Okostojás 0 csillagozás

Hogyan kezeljük a kamaszok agyi fejlődésével járó helyzeteket?
Daniel J. Siegel: Okostojás

„Csak ​legyünk túl a kamaszkoron!” "A kamaszok megőrülnek a hormonjaik miatt… És megőrjítenek minket, szülőket, tanárokat, felnőtteket!" Ugye mindenkinek ismerős mondatok? Hát persze, hiszen sokszor így beszélünk az „elviselhetetlen” kamaszokról. De mi van, ha tévedünk, és a kamaszkor gyermekeink nagy lehetősége?
A tinédzserek nem felmenőiket akarják bosszantani örökös ellenkezésükkel, pimaszságukkal, okoskodásukkal. Ezekért az állítólagos rossz tulajdonságokért, a szélsőséges viselkedésért, az egész tünetegyüttesért ugyanis az agyban lejátszódó hormonális változások a felelősek. Daniel J. Siegel szerint, ha a kamaszok és a felnőttek megértik ezek természetét, akkor jó esély van rá, hogy ne „rettenetes gyerekek” hadakozzanak a „rettenetes szülőkkel”, az állandó konfliktusokat együttműködés váltsa fel, és valódi, mély kapcsolatok szövődjenek közöttük.
Daniel J. Siegel tudományos alapossággal, mégis közérthetően, konkrét és érzékletes példákon át jellemzi-elemzi a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szülők könyvtára

Jaffa, Budapest, 2017
320 oldal · ISBN: 9786155609954 · Fordította: Kőszeghy Anna