A ​Kiválasztott (A Kiválasztott 1.) 12 csillagozás

Daniel Duncan Parker: A Kiválasztott

Tizenhárom zászlósúr uralja az anyagi síkot; tizenhárom Isten kegyelméből lett király. S midőn véget ér az Újrafelosztás éve, Isten cselekvésszabadságot biztosít kijelölt helytartóinak. Kegyetlen évek követik majd újra egymást, mint ahogy azelőtt is.
De minden Újrafelosztás évében születik egy gyermek, aki Isten áldását hordozza lelkében! S ez a gyermek az egyetlen, aki szembeszállhat az Urak kegyetlen hatalmával!
De senki sem tudja, hogy ez a gyermek fiú lesz avagy leány, szőke lesz avagy barna. Csak az bizonyos, hogy ő az egyetlen, akitől nem oltalmazza Istenünk a helytartóit. Az egyetlen, aki megtörheti az igát. Bár ez még soha sem esett meg.

Eredeti megjelenés éve: 1998

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Osiris Könyvek Cherubion

Cherubion, Debrecen, 1998

Cartwright>!
Daniel Duncan Parker: A Kiválasztott

Teljesen rendben van a könyv, legalábbis amikor olvastam (6-7 éve) nagyon bejött. Jó kis fantasy, van egy nyomasztó hangulata, talán a világ miatt, vagy a főhős élete váltja ki, azt nem tudom. A történet ötletes, a kidolgozással sem volt bajom. Van benne minden, árulás, bosszú és rejtély. Bár, azt hozzá kell tenni, nem Martin, egyszerű magyar fantasy, ami próbált egyediséget csempészni a klisés műfajba. Szóval, ennek a fényébe tessék olvasni!
A csattanó csattant, és hát a vége :)

A Kiválasztott sorozat · Összehasonlítás