Daniel Gimeno (szerk.)

Inkák ​és az andoki kultúrák 14 csillagozás

Daniel Gimeno (szerk.): Inkák és az andoki kultúrák

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti cím: Incas Y Culturas Andinas

Eredeti megjelenés éve: 2008

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagy civilizációk

Kossuth, Budapest, 2010
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630960915 · Fordította: Kiss Dávid Sándor

gybarbii
Daniel Gimeno (szerk.): Inkák és az andoki kultúrák

Érdekes könyv volt, sok mindent meg lehet tudni belőle az ősi kultúrákról, viszont én is úgy éreztem, hogy egy kicsit sokat markolt a könyv. Talán túl sok információt akart közölni… De a képek és illusztrációk tényleg nagyon szépek voltak!

Fermin
Daniel Gimeno (szerk.): Inkák és az andoki kultúrák

Nagyon szép és igényes munka. Már a képeket, és az illusztrációkat nézegetni is kész öröm volt számomra, annyira szép szövésmintákat használtak ezek az ősi indián népek, és az épületeik, szobraik is olyan különlegesek.
A könyv két részből áll, az andoki kultúrákat bemutató részből, amely nagyon vázlatos, csak kevés információt tudunk meg belőle az egyes indián kultúrákról, és az inkákról szóló részből, amely szerencsére jóval részletesebb képet nyújt e birodalom lakóinak mindennapi életéről, és szokásairól. A könyv végén kronológia, és kislexikon is van. Szeretem ezt a sorozatot.

Blissenobiarella
Daniel Gimeno (szerk.): Inkák és az andoki kultúrák

A sorozathoz híven ez a kötet is rendkívül gazdagon illusztrált, érdekes ismeretterjesztő könyv. Eddig a majákról szóló részt olvastam, ami nagyon tetszett, de ennél a könyvnél úgy éreztem, kicsit sokat akart markolni. Egy száz oldalas könyvecske nagyon kevés arra, hogy ilyen ismeretanyagot egybegyűjtsön, és ettől szárazzá, kapkodóvá válik a könyv. (pl. a nazcákról ha jól emlékszem 2 oldalon olvashattunk, ami meglehetősen kevés még akkor is, ha nem vesszük figyelembe a nagyméretű képeket) Az itt bemutatott kultúrák, népek önmagukban is megérdemelnének egy-egy ilyen könyvecskét az ismeretterjesztés szintjén is.
Szóval ez most annyira nem fogott meg, de egyébként tök jó kis sorozat ez szerintem. Fontolgatom a többi rész elolvasását is.

Vieequil
Daniel Gimeno (szerk.): Inkák és az andoki kultúrák

Az a baj ezzel, hogy ismeretterjesztő könyvnek készült. A történelemkönyvemben egy bekezdés van az inkákról, és homályosan emlékszem egy házi feladatra a Nasca-vonalakról. (És olvastam egy háromkötetes inkás történelmi romantikust is.)

Tehát a könyv 95%-át nem tudtam mihez kötni, így egyáltalán nem tudom, miről volt szó benne.

Aemitta
Daniel Gimeno (szerk.): Inkák és az andoki kultúrák

Gazdagon illusztrált könyv, hosszabb-rövidebb fejezetekkel. Aki belelapoz, az biztosan bele is olvas.

M_Martin
Daniel Gimeno (szerk.): Inkák és az andoki kultúrák

Nagyon részletesen leírja az adott nép szokásait és mindennapját.