A ​fegyenc 4 csillagozás

Daniel Defoe: A fegyenc Daniel Defoe: A fegyenc

Daniel Defoe korában Londont soha nem tapasztalt bűnözési hullám árasztott el, s „A fegyenc” a legkiválóbb a bűnözéssel kapcsolatos regények közül. A regény azonban nem csupán egy bűnöző életének pontos krónikája, sokkal általánosabb érvényű. A főszereplő – a bűnös asszony – átlagember, aki csupán boldog szeretne lenni, s e cél érdekében a bűnözéstől sem riad vissza.
Daniel Defoe a bűnös asszony figuráját olyan élethűen és hitelesen ábrázolja, hogy szinte tökéletesen azonosulhatunk a főhőssel…

Moll Flanders címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1722

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A kedvenc könyveim Pannon Lapok Társasága

Pannon Lapok Társasága, Zalaegerszeg, 2010
326 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638865885 · Fordította: Vas István
Fátum-Ars, Budapest
360 oldal · ISBN: 9638214104 · Fordította: Vas István

Andrée>!
Daniel Defoe: A fegyenc

Ajándékba kaptam még jó régen, aztán sokáig csak porfogó volt a polcon.
Viszont mégiscsak Defoe könyv, nem lehet rossz. Nem is volt. Ha tudom, hogy egy ennyire érdekes és kalandos életutat mesél el a könyv, nem halogatom ilyen sokáig az elolvasását!
Jó megoldásnak tartom, hogy egyes szám első személyben van előadva a történet, így „hihetőbb” és jobban megszólítja az embert.
Ahogyan az is, tetszett hogy Moll gyermekkorától követhetjük az életútját.
Gyönyörűen bemutatja a könyv, hogy a kisebb bukások, melléfogások, hogyan befolyásolják az ember egész hátralévő életét, hogyan terelgetik egyre lejjebb és lejjebb.
Mindez egy mára már csodált korszakban elhelyezve a maga szépségeivel és a főhős életvitelét tekintve annak minden árnyoldalával. Bőven megjárva az adott kor minden „poklát”. Ennek ellenére, hogy nem egy hagyományos tündérmese, elbűvölő egy történet, nekem kedvencem lett!

latinta P>!
Daniel Defoe: A fegyenc

Becsapottnak éreztem magam, amikor vidéken, épp egy buszra várva megvettem ezt a könyvet. Aztán a buszon elkezdtem olvasni… És akkor jöttem rá, hogy ez nekem valahonnan ismerős történet: Moll Flandersé. De azért becsülettel végigolvastam. Vissza már úgysem vihettem volna, a busz elindult…