L. ​R. Conradi 0 csillagozás

a Hetednapi Adventista Egyház misszionáriusa, evangélistája és szervezője Európában
Daniel Heinz: L. R. Conradi

Ha ​valaki tanulmányozni akarja a Hetednapi Adventista Egyház magyarországi történetét, akinek nevén megakad a szeme, Ludwig Richard Conradi. Ő volt ugyanis az első adventista lelkész, aki hivatalos megbízás alapján kereste fel Magyarországot. Ő építette az első kapcsolatokat, amelyek kiindulási pontként szolgáltak J. F. Huenergardtnak a magyarországi misszió megalapításához.
Conradi neve mégis kevésbé ismert egyházunk tagsága, sőt még a lelkészkar előtt is. Ennek oka főképpen ellentmondásos életének tudható be. Pedig a bibliai történetírásból megtanulhatjuk: a mi dolgunk nem az, hogy saját értékítéletünk alapján kozmetikázzuk a történelmet, hanem hogy tanuljunk a múlt tapasztalataiból; a jóból és a rosszból egyaránt. A jóból, hogy erősödjünk, tanácsokat meríthessünk; a rosszból pedig, hogy hasonló csapdába ne essünk.
Ezért adjuk kézbe dr. Daniel Heinznak, a Hetednapi Adventista Egyház Friedensaui Teológia Főiskola professzorának ezt a nagyon fontos munkáját. Hisszük,… (tovább)

Róla szól: Ludwig Richard Conradi

Élet és Egészség, Budapest, 2004