Noumar ​parancsára (Soraabia 5.) 9 csillagozás

Daniel Duncan Parker: Noumar parancsára

Bár odafönt a Birodalomban Emerik de Forstil vezetésével háború készülődik Dél ellen, a partvidéki Fukolan városában ezzel az emberek mit sem törődnek, zavartalanul élik tovább mindennapjaikat. Ez alól talán csak két ember kivétel. Egy szeretteitől kegyetlenül megfosztott férfi, és egy megerőszakolt, megalázott nő. A férfi Noumarnak, a harc és háború istenének lovagja. A nő gyönyörű és titokzatos, de tiltott fekete mágiát űz. Ha más körülmények között találkoznak, gyűlölt ellenségek lesznek, most azonban egységbe kényszeríti őket a közös bosszú. Az egyetlen segítségük Ronan, az Északi Felkelők Szövetségének renegát tagja. A kényes szövetség azonban gyorsan semmivé foszlik, ahogy a személyes villongások és gyilkosságok közben végül rádöbbennek, hogy birodalmi méretű összecsapás kellős közepébe csöppentek…

Eredeti megjelenés éve: 2001

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris Könyvek Cherubion

Cherubion, Debrecen, 2001

péter86>!
Daniel Duncan Parker: Noumar parancsára

Jó volt egy kicsit nosztalgiázni.
Igen, nosztalgia volt, újra olvasni ezt a kis regényt, ugyanis még tizenhat-tizenhét éves koromban csaptam le rá, amikor éppen valami lovagos kalandregényre vágytam és még nem igazán voltam tisztában azzal, hogy amit keresek az tulajdonképpen a fantasy műfajába tartozik (benne van életem első három fantasy könyvében).
Nem is tudom, hogy mit kéne írjak.
Szóval Parker egy hihetetlen hangulatos történetbe röpít el bennünket, ahol a fogadókban magányos vándorok keverednek közös asztalhoz, időnként kiderül, hogy közös célok vagy érdekek hajtják őket, mint a bosszú a vagyon, az igazság. Egyesek barátok, mások szövetségesek lesznek, megint mások ellenségek.
Adott egy szerzetes-lovag, aki szerettei gyilkosán kíván bosszút állni istene nevében, egy boszorkány akit meggyalázott egy haramia, és egy nincstelen, zsoldos… Kész is a társaság. Indulhat a fordulatokban gazdag macska-egér hajsza, két város, vagy inkább két fogadó közt, -ahol minden árnyékos zugban veszély leselkedik (utonállók, orvgyilkosok, szekta tagok, és ismeretlen lények)- kincsekért, bosszúért, és persze egy ezeknél sokkal fontosabb dologért, egy vár és a hozzá tartozó uradalom jogos birtokosának megtalálásáért. Közben barátok jönnek, majd halnak szörnyűséges halált, otthonok válnak földdé, ártatlanok halnak meg, de a célokat ezek mit sem befolyásolják,
spoiler…..

Tom_mester>!
Daniel Duncan Parker: Noumar parancsára

Nem volt rossz könyv, de a Könyörület éjszakája jobban megragadott.

Soraabia sorozat · Összehasonlítás