Darwin ​veszélyes ideája 13 csillagozás

Daniel C. Dennett: Darwin veszélyes ideája Daniel C. Dennett: Darwin veszélyes ideája

Darwin elmélete, miszerint a világban anyagon kívüli értelem nem létezik, akár igaz is lehet, és ez veszélyes gondolat. Mennyiben függ az ember az anyagi világtól, illetve milyen mértékben független tőle – ez Daniel Dennett számára a darwini elmélet megkerülhetetlen interdiszciplináris (biofilozófiai) kérdése.

Typotex, Budapest, 2010
608 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632791623 · Fordította: Kampis György, Kavetzky Péter
Typotex, Budapest, 2008
606 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639664920 · Fordította: Kampis György, Kavetzky Péter
Typotex, Budapest, 1998
606 oldal · ISBN: 9639132152 · Fordította: Pléh Csaba

sdani>!
Daniel C. Dennett: Darwin veszélyes ideája

Borzasztóan unalmas, egyszerűen félbe kellett hagyjam, pedig nagy rajongója vagyok a tudományos ismeretterjesztésnek. Mondjuk ez nyilván azért volt, mert szakmabeliként nem sokat tartogathat egy műkedvelőknek szóló könyv… sajnálom.

Muzsika>!
Daniel C. Dennett: Darwin veszélyes ideája

Nagyon jól felépített gondolatmenet, logikus, magával ragadó. Viszont nem vagyok túl járatos a filózófiában, így néha kissé nehezen emészthető olvasmány…

Madovick>!
Daniel C. Dennett: Darwin veszélyes ideája

Nagyon nehéz darab, de megérte elolvasni. Dennett a darwini gondolat hatását fejtegeti kultúránkra és világképünkre. Az első és a harmadik rész ebből a szempontból nagyon élvezetes volt, viszont a könyv középső harmadában túl alaposnak és részletesnek éreztem a biológiai eszmefuttatásokat.
Csak nagyon elszántaknak ajánlom.

Tarr_László>!
Daniel C. Dennett: Darwin veszélyes ideája

Ezt a könyvet nem olvasom végig. 26 oldal, és elég is ennyi belőle. Se füle – se farka.
Nem nekem írták ezt a könyvet.