Zlone ​örökösei 11 csillagozás

Daniel Duncan Parker: Zlone örökösei

Zlone elbukott. Starin seregei földúlták a kontinenst és egy térkapun át most már a Szigetet is elözönlötték. Barátok és gyűlölt ellenségek néhány fős csapata indul útnak, hogy egyetlen esélyük, a térkapu megsemmisítése révén megmentsék az otthonukat. Ám nem számolnak sem az istenek feltűnésével, sem pedig azzal, hogy a kényszerű szövetséget még a közös cél sem képes sokáig összetartani…

Eredeti megjelenés éve: 1999

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris Könyvek Cherubion

Cherubion, 1999

worsi P>!
Daniel Duncan Parker: Zlone örökösei

De örülök, hogy beválogattam az idei várólistacsökkentésbe ezt a könyvet! Nagyon kevés fantasyt olvastam eddig, gondoltam nem árthat, ha megismerkedem valami mással, mint A Gyűrűk Ura (csak az jut az eszembe, mint fantasy). Meg azért is kíváncsi voltam erre a regényre, mert ismerem a szerzőjét.
Jelentem, ez egy remek regény (legalábbis nekem nagyon tetszett). Ha visszagondolok, két mondatban össze lehet foglalni a cselekményét, de nem is az a lényeg. Hanem hogy Dani egy tök jó világot teremtett, meg lehetett izgulni a szereplőkért, olvastatta magát (bár néha kicsit sok volt a csatajelenetekből), nem akartam, hogy vége legyen, de pont jól lett lezárva.
Kár, hogy nem ismerik többen.

Chosen>!
Daniel Duncan Parker: Zlone örökösei

A történet tetszett, bár kissé kiforratlan volt és nagyon kellett volna egy nyelvi lektor.

péter86>!
Daniel Duncan Parker: Zlone örökösei

Nagyan jó regény. Szerinem, ha nem magyar lenne a szerző akkor simán sikeres lehetne külföldön is. A történet pergős és izgalmas, a karakterek szerethetőek és a könyv tejedelméhez mérten meglehetősen komolyan ki vannak dolgozva, mint maga a sziget is.
Nagyon sajnálom, hogy nem lett folytatása, vagy, hogy a világon nem játszódik több regény. A Soraabia könyvek mellett ez is egy olyan darab ami miatt sajnálom, hogy Parker eltűnt a magyar szerzők közül.

worsi P>!

Az éjszaka nem változtatja meg a titkokat, az éjszaka megőrzi őket.

116. oldal (Negyedik nap)