A ​zongorahangoló 7 csillagozás

Daniel Mason: A zongorahangoló

A regény cselekménye a XIX. században játszódik. Edgar Drake, a zongorahangoló Londonból indul útnak, hogy Burma egyik távoli vidékén, Mae Luinban felhangoljon egy értékes Erard-zongorát, amely Anthony Carroll őrnagy kérésére, az angol hadügyminisztérium jóváhagyásával érkezik a katonai bázisra. Carroll, ez a különleges ember, akit szinte mítoszi alakként tartanak számon, „nem hivatalos”, ám nélkülözhetetlen béketeremtőként közvetít a számos háborúskodó fél között. Amikor Edgar megérkezik Mae Luinba, elbűvöli a vidék szépsége, és azok, akikkel találkozik. A Carroll és közte kialakuló kapcsolat azzal az eredménnyel járhat, hogy Edgar talán soha nem tér vissza hazájába.

Eredeti megjelenés éve: 2002

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tea Könyvek I. GABO

GABO, Budapest, 2003
400 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639421901 · Fordította: Módos Magdolna

nagy_csilla>!
Daniel Mason: A zongorahangoló

Lehet hogy túl nagyok voltak az elvárásaim, de valahogy nem tudott lekötni.

Outwar>!
Daniel Mason: A zongorahangoló

Csak ajánlani tudom.Részben igaza van az előttem szólónak,de én mégis azt mondom : ahány könyvet olvastál,annyi életet éltél.Tehát valamiképp minden történet más.

Maya>!

Nem szabad elpusztítanunk mindent, amit nem értünk.

Maya>!

Nehéz haragudni, ha az embert gyerekkacagás ébreszti.

Maya>!

[…] ha valakire szükség van, az nem egyenlő azzal, hogy az illetőt elfogadják.

Maya>!

Azt sem vette észre, hogy nézőközönsége van, három kisfiú, akik a bambuszfal repedésein át figyelték a mozdulatait. Suttogtak és kuncogtak, és ha Edgar nem merült volna el a hangszín és a mechanika püthagoraszi útvesztőjében, és ha beszélte volna a san nyelvet, értette volna szavaikat, ahogyan csodálattal adóztak a nagy zenésznek, annak az embernek, aki megjavítja az éneklő elefántjukat. Milyen furcsák ezek a britek, mondják majd barátaiknak. A zenészeik egyedül játszanak, és nem is lehet sem táncolni, sem énekelni ilyen furcsa, lassú dallamokra. Egy óra elteltével azonban még a leskelődést is meg lehet unni, és a kisfiúk morcos arccal visszamentek a folyóhoz fürödni.

Maya>!

– Az uralmon lévők egyik hibája valószínűleg az a meggyőződés, hogy meg tudják változtatni az uralmuk alatt állókat.

Maya>!

A legnagyobb erejű talizmánok azok […], amelyeket örököl az ember, és ezekkel a talizmánokkal együtt a sors is öröklődik.

Maya>!

Nem nehéz feltételezni, hogy a tulajdon álmainkat sem értjük.