Tengerre, ​kuflik! (Kuflik 9.) 41 csillagozás

Dániel András: Tengerre, kuflik!

Nahát! Ki hitte volna, hogy a kuflik elhagyják a kupacukat, és tengerre szállnak? Vajon tényleg elindulnak, végigplocskolják a rét pocsolyáit, hogy a tengeren megküzdjenek a természettel és más tengeri kalandorokkal? Te el tudod képzelni a kuflikat egy igazi tengeri csatában?
Na ugye, hogy mindenütt jó, de a legjobb egy kuflikupacon henyélni! Az egyetlen bökkenő, ha a végtelen heverészés közben egyre szutykosabb lesz a kupac. Talán itt volna az idő, hogy egy kicsit kitakarítsanak, legalábbis Hilda szerint…
Kalandozz a kuflikkal a kupacon innen és túl!

Eredeti megjelenés éve: 2018

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Pagony, Budapest, 2018
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103493 · Illusztrálta: Dániel András

Bélabá · Fityirc · Hilda · Titusz · Zödön

ziara P
Dániel András: Tengerre, kuflik!

Hangosan nevettünk, keresgéltünk a képeken, olvastuk a kis szövegbuborékokat. Jó volt újra a Dániel András teremtette kufli-világban lenni! Csillagos ötös!!!

Zsófi_és_Bea P
Dániel András: Tengerre, kuflik!

A Tengerre, kuflik! tengeri kalandokról is szólhatna, de a kufliknak csak egy tó jutott.

Viszont nagyon jó a képzelőerejük és vidám tengeri kalandokat élhetünk át velük ebben a részben, a Zsebseprű a szötymag ellen pedig néminemű takarításra utal.

Megtudhatjuk, hogy a kuflik szoktak takarítani!?

k_annamaria P
Dániel András: Tengerre, kuflik!

Nagyon régen volt már, mikor az első Kufli történetet olvastam. Akkor még titokban. Úgy gondoltam, hogy ennyi idősen az ember lánya már nem olvas ilyet vagy mégis? Aztán 2015-ben megszületett a kisfiam…..ez az eljött az én időm, már nem ciki Kuflikról olvasni. Az idő előre haladtával nálunk ez amolyan apa-fia meseolvasós program lett. Nem mindig értem mit röhögnek egy szösszeneten öt percig.

A Tengerre, Kuflik más miatt is emlékezetes. Ez a gyerkőc első dedikált könyvecskéje. Nagyon büszke voltam rá, hiszen képes volt majd húsz percig sorban állni…..
Dániel András nagyon kedves volt, rajzolt is. Azt hiszem a rajznak volt a legnagyobb sikere.

Most is két mesét olvashatunk. Nekünk az első a kedvenc, a második történetet még egyszer sem hallgatta végig.
Kalandokból most sincs hiány. Fura szerzetek ezek a Kuflik, szeretik ugyan a kupacukat, de mégsem tudnak nyugton maradni. Hihetetlen mennyi kaland rejlik egy kis pocsolyában plocskolásban. Megtudhatjuk, hogy a Kuflik spoiler A második rész Hildának csudás ötlete támad. Jó lenne egy kicsit takarítani….. Talán ez lehet az oka, hogy ez a rész a fiúknál sem lett kedvenc. Azért sokat mosolyogtunk,szerettük..
A kis mellékszereplők, továbbra is zseniális formák. A legpoénosabb részek mindig a szöveg buborékokban vannak.
Kíváncsian várjuk a következő kalandokat.

bonnie9 +SP
Dániel András: Tengerre, kuflik!

Volt szó róla a Merítés gyermekirodalmi zsűrijében, hogy akkor most mégis hogy van ez a kuflikkal. Szeretjük vagy nem vagy igen-nem vagy nemigen, vagy mi van. A végkövetkeztetés, hogy a kuflisodás egy sajátos folyamat, melynek része bizonyos fokú túltelítődés, melyből minden olvasót más-más kötet ránt ki. Nekünk most ez a kötet adta meg a kapaszkodót vissza a kuflikupac tetejére sok-sok hónapnyi tengerpocsolyában való evickélés után.
Az első olvasás úgy nézett ki, hogy miután megtörtént az igénybejelentés a gyerekek részéről, hogy a könyvtári kupac csökkentését tetszik vagy sem, a kuflikkal kezdjük, vettem egy nagy levegőt és azzal a belső mantrával kezdtem neki az olvasásnak, hogy én ezt most csak azért is élvezni fogom. És úgy lett.:)
A majdnem 7 meg az 5 és fél (velem együtt) versenyt hahotáztak az első történeten, de úgy, hogy a 2,5 éves lefordult a kanapéról, annyira kacagott azon, ahogy a testvérei nevettek. A kalózos történet most humorában is visszaadta mindazt, amiért megszerettük a kuflikat, a rajzokban is kitett magáért a szerző, és imádtuk a kis visszautalásokat az előző történetekre.
A második történet ugyan már nem ragadott ennyire magával minket (ismétlést inkább a kalózosból kérnek – azt viszont sokszor), de azt mondom, ezzel együtt ez most egy nagyon-nagyon vidám kuflikönyv lett.

Chöpp
Dániel András: Tengerre, kuflik!

Összeszedtem néhány mesét és beültem a könyvtár olvasótermébe. Csendesen mosolyogva olvastam el, ahogy azt a könyvtárban illik. Szeretem a kuflikat!

Hintafa P
Dániel András: Tengerre, kuflik!

Mennyi lendület és sodrás volt ebben a történetben!

Honey_Fly P
Dániel András: Tengerre, kuflik!

Szokásosan két mese. Az egyik hangosan nevetős, a másik pedig kedvesen mosolyogtatós. Pont olyanok, mint amik miatt annak idején megszerettünk a kuflikat. Ilyenből még sok jöhet.

worsi ASP
Dániel András: Tengerre, kuflik!

Az első mese végéről rengeteg elméletet gyártottunk a gyerekekkel, hogy mégis hova tűnt Pofánka? A második mesét meg akár rólunk is írhatta volna. Az én gyerekeim titokban kuflik.

Kuszma P

– Én most is büszke vagyok! – állította Fityirc.
– Nem úgy nézel ki – mondta Hilda.
– Talán mert nem látszik a lustaságomtól – magyarázta Fityirc. – A lustaságom ugyanis elég nagyra nőtt, és eltakarja az erős, ám meglehetősen kis termetű büszkeségemet.

Kuszma P

Biztos, hogy ez egy tó? – kérdezte gyanakodva Fityirc, amikor odaértek. – Nem lehet, hogy csak egy túl nagy pocsolya?
– Ilyen alapon egy pocsolyára is mondhatnánk, hogy igazából egy túl kicsi tó – ingatta a fejét Titusz.
– Nem bírom, amikor pocsolyákról beszélgettek! – jajdult fel Zödön.

Kapcsolódó szócikkek: Fityirc · Titusz · Zödön
katen P

– Hildának pucoválórohama van – súgta Bélabá Titusz fülébe. – Ismertem egy rozmárt, aki egyszer ilyen állapotban végigporszívózott egy egész jéghegyet!
– Remélem Hildának nem ilyen súlyos a rohama – dünnyögte Titusz.

Kapcsolódó szócikkek: Bélabá · Hilda · Titusz
pável

– Polip simogassa meg a talpatokat! – vett búcsút tőlük a gomba egy ősi csendes-óceáni kalózköszöntéssel.

pável

-Szerinted van ennek a történetnek tanulsága?
-Hogy mije?

Kuflik sorozat · Összehasonlítás