Az ​új lány (Gabriel Allon 19.) 36 csillagozás

Daniel Silva: Az új lány

Ami ​egyszer megtörtént, azt nem lehet meg nem történtté tenni…

Az előkelő svájci iskolában rejtély övezi annak a diáknak a kilétét, aki egy reggel államfőhöz méltó autókonvojjal érkezett. Állítólag egy gazdag nemzetközi üzletember lánya, de apja valójában Khalid bin Mohammed, a szaúd-arábiai trónörökös. A férfit korábban ünnepelték bátor reformjai miatt, mára azonban páriává vált egy másként gondolkodó újságíró meggyilkolásában játszott szerepéért. Amikor brutális módon elrabolják a gyermekét, az egyetlen emberhez fordul, akiben megbízik: találja meg a lányt, amíg nem késő.
Gabriel Allon, az izraeli hírszerzés legendás főnöke egész életét a terroristák elleni harccal töltötte, beleértve az épp Szaúd-Arábia által pénzelt gyilkos dzsihádistákat. Khalid herceg megesküdött, hogy megszakítja a kapcsolatot a királyság és a radikális iszlamisták között, egyedül ezért tartja őt Gabriel értékes, ámbár korántsem tökéletes partnernek. Furcsa szövetségesekké válnak egy halálos,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A New York Times sikerszerzője - Krimi Harlequin Magyarország, HarperCollins Magyarország, Vinton

Vinton, Budapest, 2020
Vinton, Budapest, 2020

colman>!
Daniel Silva: Az új lány

Jobb lett az átlagnál. Végig fenntartja az érdeklődést és fokozatosan növeli a tempót. Silva „jól” látja a dolgokat. Kíváncsi vagyok „mi sül ki” a végéből. :)

Manoli>!
Daniel Silva: Az új lány

Ütős, pörgős, kémregény egy adag politikával megfűszerezve, ahogy Silva szokta. Olyanok a könyvei, mintha titkos háttér információkat olvasnék, a napi politikai események miértjéről. Eközben benne vagyunk az események sűrűjében, ahol minden nagyon profinak és valóságosnak tűnik.

ElisabethJane>!
Daniel Silva: Az új lány

A könyvtárból csupán a fülszövege alapján vettem ki, itthon láttam meg, hogy ez egy sorozat 19. (!) része. JézusMária! Aztán elkezdtem olvasni, és semmilyen hiányérzetem nem volt. Igazán tetszett Gabriel foglalkozása, főleg a festmények restaurálása. A korával és a tapasztalatával szinte mindent elért, és nagyon remek csapatot szervezett maga köré, akiknek majd átadja a tudását és a tapasztalatát. Khalid, a herceg is igazán sokszínű karakter volt. Sarah és Keller kapcsolatát bírtam még nagyon, és a nő kurátori foglalkozása is igazán érdekelt. A könyv felénél történt egy eset, utána a leesett állammal kezdtem el gondolkodni, hogy akkor miről fog szólni a második fele. Egy Európa majdnem minden országát érintő nyomozás vette kezdetét, ahol látszólag mindenki sáros volt. Ránéztem a sorozat többi részére, szerintem elolvasom majd őket elölről, mert meggyőzött ez az egy könyv.

SáraKata P>!
Daniel Silva: Az új lány

Ismét egy fantasztikus Allon-regény. Mint mindig. Imádtam minden sorát. Bár egy kicsit már fantasztikus számba megy Gabriel kitartása és mindent kibíró, lebíró, túlélő képessége, de akkor is nagyon szerethető. Alapból a témát nem kedvelem, a terrorizmus, az iszlám és ezek a szélsőséges dolgok nem a kedvenceim. Ebben a könyvben is volt brutális esemény. Viszont az író stílusa magával ragadó.

BBetti86 >!
Daniel Silva: Az új lány

Pár kötettel korábban nagyon érdekelt, hogyan változtat a sorozaton, hogy Gabriel már nem mezei kém, hanem kémfőnök. Idősebb is, a gyerekei miatt jobban is kell vigyáznia magára. Így nem kicsit lep meg, még most is, hogy mennyire nem változott a felállás. Ugyanúgy kijár terepre és nincs olyan, amit az ügynököktől kér, de maga ne tenne meg.

Ettől függetlenül ez egy nagyon korrekt kémes thriller lett. Jól ki van találva a keret, és nem egyszer fordít az eseményeken nagyot a szerző. Ami az elrabolt hercegnővel történik – azon komolyan meg is lepődtem. Silva nem egy szívbajos szerző.

Az akciók is jól felépítettek, kidolgozott és izgalmas eseménysorok. Miközben a felépítésben, a kivitelezésben rá lehet ismerni Silva jellegzetes húzásaira is, azért nem annyira a kaptafát másolja, amit egy időben panaszoltam a regényeinél. Rafinált a bosszú, és jó alaposan ki is játsszák – a nem mondom meg kiket, mert azzal is el tud játszani a regény, hogy ki a történetben a rossz.

Izgalmas az is, amit a szaúdi helyzetről és irányról beletesz. Khalid egy olyan figura lett, akiről érdekes volt olvasni. Mennyire más lapról indul, mint Gabriel, és hogyan kerülnek mégis közös nevezőre. Erős akaratú, van egy erkölcsi iránytűje és fejlődő karakter is. Komolyan nehezemre is esett megemésztenem a regény utolsó sorait – ugyan Silva nyitva hagyja, azért szomorú, ami szerintem onnan következik.
Khalid egy olyan emberré nőtte ki magát, aki jobb hellyé tehetné a világot. Igen, súlyos bűnök is terhelték, de ő már a fejlődés felé mutat a Közel-Keleten. A jó ember a jó helyen és értékes szövetségeket is kovácsolt. spoiler

Szerettem azt is, hogy jönnek a visszatérő szereplők is szépen sorban. Gabriel gyakran dolgozik ugyanazokkal az ügynökökkel, akiknek a személye szintén összeköti a sorozatrészeket. Gabriel, a restaurátor az embereket is igyekszik menteni maga körül, és ennek nem egy példáját látni körötte. Mindig érdeklődve olvasom, hogyan alakul Mihail vagy éppen Christopher további sorsa. (A szerző férfi karaktereit sikerültebbnek érzem, mint a nőket.)

Az előismeretek adnak ezért pluszt, de önállóan is élvezhető és érthető a regény. Magam sem sorban olvasom – mire bekapcsolódtam, már 2 ciklust be is fejezett Silva, és egy kötet ki is maradt közben is, de ennek ellenére gond nélkül értettem és szerettem ezt a sztorit.

xeral>!
Daniel Silva: Az új lány

Nem csalódtam. Annyi minden történt, hogy még úgy érzem le vagyok maradva. Rengeteg akció, cselszövés, méreg és minibombák. Néhány elem azert ismerős a napi hírekből, köré pedig találva a „kitalált”, vagy akár igazinak is tűnő események leírása. Nagyon jól fenntartja a figyelmet, gyorsan olvassa az ember, mert már szeretné megismerni az ügy hátterét. Mindig kapunk egy rejtélyt, aztán egy kis megoldást és így megy az utolsó oldalig.

briggg>!
Daniel Silva: Az új lány

Nagyon trükkös, nagyon klassz és hozta a megszokott szintet. Imádtam és gyorsan a végére értem.

kaoszkapitány75>!
Daniel Silva: Az új lány

Minden évben várom a szeptembert, hogy jöjjön az új Allon kaland, ami idén sem okozott csalódást. Izgalmas, fordulatos, filmszerűen pörgős.

robinson P>!

– Meggyilkolni egy államfőt egy mozgó autóban majdnem lehetetlen.
– Mondja ezt Ferdinánd főhercegnek! Vagy Kennedy elnöknek.

robinson P>!

– Tudja, mit szoktak mondani a bosszúról?
– Mit?
– Azt, hogy akit a bosszúvágy éltet, két sírt ás egyszerre.
– Ez egy régi arab közmondás.
– Valójában zsidó.

Kapcsolódó szócikkek: bosszú
robinson P>!

Szinte közhely, hogy egyetlen szakma képviselői sem várják annyira a hétvégét, mint a tanárok.

robinson P>!

Annak sem volt semmi jele, hogy férfi lenne az életében, vagy akár nő. Általánosságban véve úgy tűnt, nyomorult életet él, és ennek az MI6 igencsak örült.

robinson P>!

Miután egy életet töltött a régi mesterek festményeinek restaurálásával, Gabrielben kialakult egy majdnem tökéletes képesség a már látott arcok felismerésére, még ha erősen el is változtatták őket.

robinson P>!

Megvásárolt bármit, amire csak szemet vetett, amit pedig nem tudott pénzért megvásárolni, azt egyszerűen elvette. Akik nem voltak hajlandók meghajolni az akarata előtt, kaptak egy borítékot egy 45-ös kaliberű golyóval.

– A barátja?
– Nekem nincsenek barátaim, csak alattvalóim, vendégeim és családtagjaim.

robinson P>!

A látvány, amely fogadta őket, amikor odaértek a mezőre, csak Dante Poklához volt fogható.

robinson P>!

A Borovickaja tornyon, a Kreml hivatali bejárata fölött alig lehetett látni a vörös csillagot a havazásban.

BBetti86 >!

– Van nálad fegyver?
– Csak a gyors eszem és a sármom.

Gabriel Allon sorozat · Összehasonlítás