Magányos ​lovasok (Lucky Luke 17.) 9 csillagozás

Daniel Pennac – Tonino Benacquista – Achdé: Lucky Luke – Magányos lovasok

A négy elválaszthatatlan Dalton testvér most is megszökik a börtönből. Ebben még nincs semmi különös, viszont később olyasmi történik amire korábban gondolni sem mertünk volna. A Daltonok külön utakon keresik a szerencséjüket. Megfogadják, hogy az lesz a banda vezére, aki először szerez egymillió dollárt. Módszereik ugyan különbözőek, de mind a négyen határozottan törnek a céljuk felé. Lucky Luke azonban a nyomukban van.
Az új epizód a francia megjelenés után alig egy hónappal lát napvilágot, idegen nyelven először magyarul.

Eredeti cím: Le Cavalier seul

Eredeti megjelenés éve: 2012

Pesti Könyv, Budapest, 2012
48 oldal · ISBN: 9789638853967 · Fordította: Meggyesi Gábor · Illusztrálta: Achdé

mohapapa I>!
Daniel Pennac – Tonino Benacquista – Achdé: Lucky Luke – Magányos lovasok

Szóval volt csavar ebben a füzetben! Elsősörban az, hogy bár minden olyan, mintha, de közben nem is, de mégis! A legnagyobb megletés, hogy nem a megszokott, megszeretett szerzőpáros, René Goscinny – Morris követte el ezt a Lucky Luke-ot, hanem egészen a mások. A másik meglepetés, hogy ez semmit le nem vont a történetből, s ha nem hökkenek meg a szerzők láttán, ha nem veszem észre, hogy mások írták, rajzolták, akkor nem veszem észre, hogy mások írták, rajzolták. S ez erény, lássuk be! Mert a történet Lucky Luke a javából, jókat derültem az bénán okos Daltonokon, s a törvény mára is üzenetkét érvényesíthető fonákságán, ami a gazembereket védi a tiztességesekkel szemben. Szóval még társadalomkritika is van ebben a történetben.
De honnan ismerték a szerzők a mai Magyarországot? :-)

P.S.: Aham… Megint okosabb lettem. Felbuzdulva a szerzőket illető, nem éppen világmegváltó felfedezésemen, észrevettem, hogy a Lucky Luke Pinkerton ellen című füzetet is ők írták, rajzolták. No comment. A dicséretükre legyen mondva.
P.S. 2.: Mondjuk azt nem annyira értem, hogy a kiadó (bár, ha akarom, ez is dicséret), miért a franciául mostanásg megjelent „utóéletettel” rukkolt ki, amikor a klaszsikus füzetekből is van még jócskán kiadatlan. De ez csak szőrözés a fentiek tükrében.

ridovanca G>!
Daniel Pennac – Tonino Benacquista – Achdé: Lucky Luke – Magányos lovasok

Ki hitte volna, hogy most nem Lucky Luke-ot akarják a Daltonok megölni, hanem egymást? Szerintetek ki lesz a Daltonok új főnöke, avagy a leggaládabb a négy közül?

tilia_tomentosa>!
Daniel Pennac – Tonino Benacquista – Achdé: Lucky Luke – Magányos lovasok

Ebben a részben a Daltontestvérek összevesznek, hogy ki is legyen a főnök… a többi pedig majd kiderül. Végén jön a mama és mindent megold. Imádom a mamát – majd én is így fogok szétcsapni és rendet tenni a fiaim között! Mindenkinek ajánlom, aki egy kis nevetésre vágyik a távoli vadnyugaton.

Lucky Luke sorozat · Összehasonlítás