Tengerre, ​kuflik! (Kuflik 9.) 25 csillagozás

Dániel András: Tengerre, kuflik!

Nahát! Ki hitte volna, hogy a kuflik elhagyják a kupacukat, és tengerre szállnak? Vajon tényleg elindulnak, végigplocskolják a rét pocsolyáit, hogy a tengeren megküzdjenek a természettel és más tengeri kalandorokkal? Te el tudod képzelni a kuflikat egy igazi tengeri csatában?
Na ugye, hogy mindenütt jó, de a legjobb egy kuflikupacon henyélni! Az egyetlen bökkenő, ha a végtelen heverészés közben egyre szutykosabb lesz a kupac. Talán itt volna az idő, hogy egy kicsit kitakarítsanak, legalábbis Hilda szerint…
Kalandozz a kuflikkal a kupacon innen és túl!

Eredeti megjelenés éve: 2018

Pagony, Budapest, 2018
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103493 · Illusztrálta: Dániel András

Bélabá · Fityirc · Hilda · Titusz · Zödön

ziara P
Dániel András: Tengerre, kuflik!

Hangosan nevettünk, keresgéltünk a képeken, olvastuk a kis szövegbuborékokat. Jó volt újra a Dániel András teremtette kufli-világban lenni! Csillagos ötös!!!

k_annamaria P
Dániel András: Tengerre, kuflik!

Nagyon régen volt már, mikor az első Kufli történetet olvastam. Akkor még titokban. Úgy gondoltam, hogy ennyi idősen az ember lánya már nem olvas ilyet vagy mégis? Aztán 2015-ben megszületett a kisfiam…..ez az eljött az én időm, már nem ciki Kuflikról olvasni. Az idő előre haladtával nálunk ez amolyan apa-fia meseolvasós program lett. Nem mindig értem mit röhögnek egy szösszeneten öt percig.

A Tengerre, Kuflik más miatt is emlékezetes. Ez a gyerkőc első dedikált könyvecskéje. Nagyon büszke voltam rá, hiszen képes volt majd húsz percig sorban állni…..
Dániel András nagyon kedves volt, rajzolt is. Azt hiszem a rajznak volt a legnagyobb sikere.

Most is két mesét olvashatunk. Nekünk az első a kedvenc, a második történetet még egyszer sem hallgatta végig.
Kalandokból most sincs hiány. Fura szerzetek ezek a Kuflik, szeretik ugyan a kupacukat, de mégsem tudnak nyugton maradni. Hihetetlen mennyi kaland rejlik egy kis pocsolyában plocskolásban. Megtudhatjuk, hogy a Kuflik spoiler A második rész Hildának csudás ötlete támad. Jó lenne egy kicsit takarítani….. Talán ez lehet az oka, hogy ez a rész a fiúknál sem lett kedvenc. Azért sokat mosolyogtunk,szerettük..
A kis mellékszereplők, továbbra is zseniális formák. A legpoénosabb részek mindig a szöveg buborékokban vannak.
Kíváncsian várjuk a következő kalandokat.

Chöpp P
Dániel András: Tengerre, kuflik!

Összeszedtem néhány mesét és beültem a könyvtár olvasótermébe. Csendesen mosolyogva olvastam el, ahogy azt a könyvtárban illik. Szeretem a kuflikat!

Hintafa P
Dániel András: Tengerre, kuflik!

Mennyi lendület és sodrás volt ebben a történetben!

Honey_Fly P
Dániel András: Tengerre, kuflik!

Szokásosan két mese. Az egyik hangosan nevetős, a másik pedig kedvesen mosolyogtatós. Pont olyanok, mint amik miatt annak idején megszerettünk a kuflikat. Ilyenből még sok jöhet.

worsi ASP
Dániel András: Tengerre, kuflik!

Az első mese végéről rengeteg elméletet gyártottunk a gyerekekkel, hogy mégis hova tűnt Pofánka? A második mesét meg akár rólunk is írhatta volna. Az én gyerekeim titokban kuflik.

Pöfivonat P
Dániel András: Tengerre, kuflik!

Nem tudom, hogy csinálja Dániel András, de ez a könyve is elképesztően jó lett. :D

Ingryd
Dániel András: Tengerre, kuflik!

Ez az első Kufli történet, amit elolvastam. Valahogy annyira, de annyira nem tetszett soha az illusztrációja. Mindig húztam-halasztottam az elolvasását bármelyik részének is… Aztán megjelent a Tengerre, kuflik! és @Horváth_Kata_4 szerint itt volt az alkalom, hogy esélyt kapjanak a kuflik. Még most sem szeretem túlzottan az illusztrációkat, viszont a történettel semmi bajom, szerethető, aranyos és vicces. Vagyis a többi rész is kap egy esélyt… :D

Kuszma P

– Én most is büszke vagyok! – állította Fityirc.
– Nem úgy nézel ki – mondta Hilda.
– Talán mert nem látszik a lustaságomtól – magyarázta Fityirc. – A lustaságom ugyanis elég nagyra nőtt, és eltakarja az erős, ám meglehetősen kis termetű büszkeségemet.

Kuszma P

Biztos, hogy ez egy tó? – kérdezte gyanakodva Fityirc, amikor odaértek. – Nem lehet, hogy csak egy túl nagy pocsolya?
– Ilyen alapon egy pocsolyára is mondhatnánk, hogy igazából egy túl kicsi tó – ingatta a fejét Titusz.
– Nem bírom, amikor pocsolyákról beszélgettek! – jajdult fel Zödön.

Kapcsolódó szócikkek: Fityirc · Titusz · Zödön
katen P

– Hildának pucoválórohama van – súgta Bélabá Titusz fülébe. – Ismertem egy rozmárt, aki egyszer ilyen állapotban végigporszívózott egy egész jéghegyet!
– Remélem Hildának nem ilyen súlyos a rohama – dünnyögte Titusz.

Kapcsolódó szócikkek: Bélabá · Hilda · Titusz