A ​kitüntetés 17 csillagozás

Danielle Steel: A kitüntetés

A ​német megszállás idején Gaëlle de Barbet, a Lyon közelében élő diáklány sorra elveszíti szeretteit: apját és bátyját megölik a németek, anyja megtébolyodik, legjobb barátnőjét és családját pedig a szeme láttára hurcolják el. Amikor a véletlen úgy hozza, hogy Gaëlle-nek módja nyílik elbújtatni egy zsidó kisfiút a nácik elől, csatlakozik a francia ellenállás tagjaihoz, és százával menekít gyerekeket biztonságos helyre. A háború utolsó napjaiban pedig a családi kastélyban elszállásolt német parancsnok kérésére és segítségével Gaëlle a nácik által elrabolt műkincseket rejt el, hogy a németek távozása után visszaadja őket a kifosztott francia múzeumoknak.

Amikor véget ér a háború, Gaëlle-t azzal vádolják, hogy együttműködött a németekkel. Igazát nem tudja bizonyítani, ezért Párizsba menekül, ahol a divat világában új életet kezd. Később New Yorkba kerül, s Dior-modellből feleség és anya lesz. Megannyi fájdalmas veszteség után végül visszatér a gyökereihez,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Maecenas, Budapest, 2017
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632033198

klara_matravolgyi>!
Danielle Steel: A kitüntetés

Nem vagyok nagy Danielle Steel rajongó, de mikor megláttam hogy a központi téma a második világháború (legalábbis azt hittem), mindenképp el szerettem volna olvasni ezt a könyvet. Nehezen tudok ellenállni a holokauszt és az ellenállás témájának.
A könyv eleje, körülbelül a századik oldalig, teljesen lekötött, a gyerekbetegségei ellenére is. Tisztában voltam vele, hogy az írónőnek alapvetően nem a történelem a zsánere, ezért teljes mértékben elnéző voltam a kissé klisés és felszínes történetmeséléssel. Ha végig úgy haladt volna, ahogy az elején, négy és fél csillagot adtam volna. De a háború „túl hamar véget ért”, és miután kilépünk a háborús környezetből, a tipikus Danielle Steel-es, mindegyik más, mégis ugyanolyan történettel szembesültem. Szinte ledaráltam a könyvet, tudtam mi után mi fog következni. Becsapva érzem magam, azt hittem egy eredeti történetet fogok kapni. Sajnálom.

Éva_Bátka>!
Danielle Steel: A kitüntetés

Még mindig nem a legjobb DS könyvek egyike, de az előző két olvasásomat az írónőtől azért felülmúlja. Szeretem azokat a könyveit, amik nem elsősorban szerelmes regények, hanem inkább családregények. Ilyen ez a könyv is, némi második világháborús háttérrel.

Mariann_ P>!
Danielle Steel: A kitüntetés

A gyerekkori részt nagyon szerettem olvasni.
A háború alatt felnőtteket is próbára tevő dolgokat tett főhősünk gyerekként.
Ez elég aprólékosan leírva, jó értelemben véve.
Könnyen azonosultam vele, átéreztem a küzdelmét.
Aztán az írónő az általam eddig olvasott könyveihez hasonlóan túlzásokban esik.
Amennyire aprólékos volt az elején, annyira elnagyolja az ezt követő részeket.
Túl könnyű megoldások , túl gyorsan révbe ér , ugyan egy ellenségeskedős szál is belefér, de nekem ez így összecsapott..
Mondjuk szülésznőként a 4 kg feletti gyerekek csak úgy maguktól kicsusszanása sem hiteles.
Szóval vannak részek, amiket nagyon szerettem benne, vannak, amiket kevésbé, de nem bántam meg, hogy elolvastam.

Emília5>!
Danielle Steel: A kitüntetés

Régen nagyon sokat olvastam az írónőtől, most már viszont jó régóta nem. Most megint kezembe akadt pár könyve, amiket még nem láttam tőle. Ez is hozta a szokott élményt, jó stílus, könnyen olvasható, mélyebb, tartalmasabb cselekménnyel, gondolatokkal. Jó volt újra a kezembe venni Danelle Steel egy megszokott hatású, igazi élményt nyújtó könyvét.

Boca_Isabela>!
Danielle Steel: A kitüntetés

Szép volt, bár be kell vallanom, egy kicsit csalódtam benne.
Maga a történet jó csak túl gyors, szerettem volna ha az irónő jobban leirja az eseményeket. A szerettei elvesztése, az elleállásban való részvétele, stb stb.Túl gyors volt minden.
Ennek ellenére sem bántam meg hogy elovastam, és ajánlani tudom.

Adriboci>!
Danielle Steel: A kitüntetés

Talán kicsit mélyebb, mint az eddig megszokott habos-babos, de azért nem hazudtolja meg magát az írónő ;)

Kvakki>!
Danielle Steel: A kitüntetés

Nekem tetszett, egy mélyebb történetet kaptunk, nem annyira egyszerű, mint sok más regénye.

Boca_Isabela>!

… aki megment egy életet, egy egész világot ment meg….