amit csak lehetett. Rávette a tanítót, hogy adja kölcsön neki az iskola tulajdonában álló könyveket.

Liat>!

Kedvencei Jane Austen regényei voltak, elolvasta az összesét, és gyermekkora óta rajongott értük. Szerette mindazt az érzékenységet, őszinteséget és romantikát, amit e történetek megjelenítettek, és ihletet merített belőlük saját írásához is, anélkül hogy szolgaian másolta volna őket. Lillibet meg akarta találni a saját stílusát, ezért éveken keresztül csak írt csendesen a sötétben.

Liat>!

Lillibet már három éve dolgozott egy regényen, amely egy közép-nyugati farmon élő angol lányról szól, aki felnőve elhagyja az otthonát, és New Yorkba, majd Európába megy világot látni. A New Yorkról és más idegen városokról szóló részeknél könyvekből szerzett tudását használta fel. Elképzelése sem volt, hogy mindaz, amit összeolvasott, igaz-e vagy sem, de kétségkívül alapos előtanulmányokat végzett. A hősnő érzéseit saját lelkéből merítette: ő
maga volt a fiatal lány, aki megérkezik egy számára teljesen idegen, új világba, ahol új embereket, helyeket és érzéseket ismer meg. Ábrázolásmódjában a Jane Austen-i finomság és mélység elérésére törekedett, a saját ízlését követve.

Liat>!

Lillibet élete minden világi hívságot nélkülözött, nem úgy a képzelete, amely gazdag és kiapadhatatlan volt.

Liat>!

Hirtelen úgy érezte, hogy a sors a segítségére sietett, és megadta a lehetőséget, amelyre olyan kétségbeesetten vágyott. Mintha az imái meghallgatásra találtak volna. Gyorsan elővett egy ceruzacsonkot a zsebéből, talált mellette egy papírfecnit is, és lekörmölte a kiadó nevét és címét. Meg volt győződve róla, hogy mindez égi jel, amelyet az édesanyja küldött, hogy segítsen neki.

Liat>!

…nem tudott másra gondolni, csak arra, hogy végre rátalált az útra. Biztos volt benne, hogy a sors akarta így. A kézirata eljut New Yorkba!

Liat>!

….gyenge hullámokban tört rá a félelem. Mi lesz, ha elvesznek a jegyzetei? Mi lesz, ha nem arat tetszést a műve? Mi lesz, ha szörnyűnek találják? Mi lesz, ha kinevetik, vagy azt mondják majd, hogy nem tud írni? Bármi is jöjjön ezután, Lillibet tudta, hogy vállalnia kell a kockázatot. Idáig már eljutott, és nem fog visszafordulni. A gondviselés sodorta az útjába azt a könyvet a kiadó címével. El kell küldenie nekik a regényét, hogy meglássa, mi történik!