A ​Moszad ügynöke és a Rembrandt ügy (Gabriel Allon 10.) 22 csillagozás

Daniel Silva: A Moszad ügynöke és a Rembrandt ügy

Név: Gabriel Allon, izraeli kém, bérgyilkos és restaurátor.
Célállomás: Amszterdam
Feladat: Egy meggyilkolt holland ügyének felderítése, akinek az izraeli titkosszolgálathoz is köze volt.
Rutin feladatnak tűnik, főként egy olyan dörzsölt ügynöknek, mint Allon, de nyomozás közben váratlanul forró nyomra bukkan, amely egészen a csatorna másik oldalára, London szívéig viszi, ahol egy terrorista csoport nagyszabású merényletre készül.

Eközben elrabolják az amerikai nagykövet lányát, és a helyszínre érkező Allont az elkövetők felismerik, így ő is rákerül a halállistára…
Elizabeth Halton percei meg vannak számlálva; Allon versenyt fut az idővel, és a fél világot beutazza, hogy megmentse a nőt, de legfőképpen, hogy elkerülje a biztos halált.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Ulpius-ház, Budapest, 2011
524 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632544618 · Fordította: Tóth Attila

briggg
Daniel Silva: A Moszad ügynöke és a Rembrandt ügy

Nekem továbbra is ez a sorozat az egyik nagy kedvenc. És megint sikerült egy nagyon jót alkotnia a szerzőnek.

robinson P
Daniel Silva: A Moszad ügynöke és a Rembrandt ügy

Első olvasás a sorozatból, háát.. nagyon nem vágott oda! Közepesen összerakott, na jó, minimális izgalom, feszültség akad benne, bár maga az alap történet jó. Sok felesleges kör, üresjárat. Frei Megmentője sokkal jobb, pergőbb, magávalragadóbb. vagy bármelyik sztívberry. Többet vártam.

Minka
Daniel Silva: A Moszad ügynöke és a Rembrandt ügy

Rendkívül részletesen megírt, jól felépített kémregény. Nekem nagyon tetszett.

minett
Daniel Silva: A Moszad ügynöke és a Rembrandt ügy

Szkeptikus voltam, de nagyon bejött, izgis is, történelmes is, kémes is, tényleg leköti az embert.a Zoe-s részeknél pedig szinte az események közvetlen közelében éreztem magam, félve, hogy Martin rájön a cselre:-)első Silva könyvem volt, de fogok meg olvasnii az írótól.

Varga_István_2
Daniel Silva: A Moszad ügynöke és a Rembrandt ügy

A sorozat egyik legjobb része! A Moszad ügynöke után, nekem ez a rész tetszett a legjobban. A fél csillag levonás, annak szól, hogy a szereplők bemutatását hanyagolhatná az író, mert ez így az 5. könyvet olvasva tőle már kissé unalmas. Ezt leszámítva izgalmas, és sokkal fordulatosabb rész volt mint mondjuk a sorozat előző két része.

robinson P

De mint a legtöbb velencei, Chiara is úgy tekintett a sportversenyekre ,mint amiket egy jó kávé vagy egy jó vacsora közben kell figyelni.Ha valakinek testmozgásra volt szüksége ,akkor szeretkezett,vagy elgyalogolt Zatteréig egy fagylaltért.

e_k_Bp P

Megvan az oka, hogy a hollandok miért beszélnek olyan sok nyelvet. A sajátjuk teljesen érthetetlen.

e_k_Bp P

– Mert most hazamegyek, és hosszú ideig a kádban áztatom magam.
– És a hétvége többi részén?
– Egy ponyvaregény. Pár DVD. Talán séta Hampstead Heathben, ha nem esik.
. Meglehetősen unalmasan hangzik.
– Szeretem az unalmasat, Jason. Ezért is kedveltelek mindig.

Gabriel Allon sorozat · Összehasonlítás