Artist (Extremity 1.) 3 csillagozás

Daniel Warren Johnson: Extremity 1. – Artist

Thea dreams. Not of a better life, but of revenge on the clan that ruined her family. With ferocious battles between man, machines, and monsters ahead…who knows where her quest for vengeance will take her? Creator DANIEL WARREN JOHNSON (Space Mullet) and colorist MIKE SPICER present a bold new vision, where the beauty and imagination of Studio Ghibli meet the intensity of Mad Max, in this all-new Skybound Original. Collects EXTREMITY #1-6

Image Comics, Portland, 2017
136 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781534302426 · Illusztrálta: Daniel Warren Johnson

Zsuzsanna_Makai>!

Húú, de jó volt!
Mennyi morális kérdést feszegetett!
Eleinte nem tetszett, mert túl durva volt, és a Walking Dead, és a Saga után kissé gyengének tűnt.
Aztán elkezdte mesélni a háttértörténetet, megvilágította a miérteket, és emészthetővé tette a brutalitást, mert értetted a mozgatórugóit.
Amikor Thea tette meg azokat a dolgokat, amiket Abba Rollótól várt, akkor kicsit elkezdtem szánni én is a gyávasága miatt, mint a többiek(màrmint Rollót). De aztán amikor Shilouh-t választotta, és elment, akkor úgy véltem, mégis ő az objektívebb, és erősebb, akit a saját igazsága hajt, nem pedig mások bosszúja.
Aztán /szerintem/ Abba túl messzire ment Dag-ékkal, és akkor a lánya is megkérdőjeleződött, végül nem is kellett elfordulnia, mert az apja maga lökte el, és hagyta ott.
Csodás indítás!
Kíváncsian várom a folytatát!

Dominik_Blasir>!
Daniel Warren Johnson: Extremity 1. – Artist

Háborús bosszútörténet lebegő sziklákon élő klánok között – Daniel Warren Johnson nagyon magabiztosan valósítja meg történetét.
Sok újdonsággal mégsem szolgál: a brutalitás az Image-en nevelkedést a The Walking Deaddel kezdő olvasók számára nem lesz olyan meglepő; figurái akármennyire is őszinték és emberiek, valójában láttunk már ilyet; cselekményében a legismertebb panelekre szorítkozik; háttérvilágából látványossága és jópofa ötletei ellenére olyan sokat nem látunk, hogy valóban megdöbbentsen.
Nem feltétlenül lenne ezzel baj, tekintve hogy Johnson tényleg profin és jól mesél: ügyesen mutatja be a szereplőket; pont ott van érzelmi csúcspont, ahol kell; pont ott lesz igazán fájdalmas, ahol kell; pont annyira gördülékenyen halad a sztori, hogy lekösse a figyelmünket; a rajzok és a színezés pedig önmagában is kitűnő.
Mégis, valami hiányzott nekem ahhoz, hogy igazán kiemelkedő legyen – bár már így is nagyon jó és hatásos.

Extremity sorozat · Összehasonlítás