A ​kuflik és a vándorkaktusz (Kuflik 18.) 65 csillagozás

Dániel András: A kuflik és a vándorkaktusz

Különleges vendég érkezik a kuflikhoz: a vándorkaktusz, aki bejárta az egész világot. Nagyon sok szép helyen megfordult már, mégis nagy élmény neki, amikor új barátai, a kuflik körbevezetik az Elhagyatott Réten, és megmutogatják neki a kedvenc helyeiket. Amikor a kaktusz bejelenti, hogy továbbáll, a kuflik nagyszabású búcsúestet rendeznek neki. Nagyban folyik az ünneplés, amikor váratlanul kiderül, hogy nem csak kedves vendégüktől kell elbúcsúzniuk…

Eredeti megjelenés éve: 2022

Pagony, Budapest, 2022
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635871742 · Illusztrálta: Dániel András

Fityirc · Bélabá · Titusz · Pofánka · Zödön

Tarja_Kauppinen IP>!
Dániel András: A kuflik és a vándorkaktusz

Eredeti, abszurd, formabontó, kifogyhatatlan ötlettár, tele nyelvi leleményekkel és csak erre a sorozatra jellemző, egyedi hangú kreativitással. A kuflik ismét teljes pompájukban bukfenceznek, ez a kötet ismét a korlátokat nem tűrő, a dobozon kívül gondolkodni képes találékonyság kútfeje. Kreativitás és magas szintű nyelvi rugalmasság határok nélkül. Nagyon ajánlom!

nicosia P>!
Dániel András: A kuflik és a vándorkaktusz

Dániel András tudja még fokozni. Megint írt egy szokatlanul szokásos, eszement kuflitörténetet. A humor maradt a régi, szóban, képben egyaránt. A legmélyebb pontja talán az volt, hogy a vándorkaktusz kufli mesekönyvet olvasva talált rá az elhagyatott rétre, bár a beszélő felhők is tudtak még nevetést okozni. Ez a könyv (főként a második történet) abban különbözik a többitől (amit olvastam), hogy kissé szomorkás. De ettől persze még ugyanolyan jó.

Dániel András: A kuflik és a vándorkaktusz

Már sokszor írtam, de nekem mindig felüdítő egy-egy új kuflitörténet, imádom az apró bogárkákat, beszélő felhőket és mindenféle apró kis miszmuszokat és az elnevezéseiket is.

Ebből a kötetből nagy kedvencem lett egy Zödön kiabálás (káromkodás? )

– Azt a kiszáradt cickányfa korhadt odvába szorult fogatlan mókusát neki!

Bővebben: http://www.konyvutca.hu/2022/04/gyerekeknek.html

Nikolett0907 P>!
Dániel András: A kuflik és a vándorkaktusz

„– Utazni jó, de otthonra lelni sem akármi!”

Nehéz kicsit erről a kötetről bármit is írnom, ugyanis meghatódtam. Biztos sokan furán néznek majd rám ezek után, de képes vagyok egy mesekönyvtől is pityeregni néha. Nem tudom elmagyarázni, csupán annyit írnék, hogy nagyon tetszett. Persze ezen nincs is mit csodálkozni, hiszen nagy kedvencem ez a sorozat.

Legyél felnőtt, gyermek, vagy egy felnőttnek álcázott örök ifjú, vedd kézbe ezt a könyvet! A kacagás mellett igazán megható is egyben. És ahogy a vendég mondta: „– Mindig erre vágytam, csak nem tudtam róla!”

Kedvenc!

Pagony, Budapest, 2022
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635871742 · Illusztrálta: Dániel András
Dániel András: A kuflik és a vándorkaktusz

A kuflik és a vándorkaktusz: ****
Jó utat, mohamanyi! *****

„– Egy zseb-eltévedésgátló – magyarázta Fityirc, mikor a kaktusz kibontotta az ajándékot.
– Mindig erre vágytam, csak nem tudtam róla! – mondta meghatottan az utazó.”

Zsuzsanna_Makai>!
Dániel András: A kuflik és a vándorkaktusz

Fagyivosztok az egyik új kedvenc helységnevem!
Kicsit rólunk is szólt ez a könyv, pont buli lesz ma, ahova sokan megyünk, ami egyben nekem az elbúcsúzás is a családtól, mert utazom vissza Londonyba pár nap múlva. Szóval mink is vagyunk!

krlany I>!
Dániel András: A kuflik és a vándorkaktusz

Mint tudjuk, elfogult vagyok a kuflikkal, de még ezzel együtt is, az első történet valami zseniális, és szintet ugrottak a képeken átsétáló különclények beszólásai is, a popkult utalásokról már nem is beszélve. Ezt hallgattuk meg legutóbb élőben Dániel Andrástól júniusban… A második sztori, csak az átlag klassz történet… Kicsit sajnálom, hogy Mohamanyitól és a Fatuskótól búcsúzunk. Jó arcok voltak.

Uzsonna>!
Dániel András: A kuflik és a vándorkaktusz

A szokásos kufli színvonal, nem tudok 5 csillagnál kevesebbet adni!
És már indulnék is Fagyivosztokba!!!!

lenne P>!
Dániel András: A kuflik és a vándorkaktusz

Kicsit merülni látom már én is ezt a hajót. Ennél a résznél már egyszer sem sikítottam nevetve, és a könnyeim sem potyogtak! Mi lesz a következő? Simán elolvasok egy kuflis könyvet? Érzelmek nélkül?!

Honey_Fly P>!
Dániel András: A kuflik és a vándorkaktusz

Ezúttal igazi íz-, szín-, poén-, lény-, és érzelemkavalkádba csöppenünk az elhagyatott réten. Hiába tudom nagyjából, hogy mire számítsak egy-egy kufli könyvben, most nem győztem kapkodni a fejem, tényleg mindenhol felbukkant valami mókás dolog. Az első mese világjáró kalandozásra hív, a másodikból pedig megtudhatjuk, hogy barátaink nem csupán vicceskedni tudnak, a kuflitest valódi érző szívet is takar.

Bea_Könyvutca P>!

– Azt a kiszáradt cickányfa korhadt odvába szorult fogatlan mókusát neki!

Kapcsolódó szócikkek: Zödön
Nikolett0907 P>!

Chöpp >!

– Nehéz kitalálni olyan helyet, amelyről előbb-utóbb ki ne derülne, hogy igazából is létezik! – bólogatott Bélabá.

Bea_Könyvutca P>!

Fityirc pedig… Nos, ő megígérte, hogy majd egész nap távoltartja a hófelhőket.
– Biztos, hogy nyár közepén havazás fenyeget? – bámult rá Titusz.
– Sosem lehet tudni – mondta Fityirc. – Bármikor idevetődhet egy eltévedt hófelhő. Vagy egy olyan, amelyik nem ismeri a naptárat.
– Szerinted a hófelhőknek van naptárjuk? – kérdezte Pofánka.
– Sosem kérdeztem tőlük – rázta a fejét Fityirc. – De minden eshetőségre fel kell készülnünk!

Kapcsolódó szócikkek: Fityirc · Pofánka · Titusz
Bea_Könyvutca P>!

Otthon a kuflik ünnepi vacsorát készítettek vendégük tiszteletére. Csupa helyi finomságot raktak a tálakra: vadsóskát, vadzabot, vadalmát és vadmarcipánt.
– Vadító kínálat! – nyalogatta a szája szélét Zödön.

Kapcsolódó szócikkek: Zödön
Chöpp >!

Hilda egy csinos csomagot nyújtott át a kaktusznak.
– Mindig erre vágytam, csak nem tudtam róla! – mondta meghatottan az utazó.

Uzsonna>!

Vannak napok, amikor az alacsonyan szálló felhők szinte súrolják a hasukkal az elhagyatott rétet. A szél egy régi dalt fütyörészik, az ég pedig olyan színű, mint a nádi cukorkacsíz tolla. Mivel ilyen madár történetesen nem létezik, ezt a színt mindenki olyannak képzeli el, amilyennek csak kedve tartja.

Kuflik sorozat · Összehasonlítás