A ​fekete özvegy (Gabriel Allon 16.) 27 csillagozás

A Moszad ügynöke és az időzített bomba
Daniel Silva: A fekete özvegy

A ​legendás kém és restaurátor, Gabriel Allon már épp készül átvenni az izraeli titkosszolgálat vezetését, amikor az események ismét visszakényszerítik a terepre egy utolsó bevetés erejéig. Miután az ISIS merényletet követ el Párizsban, a nyugati titkosszolgálatok Gabriellel szövetkezve próbálják megakadályozni, hogy a robbantás kitervelője újból lecsapjon. Az ismeretlent Szaladinként emlegetik…Egy háttérből irányító, nagy kaliberű terroristáról van szó, akinek a víziója nem marad el a keresztesekkel harcoló középkori szultáné, Szaladiné mögött. Hálózatának tagjai teljes titokban kommunikálnak, így Gabrielnek nem marad más választása, mint hogy beépítse saját ügynökét a világ valaha ismert legveszélyesebb terrorszervezetébe. Natalie Mizrahi rendkívüli képességekkel rendelkező fiatal doktornő. Gabriel kérésére magára ölti az ISIS-hez csatlakozó újonc szerepét, és két lábon járó időzített bomba, vérre szomjazó „fekete özvegy” lesz belőle. Veszélyes küldetése az Iszlám Állam új… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A New York Times sikerszerzője - Krimi Harlequin Magyarország, HarperCollins Magyarország, Vinton

Harlequin Magyarország, Budapest, 2017
496 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634481768 · Fordította: Zinner Judit
HarperCollins Magyarország, Budapest, 2017
496 oldal · ISBN: 9789634481775 · Fordította: Zinner Judit

Daniel Silva: A fekete özvegy A Moszad ügynöke és az időzített bomba

Nagyon nagyon politikai, vallásos háttérrel megírt kaland ez a Gabriel Allon sorozat legújabb könyve. Szó szerint félelmetes és hihetetlennek látja a világ és terrorizus jelen helyzetét. Megelevenedik a lapokon a TV-híradó…
Daniel Silva szórakoztat és oktat minket. Már akit ez a valóság szórakoztat… A briliáns és rejtélyes hős, Gabriel Allon – az izraeli hírszerző ügynök, a szuper kémelhárító, a művészi restaurátor – segítségével. Számos helyen körbe utazunk az egész világon, találkoztunk változatos, érdekes és lenyűgöző karakterekkel. Kiderül kik a fekete özvegyek, mire lehet őket némi agymosás után használni… Szaladin a titokzatos arab jó karakter, csak sajnos elveivel nagyon nem tudok azonosulni. Nem árt ismerni az arab világot, vallást, fanatista világukat a zsidóság történelmét, az izraeli-palesztin feszültségek okait. Ilyesztő és félelmetes ez, bár tény, hogy remekül megírt és feszült történet. Amolyan igazi macsós kémthriller, de a régiek jobban tetszettek.

voltam>!

Daniel Silva: A fekete özvegy A Moszad ügynöke és az időzített bomba

Silva továbbra is hatalmas kedvencem. Ezúttal is egy remekül megírt, összerakott történettel ajándékozott meg a szerző. Nagyon napi, nagyon aktuális, politikával, vallással átitatott regény. Rengeteg érdekes helyre kaluzol el a szerző, többek között betekintést nyerhetünk az ISIS által lerombolt szíriai településekre is. Alaposabban megismerhetjük az ISIS belső működését és láthatjuk, hogy mennyire kilátástalan szélmalomharcot folytatnak ellene a nagyhatalmak. Hivatalosan egy kitalált történetről van szó, de mégis a hétköznapok olykor hátborzongató valósága elevendik meg az oldalakon. Olvasmányos, fordulatos, feszült cselekmény a szerző korábbi könyveiből már jól ismert remek karakterekkel.

briggg>!

Daniel Silva: A fekete özvegy A Moszad ügynöke és az időzített bomba

Napi politikai válságot és nagyon is valós eseményeket dolgoz fel. Azonfelül viszont vitathatatlanul zseniális. Bár én elfogult vagyok az íróval nem is kicsit.

peter_vincze88>!

Daniel Silva: A fekete özvegy A Moszad ügynöke és az időzített bomba

Hihetetlen izgalmas mindig Daniel Silva könyveit olvasni, mindig elgondolkodtat, hogy valójában hogyan is működhetnek a titkosszolgálatok.
A sokadik Allon könyv után, természetesen sokszor már tudja előre az ember, hogy mire is számíthat a cselekvésben, ennek ellenére végig fenn tudja tartani az író a figyelmet. Nekem az egyik kedvenc karakterem Mihail. Örülök neki, hogy ismét találkozhattam vele is.

Tímea_Timár >!

Daniel Silva: A fekete özvegy A Moszad ügynöke és az időzített bomba

Végig fenntartotta az érdeklődésem, nagyon jó könyv.

siors>!

Daniel Silva: A fekete özvegy A Moszad ügynöke és az időzített bomba

Izgalmas és szövevényes történetet írt ezúttal is Daniel Silva. Ami számomra most is hiányzott, hogy egy részletesen felépített előkészítést és kivitelezést írt le a regényben, de számomra az eseményeket követő „megoldás”, lezárás gyorsnak és kevésbé részletesnek tűnik. MIntha a hosszasan előkészített eseményeket egy kézlegyintéssel fel lehetne oldani. Most is ezt éreztem a történet végén.

robinson P>!

Libanonban nem volt hiány fegyverekben, legyenek azok bármekkorák.

robinson P>!

Nem volt réztábla a bejáratánál, semmiféle felirat nem hirdette a tulajdonosát. Valójában semmi sem utalt arra, hogy ott működik a világ legrettegettebb és legnagyobb tiszteletnek örvendő titkosszolgálata.

robinson P>!

Mint oly sok vatikáni közlemény, a hivatalos verzió meg sem fogja közelíteni a valóságot.

robinson P>!

– És semmi sem tesz tönkre egy hálózatot gyorsabban, mint ha kiiktatják a vezetőjét – jelentette ki Gabriel.
– Azaz megölik? Erre gondolt?

robinson P>!

dr. Leila Hadawi új, érdekes jelenségnek számított. Tudni akarták, honnan jött, milyen családból, milyen orvosi képzést kapott. Leginkább az keltette fel a kíváncsiságukat, hogy előrehaladott kora, harmincnégy éve ellenére miért nincs még férjnél.

robinson P>!

A belga biztonsági szerveket tehetetlen hülyék gyülekezetének tartotta, akik eltűrték, hogy az ISIS biztonságos menedéket hozzon létre magának náluk, Európa szívében.

robinson P>!

– Sok szép zsidó nőt láttam már. És mindenki tudja, hogy a legjobb orvosok mindig zsidók.
– Mint arab orvos, úgy látszik, kivétel vagyok.
– Maga nem arab, hanem palesztin. Az más.

Szanyi_Brigitta>!

“Egy botrány nélküli karrier […] nem is igazi karrier.”

robinson P>!

Utolsó álmában saját ágyában aludt. Nem a jeruzsálemi ágyában, hanem gyermekkori ágyában, Franciaországban.

robinson P>!

Tizenkét óra telt el a sebesülés óta. Ha most összevarrja a bőrt, bezárja a testbe az esetleges fertőző ágenseket, s ezzel vérmérgezést és lassú kínhalált okoz. Nagy volt a kísértés, de mint orvos nem tehette meg.

Gabriel Allon sorozat · Összehasonlítás