Kuflik ​a láthatatlan réten (Kuflik 7.) 38 csillagozás

Dániel András: Kuflik a láthatatlan réten

A kuflikkal már sok minden megesett, de ilyen még sohasem! Reggelre kelve szőrén-szálán eltűnt otthonuk, az elhagyatott rét! Vajon mi történhetett? Fityirc és barátai megpróbálnak rájönni a titokra, ami nem egyszerű feladat, hiszen egy láthatatlan réten még a titkok is láthatatlanok! Persze egy látható réten sem mindig könnyű az élet! A másik mesében Hilda elindul, hogy keressen magának egy csinos kalapot, de egyáltalán nem olyat talál, amilyet szeretett volna…
Szökdécselj hát a kuflik nyomában, mert velük soha, de soha nem lehet unatkozni!

Eredeti megjelenés éve: 2017

Pagony, Budapest, 2017
52 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634103059 · Illusztrálta: Dániel András

meseanyu MP
Dániel András: Kuflik a láthatatlan réten

Nekem ez most nagyon jólesett. :-) A ködös mese különösen, mivel imádom a ködöt. A másik meg azért, mert azzal kezdődött, hogy jön a tavasz. A tavaszt is imádom. :-)

Zsuzsanna_Makai
Dániel András: Kuflik a láthatatlan réten

Az szerintem teljesen jogos felvetés, h ha van repülő csészealj, akkor repülő csészének is kell lennie.

Hintafa P
Dániel András: Kuflik a láthatatlan réten

Kialakulóban lévő kufli-szeretetünkön megint dobott egyet ez a rész. A versbetét különösen nagy sikert aratott, mindjárt kiírom idézetnek, hogy megmaradjon az utókornak.

Chöpp
Dániel András: Kuflik a láthatatlan réten

Én ezt a két mesét nagyon élveztem. Fantasztikusan lehet előadni a kuflikat (az apró mellékszereplők közbeszólásaival egyetemben). Kedvesemnek a felhőébresztő dal nagyon nem tetszett (gondolom harsány és hamis előadásmódja miatt is – DIREKT VOLT! –, meg azért is, mert félálomban volt a Szentem), még másnap este is (meg)emlegette. De hát egy jó mese ilyen: eléri a célját. :D

Lorenza_Pellegrini
Dániel András: Kuflik a láthatatlan réten

Egyáltalán nem volt olyan jó mint a korábbi kuflik. Tetszett de kezd kissé ismétlődővé válni.

Uzsonna
Dániel András: Kuflik a láthatatlan réten

A kuflikat nem tudom megunni, széles szájjal olvastam és nézegettem két új történetüket! A láthatatlan rét láthatatlan poénjai tetszettek a legjobban, de a kalapkeresés is jó volt. Úgy érzem magam, mintha újrakezdtem volna a napot…

Honey_Fly P
Dániel András: Kuflik a láthatatlan réten

Ez a rész most ismét osztatlan sikert aratott itthon. Huszadszori olvasásra is. Talán a varázsgombák teszik.

icu79 P
Dániel András: Kuflik a láthatatlan réten

Én eddig nem nagyon voltam oda a kuflikért, de ez a rész kifejezetten tetszett. :)

blueisthenewpink SMP
Dániel András: Kuflik a láthatatlan réten

A címadó történetnél azt éreztem, hogy jobban működött rajzfilmen. Persze pár nap utáni ismétlésnél nem ütnek akkorát ugyanazok a poénok, a moziban még tetszett ez a rész (mondjuk ott meg ez volt az egyetlen újdonság). A második mese felolvasásánál jelen volt a keresztlányom, aki még nem ismerte a kuflikat, és most úgy tűnik, nem érti, mit eszünk rajtuk. Most nagyon úgy érzem, hogy elfáradt ez a sorozat. (Bár biztos az is közrejátszik, hogy olvastam a tervezett 52 epizódot. Nem lehetne, hogy azok csak rajzfilmen készüljenek el?)

Hintafa P

Jó reggelt! – üvölt a kakas,
Tolla tépett, hangja magas!

Jó reggelt! – hebeg a gerle,
El is lesz majd fenekelve!

Jó reggelt! – brummog a medve,
Kár, hogy nincsen berekedve!

Jó reggelt! – tátog a csuka,
Némán beszél, jaj, de fura!

Jó reggelt! – süvölt a láma,
Nem is alszol többet máma!

scaffale

Szerencse, hogy pont most támadt kedvem settenkedni!

(valahol egy jobb alsó sarokban)

Sicc

– Kalapalapanyagot keresünk Hildának – válaszolta Valér.
– Tudok a réten mindenféle alapanyagról – nézett körül fejét vakarva a madár. – Akad itt kacatalapanyag, maszatalapanyag… Kis szerencsével talán még némi malacalapanyagot is találhatnátok. De kalapalapanyag… ilyenkor, tavasszal!

Kapcsolódó szócikkek: Valér

Kuflik sorozat · Összehasonlítás