A ​cár balerinája 98 csillagozás

Danielle Steel: A cár balerinája Danielle Steel: A cár balerinája

Zsineggel átkötött, barna papírba csomagolt doboz, benne egy pár szatén balettcipő, egy aranymedál és egy köteg levél: az imádott nagymama hagyatéka. A leveleket olvasgató unoka előtt feltárul a titkos múlt, egy sosem ismert élet… Danina Petrovszkova tizenhét évesen már a cári Oroszország ünnepelt prímabalerinája, az uralkodópár kedvence. Ám sorsdöntő események – háború, szerelem, betegség – következtében a szép, fiatal lány hamarosan gyötrelmes választásra kényszerül. Danielle Steel ezúttal is a sorsfordulók, az ifjúság, a szépség és a szerelem csodálatos titkait osztja meg az Olvasóval.

Eredeti mű: Danielle Steel: Granny Dan

300 oldal · ISBN: 9789632031873 · Fordította: Sóvágó Katalin

Danina Petroszkova · Nyikolaj Obrazsenszkij · Madame Markova

Ninácska P
Danielle Steel: A cár balerinája

Nagyon szeretem az írónő könyveit, ezt a kötetet is különösen jónak találom. Zavaróak viszont a túlzottan gyakori szóismétlések. Nekem ez egy idő után irritálóvá válik, de nem ez az, ami számít. – A történet ugyanis nagyon szép, megindító, érzelmes, izgalmas. Sokszor nagyon megható, a szemem is könnyezett rajta. Ez persze nem baj, sőt… :) A borító pedig különösen remek! :)

sarahangel P
Danielle Steel: A cár balerinája

Történet egy – a könyv jelenében meghalt – nagymamáról, pontosabban a fiatalkoráról. A halála után az unokája kezébe akad egy doboz, benne régi emlékekkel, egy balettcipővel, egy titokzatos férfi képét tartalmazó medállal, és megannyi levéllel. A múlt feltárása során elénk tárul az egykori Oroszország és az akkor ünnepelt primabalerina élete, megannyi sorsfordító pillanattal…

A főhősök szimpatikusak voltak bár Daninának volt egy olyan döntése, amivel nem értettem egyet. A cári család tagjai is mindannyian kedvelhetőek, bár a cím egy kissé félrevezető spoiler. Madame Markova szerepe folyamatosan változott, hol szimpatikus volt, hol kegyetlennek tűnt.

Már megvan egy ideje a könyv, és mivel mostanában érdekel a balettos téma, így evidens volt, hogy ezt válasszam következő olvasmánynak. Bepillantást nyerhetünk kicsit a kulisszák mögé, hogy milyen a balettnövendékek élete, és mennyire keményen kell hajtaniuk, ha igazán sikeresek akarnak lenni.

A végét pedig spoiler. Szép könyv, ajánlom.

little_Annie_Mary
Danielle Steel: A cár balerinája

Megható, könnyre fakasztó szépséges történet, ami számomra mindig télen válik igazán átélhetővé, talán mert Oroszország…
Danina tehetsége, kitartása nekem is tudott erőt adni, hogy én is kitartsak, s azáltal, hogy kitűnő balerinává válhatott, az álma vált valóra. Olyan kis törékenynek tűnt mégis, végig a regény során! Többször megkönnyeztem a könyvet, nagyon-nagyon tetszett!

T_KMaria P
Danielle Steel: A cár balerinája

A történet tetszett, a legnagyobb problémám a könyvvel a legelején kezdődött. Még mindig nem szeretem Steel stílusát.

koni04
Danielle Steel: A cár balerinája

Nagyon szép történet volt. Nagyon meghatott. Szörnyű lehetett Oroszország a forradalom idején, a sok hazáját elhagyni kényszerülő ember…. Örültem volna ha van olyan jól, részletesen kidolgozva mint a Zoya, de az biztos bőgés lett volna. Egyszóval, imádtam.

Letti23
Danielle Steel: A cár balerinája

Nem valami izgalmas, de unaloműző olvasmánynak megfelel.

Nello
Danielle Steel: A cár balerinája

Igazán megrázó a cselekménye van.Emlékezett arra, hogy én sem igazán ismerem Dédi mamám régi életét, de még van időm változtatni rajta.A történet vége fele ott éreztem a gombócot a torkomban, a legvégén pedig megérkeztek a könnyeim is. Szívbemarkoló történet szerelemről,háborúról és az élet viszontagságairól.

olvasónő
Danielle Steel: A cár balerinája

Majd hogy nem tökéletes könyv.A történelemi ismereteink tükrében mondjuk sejteni lehet előre a végét. Haladós,gyorsan olvasós könyv.

kira00
Danielle Steel: A cár balerinája

Az első könyv, amit Danielle Steeltől olvastam. Nagyon megható volt, szép történet.
A tánc miatt is közel áll a szívemhez, de leginkább azért fogott meg, mert az én életemben is fontos helyet foglal el a nagymamám.

Biztosan fogok még olvasni az írónőtől.

Molnár_Sarolta

A balett több egyszerű táncnál, Nyikolaj. Ez életmód, szellemiség. Része a léleknek. Vallás.

Nikol22

-Úgy érzem magam, mint egy mosogatórongy! – közölte ékesszólóan.

Kapcsolódó szócikkek: Danina Petroszkova
Nikol22

– Jó reggelt, Danina! – mondta Madame Markova szigorúan. – Már vártunk!

Kapcsolódó szócikkek: Madame Markova