Szerinted képes eltévedni egy Felhő? Tudod, mit kell tenni, ha összekeverednek a hét napjai? Mit gondolsz, meg lehet tanítani a legyeket beszélni? Azt mondod, fogalmad sincs? Akkor ideje, hogy bekopogj Matild és Margaréta, a két boszorkány fura lakóktól hangos otthonába! A róluk és bonyodalmas mindennapjaikról szóló mesékből azt is megtudhatod, miért felesleges porszívót vásárolni, mennyire veszélyes dolog a tortasütés, s hogy mitévő legyél, ha egy napon beköltözik hozzád az Unalom… Dániel András derűs meséit a két szeretnivaló boszorkányról 5-10 éveseknek ajánljuk.
Matild és Margaréta, avagy boszorkányok a Bármi utcából 92 csillagozás

Eredeti megjelenés éve: 2012
Tagok ajánlása: 5 éves kortól
Kedvencelte 6
Most olvassa 5
Várólistára tette 24
Kívánságlistára tette 30
Kölcsönkérné 1

Kiemelt értékelések


Tüneményes! A mesék, a boszik, a ház többi lakója, a kalamajkák, a humora, az illusztrációk!
Megkockáztatom: lázárervines. (Ez nálam nagy dicséret..)
Olvassátok (f)el!
UPDATE 2019: Most is nagyon élveztem a két bűbájos boszi kalandjairól olvasni, a humorával, a szójátékaival egyetemben! Bátran merem állítani, hogy a jelen állás szerint (2019.07.26.), ez a kedvenc könyvem Dániel Andrástól! :-) ^_^ <3


Imádtam ezt a két boszorkát!! Ha még nem olvastátok, tényleg el kell olvasnotok. Felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt jó szórakozás. Már az első történet címe: Szöszkommandó, avagy lehet-e képzeletben takarítani? :D Rokonlelkek, már itt rájöttem. :D
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2019/07/gyerekek-gyerekek…


Engem az iro mar a Kulfikkal megvett kilora. Ez sem okozott csalodast. Rengeteget nevettunk rajta a lanyommal. Hasonlo stilus. Hasonlo agyament dolgok de roppant szorakoztato! Imadtam! :)


Jáááj, ez milyen czukker! Drágám, ahogy szólítják egymást. :D Meg a további lakók. Remélem ennek is lesz folytatása egyszer. :)
5-10 éveseknek? Baromság! Illetve kikérem magamnak! :D
2019.
Tita lázas volt és nyűgös és torokfájós, de egy nap alatt elmeséltette magának az egészet. „Tudod, ezt a visszahangosmesés bácsi írta.” és már mehett is a „boszorkányos”. (Lásd: Smorc Angéla)
A Beszélő Kavicson konkrétan kacarászott. Lázasan.


Az egyik legjobb Dániel András-könyv, amit eddig olvastunk! Már megcsillan benne a kuflik humora, de még nem olyan fergeteges. Itt a hangsúly a hosszabb történetmesélésen van, amibe beleszövi a sajátos, csak rá jellemző vicces elemeket. A történetek abszurdak, de mégis teljesen logikusnak tűnnek a Bármi utca és az Akárki köz sarkán.
Matild és Margaréta mint tűz és víz – remekül kiegészítik egymást; kell is, ha az ember boszorkánya évszázadokig lakik együtt egy fedél alatt.


Nagyon rendben volt ez a könyv. Megfelelő hosszú fejezetek, kedves, vicces, teljesen abszurd. Imádtuk!
Megtanította a legyeket beszélni! Pontosabban verset szavalni. Hát kinek jut ilyen eszébe? :))


Molyfesztiválos szerzemény. Az olvasási élményhez még hozzáadott az is, hogy meghallgattam a beszélgetést a szerzővel, akiről egyébként addig elég keveset tudtam, de azonnal kíváncsi lettem a műveire.
Szeretnivalóak ezek a boszik, amúgy is szeretem a jószándékú, kicsit ügyetlen, mindenféle kalandokba keveredő meseboszikat, talán Otfried Preußler
A kis boszorkány című meseregénye óta (valamiért nem linkesül, úgyhogy így mutatom: http://moly.hu/konyvek/otfried-preussler-a-kis-boszorkany), amit még gyerekkoromban olvastam.
A mesék alapötlete mindig kreatív, játékos, a szereplők kedvesek, és külön tetszett, hogy nincs benne semmiféle ellenség, amivel küzdeni kellene (tudom, nem ritkaság ez a meséknél, de nekem most valahogy külön jólesett).
A rajzok is hoznak egy egyedi és jellegzetes hangulatot.
Egyedül a nyelvezeten éreztem, hogy nem mindig gördülékeny, voltak szófordulatok, megfogalmazások, amik néha kizökkentettek, de ez tényleg csak apróság, és nem is volt ezekből sok.
Nagyon jó volt, hogy volt „ürügyem” elolvasni a könyvet, mert jót tett a lelkemnek. :)


Megjegyzem, azt hittem kicsik leszünk hozzá, mert elég hosszú egy-egy mese és nem tudtam leköti-e ennyi ideig Pocakot. Hát a boszi ikertesók, százéves tölgyfának mindentbele tortát sütő, legyeket kórusra tanító, felhőket és szöszmöszöket gyámolító párosa, egyértelműen igen. :) Nagyon megszerettük őket, pont ilyennek-olyannak, amilyenek: Egy ásítozó kérdőjel és egy kócos pont, két álmosan kanyargó mondat végén. :) Ahogy az a Faltól falig unalom, avagy meddig nől a horkolás? című mesében szerepel.
Népszerű idézetek




Sosem tévesztenék össze egy szerdát egy csütörtökkel. A szerda kerek és pirított tökmag illatú, míg a csütörtök inkább hosszúkás…
18. oldal




A Bármi utca és az Akárki fasor sarkán álló kertbe egy napon beköltözött az Unalom. Szőrös volt, szürke és nagyon kövér, majdnem végigért a kerten, akkora. Se köszönés, se semmi. Ott feküdt, keresztben a virágágyások között, mint aki csak úgy, egy röpke szunyókálásra heveredett oda. Egy partravetett plüssbálna, olyan. Matild és Margaréta pongyolában álldogáltak a harmatos, sárguló füvön. Egy ásítozó kérdőjel és egy kócos pont, két álmosan kanyargó mondat végén.
49. oldal, Faltól falig unalom avagy meddig nől a horkolás?




– Volt egyszer egy páfrány, aki állítólag élt-halt a puncsos minyonért – szólt közbe Egér a konyhaasztal alól. Épp kenyérmorzsát szedegetett apró, gurulós bevásárlókocsijába. – Bár lehet, hogy ez csak afféle kerti legenda…
60. oldal (Mindent bele, torta! avagy egy ragacsos ülinap)




– Már csak azt mondd meg, hogyan különböztessük meg a szöszöket a pöszöktől – szólt közbe Vakond. – Valahogy olyan egyformák! Nehogy kavarodás legyen…
– Mi sem egyszerűbb – sóhajtott Matild. – A szöszök kicsit nagyobbak és valamivel talán kócosabbak, mint a pöszök, akik viszont virgoncabbak és élénkebb tekintetűek.
10-11. oldal




– Múlik az idő, gyerekek! – brekegte közbe ekkor vészjóslóan Varancs, mint valami békára szinkronizált nyomozó a tévéből.
– Bizony, sietnünk kell! – mondta Matild.
– Én már régesrég sietek! – nézett ki Műkakukk a házikó alakú faliórából. – Most ütöttem el a delet, pedig még háromnegyed tizenkettő sincs!
9. oldal




Egyszer régen, lánykoromba'
Subbadáré summ
Kecskét láttam tántorogva
Subbadáré samm
Egyszer régen, kint a réten
Zsibbadéri zsimm
Szöcskelábú pókra léptem
Zsibbadéri zsemm
Egyszer régen, bent a házban
Hoppadéri hopp
Három majmot hátbavágtam
Hoppadéri hupp
Egyszer régen, kint a tónál
Labbadéri lebb
Szebb voltam egy hintalónál
Labbadéri lobb
56-57. oldal, Faltól falig unalom avagy meddig nől a horkolás?




A mindentbeletortába, mint neve is mutatja, MINDENT belevarázsolhatunk, amire csak kedvünk szottyan. Engedjük szabadon szárnyalni a fantáziánkat, a lehetőségek száma már-már végtelen!
61. oldal
Hasonló könyvek címkék alapján
- Novák Vica: Minka és a felhőfoltozók 92% ·
Összehasonlítás - Fellinger Károly: A kincsesláda / The Treasure Chest ·
Összehasonlítás - Gimesi Dóra: Csomótündér 96% ·
Összehasonlítás - G. Szász Ilona: Cókmók, a morgolódó szekrénymanó 93% ·
Összehasonlítás - Szabó T. Anna: Tükörcicák 89% ·
Összehasonlítás - Deme László: Zsófi és a zoknivadász 85% ·
Összehasonlítás - Domonyi Rita: Tündérbodár 84% ·
Összehasonlítás - Bencs Tünde: Kockacukor 82% ·
Összehasonlítás - Majoros Nóra: A torony 83% ·
Összehasonlítás - Kiss Ottó: Szusi apó erdőt jár 75% ·
Összehasonlítás