A ​Moszad ügynöke és a Caravaggio (Gabriel Allon 12.) 22 csillagozás

Daniel Silva: A Moszad ügynöke és a Caravaggio

Miután ​épphogy túlélte a legutóbbi akciót, Gabriel Allon, a Moszad ügynöke a Vatikán falai közt talál menedékre, ahol Caravaggio egyik remekművét restaurálja. Egy kora reggel a zárkózott művészt barátja, Luigi Donati, a pápa magántitkára a Szent Péter-bazilikába hívatja, mert egy fiatal nő lezuhant a kupolából. A vatikáni rendőrség öngyilkosságnak véli, ám Gabriel, a helyszín átvizsgálása során, gyanús nyomokra bukkan.

Donati, hogy megóvja a botránytól a Vatikánt, Gabrielt kéri fel a nyomozásra azzal az intelemmel, hogy „Egyes számú vatikáni szabály… ne tegyél fel túl sok kérdést!”

Gabriel kideríti, hogy a halott nő nagyszabású és rendkívül szövevényes üzelmekre bukkant a műkincsekkel kapcsolatban. Nemcsak magas rangú vatikáni tisztségviselők érintettek az ügyben, de a szálak messzire vezetnek, és nem csupán műkincsekről van szó, hanem egy gigantikus összeesküvésről is, amely alapjaiban rengetné meg a világot…

Daniel Silva a New York… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Ulpius-ház, Budapest, 2012
446 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632547381 · Fordította: Tóth Attila

Daniel Silva: A Moszad ügynöke és a Caravaggio

Mondhatnám, hibátlan és hozta a szokott DS szintet.
De: már kicsit unalmas minden könyvében Gabriel bécsi tragédiájáról olvasni, már kívülről tudjuk, csak önismétlés. Cseppet sok a politika is benne, ebben különösen. Üdv, a való világban, lehet rácsodálkozni, hogy a Hezbollah műkincsrablásokból pénzeli a terrorizmust. Túlontúl Izrael szemszögéből láttat dolgokat. Szívesebben olvastam volna csak a restaurálásról, festményekről, némi kis gyilkossággal meghintve.
Amúgy pedig: fordulatos és izgalmas krimi, politikailag is.

mate55>!
Daniel Silva: A Moszad ügynöke és a Caravaggio

Daniel Silva körülbelül egyenletes teljesítményt nyújt könyveivel.

briggg>!
Daniel Silva: A Moszad ügynöke és a Caravaggio

Nem okozott csalódást. Hozta a tőle elvárt szintet. A vége néhány szempontból kicsit összecsapott, de még ezt is megbocsátom, mert annyira szeretem ezt a sorozatot.

AgiJovi P>!
Daniel Silva: A Moszad ügynöke és a Caravaggio

Nagyon izgalmas, fordulatos könyv, mint mindegyik a Gabriel Allon sorozatból. Nem csalódtam benne most sem.

robinson P>!

Ezek szerint, gondolta a csendőr, a szóbeszéd igaz. Gabriel Allon, a régi mesterek festményeinek elismert restaurátora, a nyugalmazott izraeli kém és gyilkos, a Szentatya megmentője visszatért a Vatikánba.

robinson P>!

A Szent Péter-bazilika gondnoka, Nicolo Moretti indított el mindent a felfedezésével.

robinson P>!

– Úgy tűnik, mintha az egész világon a Vatikán lenne az egyedüli múzeum, ahol nem rejtőzik lopott szobor valahol a pincében.

robinson P>!

– A bűnözők picit olyanok, mint a terroristák, Allon. Ha megöl egy terroristát, egész biztos másik lép a helyébe. És szinte biztos, hogy veszélyesebb, mint az elődei voltak.

robinson P>!

Dr. Veronica Marchese futólag elmosolyodott. Legalább ötvenéves volt, de még a múzeum barátságtalan neonvilágításában is csak harmincötnek látszott.

Gabriel Allon sorozat · Összehasonlítás