A ​Moszad ügynöke (Gabriel Allon 7.) 40 csillagozás

Daniel Silva: A Moszad ügynöke

Név: ​Gabriel Allon, izraeli kém, bérgyilkos és restaurátor.
Célállomás: Amszterdam
Feladat: egy meggyilkolt holland ügyének felderítése, akinek az izraeli titkosszolgálathoz is köze volt.
Rutin feladatnak tűnik, főként egy olyan dörzsölt ügynöknek, mint Allon, de nyomozás közben váratlanul forró nyomra bukkan, amely egészen a csatorna másik oldalára, London szívéig viszi, ahol egy terrorista csoport nagyszabású merényletre készül.

Eközben elrabolják az amerikai nagykövet lányát, és a helyszínre érkező Allont az elkövetők felismerik, így ő is rákerül a halállistára…
Elizabeth Halton percei meg vannak számlálva; Allon versenyt fut az idővel, és a fél világot beutazza, hogy megmentse a nőt, de legfőképpen, hogy elkerülje a biztos halált.

Daniel Silva korunk egyik legnagyobb kémregényírója John le Carré és Ian Fleming mellett. Lenyűgöző, szenvedélyes, fordulatos bestsellerei rajongók százezreit nyűgözik el. Triplafedelű és lélegzetelállító… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

Ulpius-ház, Budapest, 2010
476 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632542508 · Fordította: László Nóra

tgorsy>!
Daniel Silva: A Moszad ügynöke

Szeretem mikor Tarjányi Péter biztonsági szakember beszél, magyarázza el a történéseket. Mert ért hozzá, mert valódi szakember és nem néz engem, a laikust hülyének.
Na ilyen ez a könyv. Kellően izgalmas, kellően fordulatos, hihető. Nem macsós.
Egy nagy hibája van: teljesen aktuális.

Coralie>!
Daniel Silva: A Moszad ügynöke

Az első Silva könyv, ami olvastam, de nem az utolsó! A többi is itt sorakozik már a polcon, és nem bántam meg, hogy már előre megvettem őket, mert ez a könyv is hihetetlenül izgalmas volt! Egy olyan világba enged betekintést, ami szerencsére még nem mindennapi számunkra, és félelmetesen aktuális a témája. A cselekmény jól összerakott, a szereplőket tökéletesen illeszti bele. Allon karaktere mindent visz. (Jó kis mozifilm lenne belőle!) Jöhet a következő!

briggg>!
Daniel Silva: A Moszad ügynöke

Két nap alatt sikerült kiolvasni. Nagyon nagyon tetszett. Van olyan jó, mint bármely eddigi kémregénye.

Minka>!
Daniel Silva: A Moszad ügynöke

Imádom Gabriel Allont, egy fantasztikus karakter és a sorozat minden része izgalmas, de ebben a részben úgy érzem az egyik rész kicsit hosszabbra sikeredett, mint ahogy nekem tetszett volna.
Ennek ellenére nagyon jó könyv!

semmilyen P>!
Daniel Silva: A Moszad ügynöke

Nagyon jól sikerült Gabriel Allon történet. Talán az eddigi legjobb, bár mindegyik nagyon tetszett eddig. Előkerülnek a régebbi regényekből ismert figurák is, ami kifejezetten bonyolítja is a történetet. szerelmi szál, ami nem is igazán az… Az akciók nagyon jól meg lettek írva ebben a regényben is. Nyilván hamarosan el fogom olvasni a következő részt is.

meszmelinda>!
Daniel Silva: A Moszad ügynöke

Nem sok idő kellett az elolvasásához.. Gabriel Allon fantasztikus karakter, csak azt baromi nehéz elképzelni, hogy alacsony (legalábbis a szerző szerint). Mikor én olvasom egy magas! smaragdzöld szemű fickó rohangászik, szervezkedik és úgy általában ügynökösködik a fejemben.. :)

Norbitzki>!
Daniel Silva: A Moszad ügynöke

Kellemes, mérsékelten izgalmas könyv, mely végig lekötött.

mcsi>!
Daniel Silva: A Moszad ügynöke

Ez az első könyv amit olvastam a szerzőtől. Tetszett .Biztosan olvasok még tőle..

Vascello P>!
Daniel Silva: A Moszad ügynöke

Nem volt rossz, de én jobban favorizálok egy Steve Berryt.

Mimoo>!

– Egy történetet szeretnék elmesélni magának, barátom. Egy olyan ember történetét mesélem el, aki a meggyőződése miatt mindent elveszített.

214. oldal (Ulpius-ház, 2010)

Mimoo>!

– Van, akire rázúdul a nagyság.

252. oldal (Ulpius-ház, 2010)

Mimoo>!

– Nincs még egy olyan, amilyen én vagyok. De azt hiszem, ezt tudod.

255. oldal (Ulpius-ház, 2010)

Mimoo>!

– Néha olyan dolgokat mondunk a nyilvánosság előtt, amelyek nem feltétlenül tükrözik a véleményünket.

272. oldal (Ulpius-ház, 2010)

Mimoo>!

Tudjuk, hogy nagy gazember, de ő a mi gazemberünk…

277. oldal (Ulpius-ház, 2010)

Mimoo>!

Ma este az a célom, hogy szövetségeseket szerezzek. Ököllel pedig nem lehet szövetségeseket szerezni, Sarah.

208. oldal (Ulpius-ház, 2010)

Mimoo>!

Azt mondták neki, hogy szabadon engedik. Így magától követi minden utasításukat.

402. oldal (Ulpius-ház, 2010)

Mimoo>!

– Május? Miért vártok májusig? Hát semmit sem tanultál ebből az ügyből? Gabriel! Az élet értékes és nagyon rövid! Májusban talán már nem is leszek életben!

429. oldal (Ulpius-ház, 2010)

Mimoo>!

– Minden nő szereti a meglepetéseket, te szamár!

429. oldal (Ulpius-ház, 2010)

Mimoo>!

Az ilyesfajta dolgok szép csendesen elülnek, és az a legjobb, ha ezt nyugodtan kivárjuk.

435. oldal (Ulpius-ház, 2010)

Gabriel Allon sorozat · Összehasonlítás