A ​Moszad ügynöke és az angol lány (Gabriel Allon 13.) 27 csillagozás

Hét nap
Egy lány

Mindössze egyetlen esély

Madeline Hart a brit kormánypárt tagja, aki előtt fényes karrier áll: szép, okos, és a gyerekkori szegénység emlékei hajtják a sikerek elérésére. Van azonban egy sötét titka is: a miniszterelnök, Jonathan Lancaster szeretője. Valakik valahogy tudomást szereznek a viszonyról, és elrabolják Madeline-t. Lancaster, a botránytól tartva úgy dönt, hogy nem vonja be a brit rendőrséget, és a maga szakállára intézkedik. Megkezdődik a keresés.

Hét napjuk van, különben a lány meghal.

Itt lép be a képbe Gabriel Allon, a gyilkos, restaurátor és kém, aki előtt nem ismeretlen a politika világa. Miközben fogy az idő, Gabriel elszánt vállalkozásba fog, hogy Madeline-t épségben hazavigye. A küldetés során a marseille-i bűnözők alvilágától eljut Provence egy mindentől távoli völgyébe, a londoni politikai vezetők díszes irodáiba, végül Moszkvában köt ki, ahol gyakori az erőszak, és ahol nagyon sokan szeretnék, ha Gabriel halott lenne.

Eredeti megjelenés éve: 2013

Ulpius-ház, Budapest, 2013
574 oldal · ISBN: 9789633831502 · Fordította: Tóth Attila

Daniel Silva: A Moszad ügynöke és az angol lány

Már már szépirodalmi regény, olyan stílusa van, pedig csak egy komoly kémtörténet. Tele izgalommal, sok sok csavarral. Nyomokban Frei könyveire is emlékeztetett. A történet bár kitalált, erősen valósághű. Politikai összefonódások, és ami mindent mozgat a szerelem. Kémek egymás ellen.
Beváltotta a feladatát, kikapcsolt és jól szórakoztatott. Tetszett.
Blogon bővebben.

voltam>!
Daniel Silva: A Moszad ügynöke és az angol lány

Egy szóval: profi. Silva ezúttal is hozza a tőle megszokott magas színvonalat. A régi, jól ismert karakterek egy új, érdekes, eseménydús történetben. A címre gondolva viszonylag hamar úgy tűnik, hogy már vége is, de aztán kiderül, hogy csak most kezdődik igazán. Annak ellenére, hogy kitalált történet, kitalált szereplőkkel, nagyon is életszagú (sajnos).

Dóra_Nagy_6>!
Daniel Silva: A Moszad ügynöke és az angol lány

Egy kihívás miatt kezdtem el olvasni, egyébként semmit sem tudtam a könyvről és az írójáról. Őszintén szólva a felénél azt éreztem, hogy engem ez már egyáltalán nem érdekel, de nem akartam feladni, úgyhogy végigolvastam. A részletessége és kidolgozottsága miatt adtam neki 3,5 csillagot, mert egyébként engem egyáltalán nem fogott meg.

ggizi>!
Daniel Silva: A Moszad ügynöke és az angol lány

Nagyon izgalmas és aprólékosan felépített a történet.
És persze tudtam, hogy az egész könyv kitaláció és spekuláció és minden, csak nem a valóság, mégis olyan élethűen és szövevényesen voltak ábrázolva a politikai és nemzetközi kapcsolatok a maguk szervezeteivel, mintha csak egy (kicsit színesített) jelenkori történelemkönyvet olvasnánk.
Nagyon jó kis könyv volt.

siors>!
Daniel Silva: A Moszad ügynöke és az angol lány

Már több könyvet is olvastam az írótól. Erre azért esett a választásom, mert sok jó véleményt kapott.
A történet első harmada volt igazán izgalmas és változatos számomra. Pörögve zajlottak az események és jó volt velük haladni. Aztán valahogy onnantól kezdve „túl simán” ment minden: nehezen tudom elképzelni, hogy ennyire könnyen ment orosz földön a játszma és azt követően is túl gördülékennyé vált minden megoldás. Számomra sajnos így az egész történet súlya elveszett.
Így ez a regény nem tetszett annyira Silva művei közül.

AgiJovi P>!

Három kis ablak volt rajta; mindegyik sötét és befüggönyözött. A korántsem bizalomgerjesztő bejárati ajtó fölött nem égett lámpa.
[…]
– Biztos vagy benne, hogy senki nincs bent?
– Számodra lakott helynek tűnik?
– Talán kedvelik a sötétet.
– Vagy talán vámpírok.

34 Basildon, Essex

robinson P>!

– Valami baj van? – kérdezte Gabriel.
– Azon tűnődöm, mikor jut majd eszedbe, hogy kávéval kínálj.
– Tudod, hogy mi hol van. Gyakorlatilag itt élsz.

robinson P>!

– Azt írják, hogy Madeline Hart tökéletes. De hát ezt már tudjuk.
– Egyszer én magam is tökéletes voltam. És nézd meg, mi lett belőlem.

robinson P>!

A teljes Hart családról is volt fénykép, amelyen szomorúan állnak egy szürke tengerparton. Gabriel Madeline szüleinek minden finomságot nélkülöző, jellegtelen vonásait vizsgálgatta, és azon tűnődött, hogyan születhetett ilyen szép arcú gyermekük. A természet tévedése lehet, gondolta.

robinson P>!

Gabriel nem értette a szöveget, – nem volt érzéke a szláv nyelvekhez – , de egy dologban biztos volt.
A nő oroszul beszélt.

robinson P>!

Veszélyes vizekre eveztek. Gabriel ezt tudta jól, és egész biztos Orlov is tudta, mivel a bal szeme dühös ritmusban rángatózott. Gyerekkorában ez a szemrángás folytonos gúny és ugratás tárgyává tette őt. Izzó gyűlöletet váltott ki nála, és ez a gyűlölet vezette őt sikerre.

AgiJovi P>!

Szemét, gondolatainak megbízható ablakát, napszemüveg takarta.

6 Izrael Múzeum, Jeruzsálem

AgiJovi P>!

– Biztos vagy benne, hogy nincs lakása a városban? – kérdezte Gabriel.
– A hajón lakik.
– Nem egy nőnél?
– Több barátnője is van, de sokáig senki nem tudja őt elviselni. – Keller a keze fejével letörölte a szélvédőt. – Talán ki kellene vennünk egy szállodai szobát.
– Kicsit korán van hozzá, nem gondolod? Hiszen csak most találkoztunk.
– Mindig ilyen buta vicceid vannak az akciók során?
– Hozzátartoznak a természetemhez.
– A buta viccek vagy az akciók?
– Mindkettő.

10 Marseille

AgiJovi P>!

Augusztus végén jöttek érte Korzika szigetén.

robinson P>!

Egy arcot könnyű megváltoztatni, de még a profi titkosszolgálati ügynököknek is nehézséget jelent a járásmódjuk megváltoztatása. Gabriel rájött, hogy ezeket a lépteket már látta. A nő volt a kompról.
Biztos volt benne.

Daniel Silva: A rablás A moszad ügynöke és az elrejtett vagyon