A ​kuflik és a máshogyoszkóp (Kuflik 13.) 43 csillagozás

Dániel András: A kuflik és a máshogyoszkóp

Tudod-e, mi történik, ha azt mondod, hajjajjaj, aztán átrakod a lila gombodat a bal zsebedből a jobb zsebedbe? Képzeld, Fityirc sem tudta! Eszébe sem jutott, hogy egyáltalán bármi történne. Pedig pontosan így kell elővarázsolni a Máshogyoszkópot! Tessék? Hogy az mi? Azt a saját szemeddel kell látnod…
Pofánka egy különösen vidám délelőttön páros passzolgatóst játszik Valérral. Amikor a gumófocit egy ráncos tokafa odújából visszaszerezve sietne vissza a barátjához, akkor jön rá valamire: egy tokafából sosem lehet ugyanoda visszajutni. Vagyis ugyanoda talán igen, de sosem ugyanakkor..

Eredeti megjelenés éve: 2019

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Pagony, Budapest, 2019
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634105282 · Illusztrálta: Dániel András

Tarja_Kauppinen IP>!
Dániel András: A kuflik és a máshogyoszkóp

Douglas Adams ifi verziójának zöldellő rétjére egyszer csak lezuhan egy bőrön át felszívódó, hallucinogén tudatmódosító szerekbe mártott sámli (ti.: máshogyszkóp), amelyre aki ráül, olyannak fog látni mindenkit, amilyennek azok látják magukat. Lewis Carroll műveinek alacsony százalékát sosem értettem, én már kölyökként is imádtam az ilyen pszichoaktív meséket, ráadásul itt minden kis részlet nagyon szellemes, a háttérben diszkréten belsőmonologizáló felhők, a statiszták, a mellékszereplők, mindenki. A második történet bonyodalma már ismerősebb: hőseinknek egy téridőkapuszerűséggel gyűlik meg a bajuk, mely annak rendje és módja szerint zavarokat okoz a tér-idő kotinuumban, egyébiránt meg kell, hogy legyen itt valami kvantum is.
Továbbra is rendkívül eredeti, formabontó sorozat, tele szellemes, újszerű ötletekkel.

Nikolett0907 P>!

„Sosem szabad feladni!”

Ez maga a téboly, mégis önként és dalolva vállalom, hogy minden történettel becsavarodom kicsit.
Két történet található eme könyvecskében.
Az első a címadó, melyben egy sámlinak tűnő, elnézést akarom írni Máshogyoszkóp jelenik meg a kufliknak egy kis mókázásra. A fordított világ bizony nem is annyira más, csak egy apró pillanat mások vágyairól.

A második történet, pedig egy különleges fa odujában töltött időről szól.
Azt hiszem ennél többet nem is kell, hogy írjak.
Aki szereti az író munkásságát ebben a kötetben sem fog csalódni, aki pedig nem ismeri, azonnal álljon neki olvasni!

Azt hiszem lassan rajongóvá válok. De addig is hol a következő kötet?

Pagony, Budapest, 2019
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634105282 · Illusztrálta: Dániel András
Dániel András: A kuflik és a máshogyoszkóp

Egy máshogyoszkóp minden embernek jól jönne! Vagy legalább családonként legyen egy. A máshogyoszkóp egy olyan szerkentyű, ami kinézetre egy sámli, de ha ráülsz, akkor olyannak látsz mindent és mindenkit, mint amilyennek ő képzeli magát.
Így látsz virág helyett óriáskígyót, egy aranyos kismadár helyett egy sárkányt, Titusz helyett egy nagy muszklis lényt, Béla bá helyett egy fura kalapos alakot. De ez a móka pontosan addig tart, míg a sámlinak, azaz a máshogyoszkópnak le nem jár a munkaideje.

Akkor aztán mindennek vége van, mindenki mehet dolgára, akár bújócskázni, akár vadsóskát szedni.

ziara>!
Dániel András: A kuflik és a máshogyoszkóp

Adél karácsonyi ajándéka, ő is olvasta el nekem. A színvonal a régi, a humor a régi, de mégis olyan újak is vannak, amire nem számítunk. Hihetetlen fantáziája van Dániel Andrásnak!!! Imádtuk ezeket a történeteket (is).

sztinus P>!
Dániel András: A kuflik és a máshogyoszkóp

Azt hiszem, màr valamelyik kötetnèl írtam, hogy kötelező lenne rosszkedv ellen.
Én sosem unom meg a kuflikat.

Dániel András: A kuflik és a máshogyoszkóp

Továbbra sem tudom megunni a kuflikat! Pláne, ha úgy láthatjuk őket, amilyennek ők magukat képzelik! Kellene ez a máshogyoszkóp ide, a mi nem elhagyatott világunkba is, talán másképp viszonyulnánk kedves és kedvestelen ismerőseinkhez. Egy lila gombot el is teszek a bal zsebembe…
A tokafákról pedig még a legdörzsöltebb faipari szakik sem tudnak szerintem, nemhogy arról, mi történik azzal, aki bemászik annak spoiler odvába! Pláne akkor, amikor kimászik onnan! :-)
Nem lövöm le a poént, tartsatok a kuflikkal ismét, fedezzétek fel ti magatok! :-)

Honey_Fly P>!
Dániel András: A kuflik és a máshogyoszkóp

Két mese, ami nálunk biztosan benne lenne a Best of Dániel András gyűjteményben. Felhőtlenül szórakoztunk és az illusztrációk ahogy mindig, most is nagyon viccesek.

krlany IP>!
Dániel András: A kuflik és a máshogyoszkóp

LSD mámor szer nélkül… kiülsz a rétre, szerzel egy máshogyoszkópot, és Woodstock és a hippi-fíling házhoz jön… én azért kicsit sajnáltam Fityircet. Még csak gondolatban sem hippisedett.:( A tokafából meg milyen király steampunk időutazógépet lehetne csinálni irányítással!;) És a mellékszereplők… a meglepi pamacsok… különösen az őshóember… ááá!:D

latinta P>!
Dániel András: A kuflik és a máshogyoszkóp

A – pillanatnyilag – legkisebb unokámmal olvastuk. (Igen, már ő is. Igaz, hogy most még csak a mellékszereplők buborékszövegeit, de azokat önállóan és pontosan. Pedig még csak öt éves.)
Büszke is vagyok rá, módfelett. :)

Most már legalább megismertem a munkaidőben nem megsértődő máshogyoszkópot spoiler.

„És most már te is tudod, nagyi, mi az a tokafa.”

Ancsúr>!
Dániel András: A kuflik és a máshogyoszkóp

Nem vagyok kifejezetten odáig ezért a sorozatért, de ez a rész most nagyon tetszett. Hatalmas piros pont a könyvecske alapötletéért is.

Uzsonna >!

Az odúban sötét volt, mint egy denevér orrában.

Sose mássz be tokafába!

Bea_Könyvutca P>!

– Hogy képzelheti egy virág magáról, hogy óriáskígyó? – mutatott a lába elé Fityirc.
– Sok minden van, amit nem feltételeznél a virágokról…

Uzsonna >!

Olyan vidám reggel volt, hogy az még az elhagyatott réten sem mindennapos.
Fütyörésztek a füvek, vigyorogtak a virágok, kacarásztak a kukacok, heherésztek a hernyók, somolyogtak a sáskák, és így tovább.

Első mondat, Sose mássz be tokafába!

Bea_Könyvutca P>!

– Útközben meg játsszuk azt, hogy úgy nézünk ki, amilyennek látni szeretnénk magunkat, ha valaki olyan lennénk, aki minket néz! – kiáltotta lelkesen Pofánka, mikor elindultak.

Uzsonna >!

Közönséges őszi hétköznap volt. Kövér felhők vonszolták hosszú árnyékukat a rét felett. A távolból egy magányos ebinyúl bánatos éneke hallatszott.

Uzsonna >!

Azzal eltűnt, mint légy a levesben.

A kuflik és a máshogyoszkóp

Kuflik sorozat · Összehasonlítás