Mr. ​Sebastian és a Fekete Mágus 49 csillagozás

Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Valahol az amerikai délen a huszadik század közepén egy vándorcirkusz kétes dicsőséggel büszkélkedhet: fekete mágusa van, akinek titokzatos története mindenkit lázba hoz. Henry Walker életének meséje azonban sokkal különösebb, mint ahogy azt eltünése napján barátai gondolnak. Kalandjai akkor kezdődnek, amikor kisgyermekként szövetséget köt az ördöggel, s cserébe a varázslás képességét kapja. Csakhogy meddig tart a valóság és hol kezdődik a képzelet? Egy dolog biztos Henry életében: semmi sem az, aminek látszik.

Jaffa, Budapest, 2007
296 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639604407 · Fordította: Szécsi Noémi

hencsa06
Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Megvolt a könyv sajátos varázslatos hangulata, mégha szomorú történet is. Valóság keveredik a mesével , mi az igaz és mi illuzió ki tudja. Jól megírt történet egy emberéletről , több ember beszámolójából áll össze. Olyan ez, mint az életben hallok valakiről valamit vagy látok , aztán eldönthetem igaz- e vagy nem. És ez a döntés nagyon fontos sokminden múlhat rajta még az ember élete is. Ezeket a gondolatokat mind mind megtaláljuk a könyvben egy kis varázslattal átszőve. Nagxszerű olvasmány.

mandika
Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Pár éve minden cirkusz témájú könyvet elolvastam, ami csak a kezembe került. Talán jobb lett volna ha akkoriban olvasom el ezt is, de így is jól elszórakoztatott és elszomorított ezen az esős novemberi napon. Szerintem ezt a regényt. úgy kell olvasni, ahogy egy bűvész előadást néz meg az ember. Hagyni kell magunkat elvarázsolni és engedni, hogy az író/varázsló az orrunknál fogva vezessen minket.

kicsiboszi
Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Henry Walker egykor jobb napokat látott mágus volt, lassan, de biztosan csúszik le a lejtőn, pedig még csak harminc múlt. Egy utazó cirkusz tagja, ahol mindenki máshogy tudja, máshogy látja a történetét. Henry maga is máshogy ismeri a történetét, mint ahogy valójában megestek a dolgok. Csak ugye varázslattal minden jobb. Könnyebb elviselni a rossz dolgokat is. Ez a könyv azoknak szól, akik szeretnek a színfalak mögé pillantani.

Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Egy mese egy mesélőről; egy ember (szívszorító) sorsának alakulása… mindez tele fordulatokkal és csattanóval. Le sem lehetne tagadni, hogy a Nagy hal írójának tollából származik. Fantasztikus.

Csilla_Beke
Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Érdekes volt és elgondolkodtatott. Egy történetet hányféleképpen tudunk elmesélni és hányféleképpen tudunk továbbadni? Egy szimpla történet mit jelent számomra és mit jelent a másik számára? Vajon ugyanúgy látjuk a dolgokat, vagy teljesen más, különböző szemszögből? Ha én jónak és ártatlannak tartalak, te biztos hogy jó és ártatlan vagy, vagy csak beléd látok valamit? Vajon mi a tényleges valóság és mi a képzelet?
A könyv nem kifejezetten könnyű eset – az emberben nagyon sok kérdés merülhet fel a végén. A történetet több szemszögből olvashatjuk, és csak a végére áll össze a kép néhány darabja. Nagyon sok utána-gondolás szükségeltetik a regényhez, mivel sok mindenre nem kapunk pontos választ.
Ezen a regényen gondolkodni KELL. Nem a történet a lényeg önmagában, hanem a kérdések, amiket fölvet.

julcseee P
Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Talán egy 3-ast kap tőlem. Nem volt egy nagy „szám”. Olvasam már sokkal de sokkal jobb regényeket is. A vége is fura volt… biztosan nem olvasom el újra.

manasesistvan
Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Nagyon ajánlották, lehet pont emiatt voltak nagy elvárásaim… Nem estem hanyatt tőle.

Nazgul
Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Sokkal jobbra számítottam, olvasva a kritikákat róla. Nyomasztó történet…Nekem nem jönnek be az ilyen jellegű könyvek, amelyikben egy ember a bőrszínén változtat csak a megélhetése érdekében.

dori1188
Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Nem épp azt kaptam, amire számítottam, de ettől függetlenül egy elég érdekes olvasmány volt főleg a történetmesélés módja miatt(időben is váltakozik, illetve más-más karakter által ismerjük meg az eseményeket), a kissé gondolkodtató részek miatt. Viszont nem egy vidám történetről van szó, ami érződött is végig a könyvön. Emiatt elég sokszor kicsit nehezen haladtam vele, mert hát ki akarna pl. tragédiákat, szerencsétlen bűvészi előadásokat látni vagy pl. azt végignézni, ahogy elveszít egy ember lassan mindent az életében…
Egy pozitív apróságot azért még mindenképpen meg kell jegyeznem ide a végére, mégpedig azt, hogy imádtam lapozgatni, kényelmes volt olvasni, fogni, mert nagyon jó volt maga a könyv kötése, a borító, fedőlap fajtája. :D

Sceurpien I
Daniel Wallace: Mr. Sebastian és a Fekete Mágus

Nagyon jó, csak ajánlani tudom mindenkinek.
Van benne:
– Varázslat
– Valóság
– Sok fordulat
– És sok különböző nézőpont…

Batus

Időnként könnyebb az emberek elvárásaihoz alkalmazkodni, mint szembesíteni őket azzal, milyen is vagyok valójában.

Batus

Hannah egy „úgy-néz-ki-rajtakaptak” pillantást vetett rám. Ezt a pillantást tizennyolc nyelven ismerem.

Batus

Az emberek úgy éltek a világban, mintha a világ olyan hely lenne, ahol élniük kell.

Batus

Véleményem szerint a miért értelmezhetetlensége vezetett oda, hogy az emberek kitalálták maguknak az isteneket.

Batus

Senki sem tudja a másikat megmenteni; mindenkinek saját magát kell megmentenie.

bürök

Ha az ördög létezik, szerintem az utóbbi ezer évben felfüggesztette a tevékenységét. Azt hiszem, úgy képzeli, magunk is jól elboldogulunk.

ppayter

– Jó estét, Mr. Walker. – Letettem a söröket az asztalra. – Van itt egy szabad hely?
A sörökre nézett és megvonta a vállát.
– Ja. Akár kettő is.
Elrúgott egy széket az asztaltól. Leültem. Ez látszólag nem különösebben hatotta meg. Felém se nézett.
– Ez az ital az öné – mondtam.
– Ital? – mondta és mosolygott. – Ez túl nagy szó.
– Mulvaney -mondtam. Carson Mulvaney. Magánnyomozó vagyok.
– Á – mondta. Olyan volt, mintha várt volna rám. Egy húzásra kiitta az összes sörét. Aztán az enyémre nézett.
– Nem különösebben szeretem a sört.
– Én sem – mondta.
Megitta az enyémet is.

Batus

Megvan az oka, hogy a bűvészek miért alkalmaznak legveszélyesebb mutatványaikban kövér hölgyeket és javíthatatlan agglegényeket: ha valami bajuk esik, utánuk senki sem sír… Ne ítéljenek el ezért a megjegyzésért, még a hátsó sorban ülő kövér hölgy is nevetett rajta.

Batus

Józanon Rudy élete romokban hevert. Részegen ő volt a Világ Legerősebb Embere.

Leara

– Szerelem – mondta Henry, és tett egy lépést Marianne felé, aki láthatólag tudomást sem vett róla. – Bárcsak megértenénk, hogyan működik. Mert bizonyos, hogy trükk, hogy illúzió. Hát lehet egy ilyen csodálatosan hatalmas, ilyen rejtélyes, ilyen fondorlatos dolog egyáltalán valódi?