Ma, ​holnap, most és mindjárt 13 csillagozás

Daniela Prusse: Ma, holnap, most és mindjárt

A Ravensburger gyermekkönyvsorozatának e kötete az idő fogalmával ismerteti meg az apróságokat. A gyerekek számára ismerős élethelyzeteket bemutatva érzékelteti, hogy a különböző időtartamot kifejező szavak mit is jelentenek. A kisgyermekek megtudhatják, hogy milyen napszakok, napok, hónapok és évszakok váltják egymást, példákat láthatnak arra, mi a különbség a most és a mindjárt között, és milyen tevékenységek mennek gyorsan, mi tart sokáig.

Ismerjük meg a világot, lépésről lépésre – együtt, minden nap. A Mit? Miért? Hogyan? Mini sorozat a legkisebbekkel ismerteti meg környezetünk titkait. Kötetei egyszerű és szemléletes válaszokat adnak a kicsik kérdéseire. A játékos elemek, a kedves rajzok, a kinyitható ablakok és a kornak megfelelő magyarázatok a könyv minden oldalát élvezetessé teszik. A praktikus és „strapabíró” könyvet kétéves kortól ajánljuk.

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Scolar Mini - Mit? Miért? Hogyan?

Scolar, Budapest, 2017
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632447070 · Fordította: Tihor Szilvia · Illusztrálta: Susanne Szesny

H_Andi
Daniela Prusse: Ma, holnap, most és mindjárt

Nagyon jó feldolgozása az idő fogalmának. Nálunk épp most aktuális, de sajnos a fiamat nem érdekelte mélyebbre menően. Sajnálom, pedig tényleg jól magyarázza el az évszakokat, heteket, hónapokat, napokat stb. Valamiért már nem annyira érdeklik őt ennek a sorozatnak a részei, talán megunta a100. ilyen koncepciójú könyvet.
+ A megszokott Ravensburger minőség.

PTJulia MP
Daniela Prusse: Ma, holnap, most és mindjárt

A gyermek ismeretterjesztő műfajban remek kis könyv született. Az ovis korosztály számára érthetően, lényegretörően mutatja be az idő kérdéskörét.

Pennmenelien P
Daniela Prusse: Ma, holnap, most és mindjárt

Nagyon jó kis tanulós könyv (ahogyan szerintem az egész sorozat is az). Ebben a kötetben az idő fogalmát tanulhatják a gyerekek, mindenképpen segítséggel. Jól értelmezhető rendszerben közli az információkat, a nagyobb időtartamoktól a kisebbekig. Jó ötlet, hogy tevékenységeket is köt az időtartamokhoz, így könnyebben értelmezhető a gyerekek számára.

loz
Daniela Prusse: Ma, holnap, most és mindjárt

Nagyon szeretjük, századjára is érdekes, tartalmas. Életközeli a gyereknek és tele van új információkkal sokadik olvasásra is. Mikor mi ragad meg. Már 2x hosszabbítottuk, mert könyvtári, lehet kell majd egy saját, ebből megéri.
Nem vonok le csillagot, de jaj anyám, hogy ma már nem lehet szarvashibák nélkül kiadni 30 soros könyveket sem. „… ráérnek, hogy Lilivel és Palkóval játszanak játsszanak.”

Kek P

Amikor azt mondjuk: „holnap”, a következő napra gondolunk. Vagyis a holnaphoz egyet kell aludni.

Kek P

ági építőkockákból tornyot rak. Mit gondolsz, mi fog történni mindjárt?

Kek P

A kuglófsütés elég sokáig tart. De van néhány dolog, ami egész gyorsan megy. Nézd meg, mi mindent csinálnak a gyerekek. Te is meg tudod csinálni ezeket? Gyorsan vagy lassan?

Kek P

Előfordul, hogy nincs idő piszmogni és a könyveket nézegetni.

Mikor kell sietni?