A ​másik nő (Gabriel Allon 18.) 32 csillagozás

Daniel Silva: A másik nő

„Ő ​volt a férfi legjobban őrzött titka.
Andalúzia hegyei közt, egy elszigetelt faluban veszélyes visszaemlékezés írásába fog egy titokzatos francia nő. Memoárja egy férfiról szól, akit valaha szeretett a régi Bejrútban, és egy gyermekről, akit árulás ürügyén elvettek tőle.
A nő a Kreml legféltettebb titkának tudója. Hosszú idővel ezelőtt a KGB beépített egy téglát a nyugati világ központjába. Egy téglát, aki mostanra a legfőbb hatalom megszerzésének küszöbéig jutott.
Csakis egy ember képes felfedni az összeesküvést: Gabriel Allon, a legendás festményrestaurátor és likvidáló, aki immár Izrael titkosszolgálatának főnöke. Gabriel harcolt már az új Oroszország sötét erői ellen, és nagy árat fizetett érte. Most ő és az oroszok egy végső, nagy leszámolásban csapnak össze, melyben a háború utáni világrend sorsa a tét.
Gabrielt az sodorja bele az áruló utáni vadászatba, hogy brutálisan megölik az orosz hírszerzésben tevékenykedő legfontosabb informátorát, miközben… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A New York Times sikerszerzője - Krimi Harlequin Magyarország, HarperCollins Magyarország, Vinton

Vinton, Budapest, 2019
448 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634488323 · Fordította: Zinner Judit
Vinton, Budapest, 2019
432 oldal · ISBN: 9789634488330 · Fordította: Zinner Judit

Navi>!
Daniel Silva: A másik nő

Régen olvastam utoljára Gabrielről, akkor még jóval fiatalabb volt, tetterősebb.
Ez a könyv is nagyon jó volt, érdekes, de inkább elbeszélés, más dolgozott Gabriel helyett, ő a megfigyelő, irányító volt. Sokkal kevesebb volt az akció, több volt a gondolkodás, az utazás.
A fülszöveg nagyon megtévesztő, eleinte nem is voltam benne biztos, hogy jó-e. Aztán a fülszövegben említett nő is felbukkan, Gabriel is megtalálja őt, s innen válik igazán pörgőssé a történet. Amikor először feltűnt a könyvben a kém, volt egy villanásom róla, de aztán elfelejtettem, másra kezdtem figyelni. Sajnos. Mert az első megérzés volt a jó.
Azt hiszem, több Gabriel-történetet kellene olvasnom.

BBetti86>!
Daniel Silva: A másik nő

Ok, kicsit gondot okozott a sorrend. A következő részt előbb olvastam, így én tudtam, ki az a kém, akit most lepleznek le. Így már nem volt meglepetés, és ez vett le a kötet erejéből. Ha nem tudom előre, valószínűleg 0,5 csillaggal többet adok neki.

Azt mindenképpen értékeltem, hogy itt Gabriel visszavesz a szuperügynök viselkedésből, és már kémfőnökként kezd el viselkedni. A fiatalabb és harcra kész embereket küldi ki a terepre, ő inkább az eszét használja és koordinál, de persze nem lenne önmaga, ha azért nem kerülne ő maga is veszélyes helyzetekbe.
Talán csendesebb is ez a kötet, mint amit megszoktam a sorozatban. Nem éreztem olyan nagynak a tétet – nem most azonnal kell valami borzalmat megakadályozni, hanem egy klasszikus kémjátszma, egy kém leleplezése a téma. Miközben ebben a zsánerben szépen teljesít, és valahol értékelem is, hogy nem csak akcióból áll a kém élete, azért némileg több izgalmat díjaztam volna.

Van sok helyszín, és nagyon sok visszatérő szereplő. Ezt újfent megosztónak érzem. Ugyan a jelen történet valahol érthető magában, de a regény teljes egészének élvezetéhez kell tudni, hogy ki kicsoda, honnan ismerjük, mire képes, mit jelent Gabriel számára. Így miközben mindig örülök, ha Keller pl. a csapat tagja, azért nekem is agymunka néha összerakni, főleg a nők esetében, hogy ki-kicsoda. Kezd kicsit sok lenni az ember, és persze a szereplőkről összefoglalót vagy emlékeztetőt nem kapunk a kötet elején.

A sok váltás – némi túlzással minden második fejezetben más országba és városba utaznak – néhol már megakasztó is. Alapvetően jól olvasható a regény, de most párszor megzavart, hogy mekkora ugrások vannak.
Kellően tárgyilagos is, anélkül, hogy túl sok leírás lenne. Cselekményközpontú történet, kevés lélektani résszel – nem annyira az érzések, inkább a motivációk számítanak, ki miért tesz meg valamit.

Bár messze nem a sorozat legjobb része, átvezető résznek elmegy. Valami azt súgja, az orosz kém története nem itt ér véget.

Barbár >!
Daniel Silva: A másik nő

Kémregény, ami nem az akciók sokaságával kápráztat el. Ki az igazi tégla? Vannak téglácskák, de az igazi nagy kilétét csak Gabriel Allon izraeli kémfőnök tudja megfejteni. A szerző ügyesen keveri a fikciót a valósággal, és a regénybe – nem öncélúan – belecsempészi Kim Philby, a szovjet mesterkém életrajzát. Allon nemcsak az íróasztal mellett, de a terepen is jó, és csalhatatlanul megérzi, hogy ki áll a jó oldalon, és ki a rossz oldalon. Ez másoknak, többek közt az olvasónak is nehezebben megy.

colman>!
Daniel Silva: A másik nő

Nem volt rossz, de volt már jobb. A sok történelem és visszaemlékezés néha már a cselekmény rovására megy. Nekem hiányoznak az akciók, amik Flynn-nél és Clancy-nél elmaradhatatlanok. Úgy mondanám Gabriel Allon, Mitch Rapp lightosabb kiadása. Na, de azért nem olyan vészes a helyzet. :D Eddig A fekete özvegy tetszett legjobban Silvától.

Szanyi_Brigitta>!
Daniel Silva: A másik nő

Zseniális, mint az összes többi Allon könyve és az egész sorozat. Egyszerűen imádom ahogy Daniel Silva ír, az apró részletek, a valósághű ábrázolások és pontos helyszínek , a karakterek és a cselekmény felépítése.

briggg>!
Daniel Silva: A másik nő

Csavaros, fordulatos, koncentrációt igénylő. Nagyon tetszett, de én elfogult vagyok a sorozattal.

Mbaribar>!
Daniel Silva: A másik nő

Daniel Silva verhetetlen a maga kategóriájában. Gabriel Allon pedig egy különleges figura. Annyi könyv volt már, ami az angol és az amerikai titkosszolgálatokról szól, nekem anno újdonság volt ez a Moszados sorozat.
U. I. : Valaki nem tud hasonló könyvet ajánlani?

colman>!

Szergej Morozov minderről semmit sem tudott. … Csak azt tudta, hogy nagyon fázik, csuklya van a fején, oda van láncolva egy fémből készült székhez, alig van rajta ruha, és égtelenül hangos zene dübörög a fülébe. A SLAYER nevű thrash metál zenekar ANGEL OF DEATH című száma. „A HALÁL ANGYALA”… Még keménykötésű őrei is sajnálták kicsit.

Barbár >!

Sok más privilegizált fiatal angolhoz hasonlóan ott nyomban a kommunizmus bűvkörébe került. Kitűnően végzett közgazdaságtanból, s még pénzdíjat is kapott a Trinity College-tól. A pénzt Karl Marx összegyűjtött műveinek megvásárlására fordította.

Kapcsolódó szócikkek: kommunizmus
BBetti86>!

– Az öreg kémek sose halnak meg, Graham. Ők örökké élnek.
– Hol?
Gabriel elmosolyodott.