Az ​inkák 16 csillagozás

Danièle Küss: Az inkák

Az inkák a távoli Dél-Amerikában építettek nagy és virágzó birodalmat. Az átlag európai keveset tud róluk, vagy ha valamennyit igen, akkor Machu Picchu vagy Cuzco dicsőségét ismeri, illetve Atahualpa, az utolsó inka uralkodó szomorú sorsáról értesül. Ez a könyv az inkák – általunk kevéssé ismert – mítoszait, legendáit mutatja be.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mítoszok és legendák Lilliput

Lilliput, Budapest, 1996
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 963783964X · Fordította: Szilágyi Éva · Illusztrálta: Jean Torton
Gulliver, Budapest, 1990
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637447121 · Fordította: Szilágyi Éva · Illusztrálta: Jean Torton

Gedi>!
Danièle Küss: Az inkák

ezt nagyon szerettem! sajnos nem vagyok azóta sem olyan tájékozott, hogy mennyi a gyerekeknek szánt leegyszerűsítés, de azért volt pár durva dolog is benne, ahogy emlékszem.

MorcosMentatündér>!
Danièle Küss: Az inkák

Mivel a sorozatnak a görög mitológiás részéhez nagyon szép kisgyerekkori emlékeim kapcsolódnak, nem kellet sokat tennie ennek a könyvnek se azért, hogy megszerettesse magát velem.
A rajzok gyönyörűek. A különböző természeti erők megszemélyesítése fantasztikusan sikerült, a sokféle hagyományos viseletet bemutat, az emberek pedig majd hogy le nem lépnek a papírról. A lámák pedig aranyosak. Ha más nem is lenne a könyvben, nekem ennyi is elég lenne.
Inka mitológiából sajnos csapnivaló vagyok. off Persze itt nagyon le vannak rövidítve, de érdeklődést felkelteni pont elég volt, majd megkérdezem a témában Wiki barátunkat, meg néhány komolyabb könyvet.
A csillaghercegnős történetnek nagyon megörültem, mert egy másik könyvben olvastam már, de ott még ennél is jobban le volt rövidítve, és sokkal szomorkásabb vége lett, viszont a hozzá készült kép annyira megtetszett, hogy annak öltöztem be farsangra. Itt legalább néhány évet a férfi is vele tudott tölteni az égben.
A három óriástojásos történet már komikusnak hatott azzal, hogy hányszor pusztítják el a veszekedő istenek az egymás által teremtett emberiséget. És hogy végül miért pont az lesz a megoldás, hogy három óriási fémtojásból születnek meg az emberek… Csak fura.
A Koniraya fiában sajnáltam mindenkit, olyan jól illett volna a végére az és akkor a koldus felfedte isteni alakját, és a világ legszebb nője elszégyellte magát gőgje miatt, és ezentúl boldogan éltek , de nem. A nő szégyenében befutott a gyermekével a tengerbe, és sziklává változott, az isten meg átkozta balsorsát. Egyébként ebből a meséből is levonható az ősi tanulság, hogy „isteneknek ne vigyél rossz hírt”. Mert itt az összes állatot megátkozta, aki azt mondta, hogy nem fogja utolérni a nőt, azóta büdös az az állat rókának megfelelő dél-amerikai állat.
Persze ezeken kívül van még sok történet, elválasztott szerelmesek, óriások, csillaglámák, amit csak kívánhat az ember. A végén pedig a kis kulturális összefoglaló adott egy kis hátteret is a dolognak.

pelikanbence>!
Danièle Küss: Az inkák

1996-ban kaptam még ! Az inkákról szól. IMÁDOM EZT A REGÉNYT/REGÉNYGYŰJTEMÉNYT !!!! :))))