Der ​Weihnachtshund 2 csillagozás

Daniel Glattauer: Der Weihnachtshund

„Der Weihnachtshund“ ist die ideale Lektüre für alle, die Weihnachten aus langjähriger Erfahrung kennen und fürchten. Der Roman ist ein Antidepressivum gegen den vorweihnachtlichen Frust, bei dessen Lektüre man mindestens einmal pro Seite lacht. Eine Liebesgeschichte, wie sie schöner nicht sein könnte.

Goldmann, München, 2009

Luca87 I>!
Daniel Glattauer: Der Weihnachtshund

Három okból vettem meg ezt a könyvet: mert karácsonyi, mert kutyás, és mert németül van, én meg lassan elfelejtek németül, annyira nem használom semmire a nyelvet. A hab a tortán az volt, amikor rájöttem, hogy ez egy adventi naptár: december 1. és 24. között minden napra jut egy fejezet.

Max, Katrin és Kurt története ez. Max és Katrin magányosak, egyik sérültebb, mint a másik – na jó, Max sokkal-sokkal sérültebb. Kurt meg Max kutyája, és pillanatok alatt belopta magát a szívembe, pedig aztán nem sok mindent csinál: fekszik és alszik. De az elbeszélő ironikus, sőt néhol egyenesen cinikus megjegyzései után nem lehet nem szeretni ezt a kis állatot. A sztori két lábon járó szereplői nem fogtak meg annyira, sőt Max kifejezetten taszított egy-két húzásával, de persze csak eljutottunk a happy endig, ha rögös úton is. Kedvem lenne megjelölgetni a Kurtról szóló részeket, és időnként újraolvasni őket, mert könyvön hangosan nevetni bizony jó :)

Jó volt ezzel a könyvvel várni a karácsonyt, és sikerélmény, hogy mégsem felejtettem el a németet, mert simán ment az olvasás.

Coralie>!

»Es ist nicht mein Hund«, sagte Katrin zu einem Zeitpunkt, als es schon eher unwahrscheinlich geworden war, dass jemand noch etwas sagen würde. Der Satz barg wenig Trostpotenzial in sich. Es war so, als hätte Katrin zuvor einen Bankraub eingestanden und würde jetzt verlautbaren: »Es war nur eine kleine Bank.«