Vigyél ​haza (Glen Avich 2.) 30 csillagozás

Daniela Sacerdoti: Vigyél haza

Segíthetnek-e ​a múlt szellemei szebb jövőt találni?

Inary Monteith élete válaszúthoz érkezett. Miután egy lopott éjszakát töltött közeli barátjával, Alexszel, közli vele, hogy ez az egész szörnyű hiba volt, és ezzel összetöri a férfi szívét. Amikor beteg húga állapota hirtelen rosszabbra fordul, haza kell sietnie Londonból a skót Felföldre… és a visszatéréssel együtt szembe kell néznie a fájdalmas emlékekkel, amelyek elől oly elszántan igyekezett elmenekülni.
Hazatérve az élete még bonyolultabbá válik, mint azt képzelte volna. Húga betegsége, bátyja ellenségessége, egy önelégült ex, akit soha többé nem akar újra látni, a Londonban maradt Alex iránt érzett ellentmondásos érzelmei és a Glen Avichben megismert jóképű amerikai. Mindezek betetőzéseként rejtélyes módon elveszíti a hangját, viszont visszanyeri egy különleges gyerekkori képességét… a hatodik érzékét, amely családi örökség. És amikor egy múltbéli hang egyre csak azt hajtogatja „Vigyél haza!”, olyan titok… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

GABO, Budapest, 2019
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634067757 · Fordította: Tóth Gizella
GABO, Budapest, 2019
336 oldal · ISBN: 9789634068884 · Fordította: Tóth Gizella

Daniela Sacerdoti: Vigyél haza

”…egyetlen nő vagy férfi sem engedheti meg magának, hogy az életét valaki más köré szervezze, hogy aztán ott maradjon üresen és elveszetten, amikor elhagyják.”

Az olasz írónő Ments meg című regényével teljesen lenyűgözött, így alig vártam az új megjelenést. A Vigyél haza, amelynek magyar kiadása egy kifejezetten hangulatos, téli borítót kapott, hasonlóan olvasmányos, a történet azonban jóval kevésbé sodort magával. Legnagyobb problémám talán az volt vele, hogy ezúttal számomra túlságosan hangsúlyos szerepet kapott a misztikus vonal. A skót helyszín, Glen Avich leírásait azonban kifejezetten élveztem, és a sorozat második részének főszereplőjét, Inary-t is nagyon szimpatikusnak találtam. Nehéz élethelyzetben követhetjük nyomon a sorsát, hiszen meg kell küzdenie a gyásszal, egy új szerelemmel és különleges, hatodik érzékével is. A cselekmény viszont igen lassan és kiszámíthatóan csordogál, sajnos a végére sem okozott meglepetést. Alapvetően egy kiváló stílusú, kellemesen kikapcsoló olvasmány, mégsem tudtam igazán szeretni a lapos történet és a misztikus téma miatt.

cicus61 P>!
Daniela Sacerdoti: Vigyél haza

Nagyon jó kis könyv volt, mint az írónő többi könyve is. Inary életét meghatározza, hogy látja a szellemeket és azt tudja, hogy nem mondhatja el senkinek, mert azt hiszik megőrült. Ez lassan felőrli, ráadásul a testvére betegsége is hozzájárul ehhez. Alex iránti szerelme és az hogy nem akarja elmondani neki, hogy milyen adottsága van, még rosszabbá teszi a helyzetét. Aztán pedig… de ez a történet többi része. Nagyon jó kis történet volt, tele rejtéllyel, misztikummal és érzelemmel.

Daniela Sacerdoti: Vigyél haza

Oké, most már biztos, hogy Sacerdotinak nálam nyert ügye van/lesz.
Nagyon tetszett ez a rész is. Ha nincs a misztikus vonal, Inaryt valószínűleg soha nem kedvelem meg, de nekem nagyon bejött, ahogy Maryt és a családjával történteket kezelte. Emiatt picit talán háttérbe is szorult Alex, az ő személyét annyira nem feszegette az írónő, mindenesetre jó volt ez így, hogy spoiler. Glen Avich továbbra is szerelemhely, ha nyernék a lottón – és létezne – eltöltenék ott legalább pár hónapot, ami pedig a folytatásokat illeti, jaj, hol vannak már, kedves kiadó?!

tigi5 IP>!
Daniela Sacerdoti: Vigyél haza

Az első rész jobban tetszett, formabontóbb volt. Ez némiképp sablonos.

horn_mici P>!
Daniela Sacerdoti: Vigyél haza

Egy véletlen kapcsán került a kezembe ez a regény.
Eleinte félretettem, bár könyvtári és időkorlát is van, de nehezen szántam rá magam, hogy elkezdjem olvasni.
Szellemek… talán ez tartott vissza.
Majd amikor belekezdtem az olvasásba, onnantól nem tudtam letenni.
Megnéztem, és nagyon megörültem, amikor láttam, a Köszönetnyilvánítás már a könyv elején található. Szeretem elolvasni a regény megkezdése előtt, ha van az írónak néhány szava, miért is írt arról, amiről írt.
Az egy csillag levonás a könyv kivitelezése miatt vontam le. Kemény lapok, furcsán kötött a könyv, mert nem lehet szépen, sérülmentesen lapozni, csak ha a gerincén törést szenved.
Cecelia Ahern világába találtam magam, akit nagyon szeretek olvasni.
A csodás Skót-felföld világa, ahol tényleg a mai napig hisznek benne, hogy élnek szellemek, koboldok, tündérek, magával ragadott a táj.
Bár a történet nagy része igen szomorú, hiszen a főszereplő Inary húga egy veleszületett szívbetegség okán meghal, mégis annyi, de annyi szépség rejtőzik a történetben.
A gyász feldolgozása mindkét testvérnek, a főszereplő Inary trauma okozta sokk-ként elveszíti a hangját.
Van szerelem is, a jelenben és a múltban. Elvarratlan szálak, ki nem mondott érzések, szavak.
Egy szerelmi csalódás, melyből nem lehet és nem is tud nagyon sokáig felépülni Inary, így hiába próbálják elnyerni a szívét, nem tud bizalmat szavazni és igent mondani egy újabb párkapcsolatra.
Sok-sok ébren töltött éjszaka, séta a skót vidéki tájban – ezekkel próbálja meg feldolgozni és megérteni a miérteket.
Közben jönnek a szellemek. Egy családi örökség, mely lehet áldás és átok is annak, aki rendelkezik vele.
Meghatóan megírt történet.

dynamail>!
Daniela Sacerdoti: Vigyél haza

Nekem tetszett ez a könyv. Valahogy olvastatta magát, pedig nem egy eget rengető történet. Tetszett a misztikus vonal, Alex is jó fej volt, szomorú, megható, de mégis volt benne valami, amiért mosolyogva tettem le a végén. Most már az első részt is el szeretném olvasni:-))

Betonka_Wass>!
Daniela Sacerdoti: Vigyél haza

Az előző részhez képest – amit nagyon kedveltem – ebben sokkal több paranormális elem volt, hiszen a hősnő különleges képességei köré épül a történet. Egy kis misztikum mindig jól jön egy történetnek, de az én ízlésemnek ez túl sok volt. Ehhez a könyvhöz megfelelő hangulat kell, másképp ötven oldal után megy is vissza polcra.

bővebben: https://betonkabulija.blogspot.com/2019/08/daniela-sace…

Málnika P>!

… egyetlen nő vagy férfi sem engedheti meg magának, hogy az életét valaki más köré szervezze, hogy aztán ott maradjon üresen és elveszetten, amikor elhagyják.

Málnika P>!

Mindent elkövettem, hogy bezárjam a szívemet, és olyan remek munkát végeztem, hogy többé a kulcsot sem találom. Márpedig egy lelakatolt szív nagyon súlyos tud lenni.

Kapcsolódó szócikkek: szív
Málnika P>!

Néha, amikor igazán stresszes vagy, csak egy jó, nők közti csevegés segíthet rajtad, különösen, ha kávé és süti is jár vele.

Málnika P>!

Hogyan is foglalhattam volna szavakba, hogy milyen furcsán érzem magam az utóbbi időben? Hogy a bőröm mintha szűk lenne rám, s hogy semmi sem tűnik jónak?

Sippancs P>!

Istennek hála, hogy a gondolatok némák, és nem lebegnek a fejünk felett óriási szóbuborékokban.

P_Jucus>!

A szerelem többféle formában jelentkezhet: nem olyan egyértelmű, ahogy a folyó fut a tengerbe, hanem kanyargó csermely,amely magának vájja az utat.

Sippancs P>!

Amikor Glen Avich peronjára léptem, minden fáradtságom és aggodalmam ellenére megdobbant a szívem. Nagyot lélegeztem, beszíva a fenyőfák és a tőzegtüzek édes illatát. Távolban, ahol a föld összecsókolózik az éggel, rózsaszín felhők úsztak a dombok fölött, a levegő csípős és tiszta volt, béke és nyugalom uralkodott a tájon. Otthon voltam.

P_Jucus>!

Furcsa, hogy milyen sokoldalú a bánat: prizmához hasonlóan könnyek szülte szivárványokat szór szerteszét az életedben.

krisztin1>!

A kétségbeesés különös dolog, amely jöhet bíborvörös hullámokban, és arra késztet, hogy sikíts, zokogj és a világot átkozd, vagy egyszerűen megdermeszt, kiszív belőled minden energiát, megfoszt minden célodtól, kitépi a lelked, és otthagyja az üres héjat.

Kapcsolódó szócikkek: kétségbeesés