A ​hercegnő 18 csillagozás

Danielle Steel: A hercegnő

A ​páratlan Danielle Steel ezúttal a tizenkilencedik századi Angliába repíti olvasóit. Regényének főszereplője egy előkelő származású ifjú hölgy, aki az érzelmi viharok és az igazság hosszas keresésének rögös útját járja végig.
Angélique Latham anyja halála után édesapja, Westerfield hercege védőszárnyai alatt nevelkedett fel a pompás Belgrave kastélyban, ám amikor édesapja meghal, féltestvérei kíméletlenül elűzik otthonról. A lány mindössze éles elméjére, figyelemre méltó szépségére és egy pénzzel teli erszényre számíthat, hogy túlélje a megpróbáltatásokat.
Referenciák és kapcsolatok híján azonban Angélique nem talál munkát. Kétségbeesésében Párizsba utazik, ahol hirtelen meglátja a lehetőséget. Egy luxusbordélyt álmodik meg, amely védelmet nyújt a nőknek, és amelyet kizárólag a legelőkelőbb ügyfelek látogathatnak. Nemesi származása, kifogástalan stílusa és az erszényében lapuló pénz segítségével Angélique létrehozza a Le Boudoir-t, ahol befolyásos férfiak, gyönyörű… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

Maecenas, Budapest, 2018
318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632033532 · Fordította: F. Gyökös Eleonóra

Mocori_>!
Danielle Steel: A hercegnő

20 éve nem olvastam Danielle Steel-t. Jaj, hát édes kis mese volt ez a könyv, amit már alaposan kinőttem. :D
A 19. századot nagyon szeretem, ezért is vágtam bele. Na meg kíváncsi voltam, akkor milyen volt egy luxusbordélyt vezetni. :))

Dixy05>!
Danielle Steel: A hercegnő

Nem titok, hogy nagyon szeretem Danielle Steel könyveit. Sajnos még nagyon sok nincs meg, és rengeteg van, amit nem olvastam tőle. Úgy veszem észre a korábbi könyvei sokkal tragikusabb, mélyebb, fájdalmasabb történetek voltak. Ezek az újabb könyvek már kevésbé terhelik meg a lelkemet, mint anno a DS könyvek. Bár ki tudja, lehet hogy az eltelt évek is közrejátszanak. Ez a könyv már a különleges, gyönyörű borítójával mély benyomást tett rám, és a történet is ígéretes kikapcsolódást ígért. Angélique egy tündérmesébe illő gyermekkort tudhat magáénak. Ám a csodálatos élete hirtelen tragikus véget ér, mikor édesapját elveszíti, majd mostohatestvérei kegyetlenül elbánnak vele. Sorsa később jóra fordul, de ez az idill sem tart sokáig. Dada állását, melyet imádattal és nagyszerűen végez, egy kellemetlen alak miatt veszíti el. Később, a sors váratlan fordulataként megismerkedik egy nővel, akivel közös vállalkozásba kezdenek. Itt válik igazán izgalmassá a történet. Angélique alig húsz évesen Franciaország egyik legkeresettebb helyét teremti meg, otthont és munkát adva számos nehéz sorsú nőnek. Persze nem éppen úgy, ahogy gondolnánk. Azonban a sors újabb váratlan akadályokat tartogat, ám amikor hősnőnk nem számít rá felbukkan a szerelem is, melyről már régen lemondott. Angélique élete még számos megpróbáltatást és tragédiát rejt. Végül persze minden kocka a helyére kerül a kirakósban. Igazán szép történetet kaptam, be is került a kedvenceim közé. Remélem még sok ilyet olvashatok majd Danielle Steel jóvoltából.

Maecenas, Budapest, 2018
318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632033532 · Fordította: F. Gyökös Eleonóra
Éva_Bátka>!
Danielle Steel: A hercegnő

Főiskola után kezdtem sok D.S.-t olvasni. …rengeteget. Faltam a könyveket, de pénzem nem nagyon volt, és a munkám miatt sose jutottam el könyvtárba. Danielle Steel könyveit meg 599,-ért árulták a Coopban. :-)))
Aztán nyilván alakult az ízlésem, és már nem ez a fő vonal. De egy-két új azért mindig akad a polcomon. Szeretem a karaktereit, a mindennapi nőket, akik bármelyikünk problémáival szembesülnek, és állnak fel belőle. spoiler De talán még jobban szeretem az olyanokat, mint ez, amely visszanyúlik valamelyik korábbi időszakba a múltban. A cselekmény mindig fordulatos, a nők mindig olyanok, akiket szerethetünk, vagy felnézhetünk rájuk. A könyvek színvonala pedig pont ugyanolyan, mint volt 15-20 éve is. Pontosan tudom, mit kapok, amikor Steelt veszek le a polcról. Olyan ponyvát, ami 100%-ig kikapcsol, és szórakoztat. Egy tökéletes nyári olvasmányt.

Annemary>!
Danielle Steel: A hercegnő

Egy hihetetlennek tűnő történet a borítótól a tartalomig.
Angélique gyönyörű gyerekkort élt meg a gyönyörű Belgrave kastélyban, ami édesapja halálával gyorsan véget ér. A testvérei könyörtelenül szolgasorba taszítják. De Angélique nem roppan össze, méltón viseli sorsát dadaként, sőt, szereti is, amit csinál. De egy élvhajhász bosszúja során onnan is kiteszik. Nehéz munkát találni, se London se Párizs nem kecsegtet állással, ha nincs referenciád. De a sors az útjába teszi Fabienne-t, akit összeverve talál meg, de segít neki, így jön a gondolat, hogy talán más lányoknak is segíthet egy luxusbordéllyal. ( Érdekes gondolat )
De ez sem tarthat örökké, egy tragédia miatt ez is csak múló gondolattá vált…
Amerika… csak átmenetileg gondolta, de végül szerelemre talált, ami szintén nem volt habos torta.
Igazából nem értettem Anthony apját a viselkedése miatt, persze a végén elmondta mit miért tett, de akkor is…
Viszont tetszett, hogy a történet végén mintha csak egy kört tettünk volna meg, visszatérünk oda, ahonnan elindultunk :)

zsanna525>!
Danielle Steel: A hercegnő

Végre egy újabb szuper történet arról,hogyan lehet felállni a legmegalázóbb helyzetből is!!!

Ildiee>!
Danielle Steel: A hercegnő

Egy időben nagy Danielle Steel-fan voltam, ez mára már alábbhagyott bennem, de amikor megláttam, hogy a 19. századi Angliában játszódik a történet kivettem a könyvtárból. Nem csalódtam :) Tetszett a könyv, végig izgalomban tartott, hogy hogy alakul Angéliuqe sorsa. Olvastatta magát és szerintem egy könyv ettől jó.

Zsuzsanna_Hernádi>!
Danielle Steel: A hercegnő

Nagyon jó kis könyv volt. Lendületes, olvasmányos. Kikapcsolódáshoz pont tökéletes. Tetszik, hogy az írónő visszatért egy kicsit a régi, történelmi vonulatú regényeihez.