A ​megfelelő idő 18 csillagozás

Danielle Steel: A megfelelő idő

Alexandra ​Winslow-t hétéves korában elhagyja az édesanyja, ettől kezdve édesapjával él, aki feltétel nélküli szeretettel veszi körül a kislányt. Kedvenc közös időtöltésük a krimik és rémregények olvasása, Alexandra ebben lel vigasztalást. Olyanynyira, hogy később maga is elkezd ilyen történeteket írogatni, a korát messze meghaladó tehetségről téve tanúbizonyságot. Ám tizennégy évesen édesapját is elveszíti, apácákhoz kerül egy bostoni kolostorba, de szerencséjére ők sem gátolják az írás folytatásában. Egyetemi évei alatt egy kész regénnyel a tarsolyában sikerül ügynököt, majd az ő révén kiadót találnia. De emlékezve apja kijelentésére, miszerint a férfi olvasók nem szeretik a női írókat, úgy dönt, hogy férfi álnéven, Alexander Greenként jelenteti meg a könyveit. Ezzel a lépésével azonban bonyolult és magányos kettős életre ítéli magát. A felszínen a sikeres és ünnepelt Alexander Green rejtélyes életét éli, a hétköznapokban azonban az irigy és öntelt hollywoodi profik talmi… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

Maecenas, Budapest, 2018
318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632033853 · Fordította: F. Nagy Piroska

Paulina_Sándorné P>!
Danielle Steel: A megfelelő idő

Aranyos történet volt. Tetszett, ahogy Alexandra apukája az olvasásra szoktatta a lányát, ahogy megismertette vele a krimik világát. Alexandra kedves lány, tetszett a fantáziája. Csodálom az ilyen embereket, akiket ilyen hihetetlen fantáziával áldott meg az élet. Mondjuk a tanárán kiakadtam, ahelyett, hogy támogatta volna, behívatta az apját. Az apácák aranyosak voltak, tetszett, ahogy befogadták. Jó volt, hogy talált barátokat, majd olyan segítőket, akik lehetővé tették a számára, hogy írjon. A filmforgatás nem semmi volt, ahogy spoiler Tetszett az élete Miles-szel. Sajnáltam, ami történt. De Alexandra erős nő.

Gyucha_Pálma>!
Danielle Steel: A megfelelő idő

Mint mindegyiket, ezt a könyvét is imádtam. Olyan szépen, részlet gazdagon, de azért ütemesen lehetett végig követni Alex életét. Mindig történt vele valami. Érdekes, izgalmas életet tudhat magáénak. Megható volt, reményekkel teli.

Kvakki>!
Danielle Steel: A megfelelő idő

Ez a könyv szerintem jól sikerült, szépen végigkövetjük Alex életét, munkásságát. Persze tipikus DS, de nem baj ez, jó volt ez így. :-)