Shattered ​Glass 10 csillagozás

Dani Alexander: Shattered Glass Dani Alexander: Shattered Glass

A male prostitute, a mangy cat, a murder and a maniacal mix-up that threatens his career, his impending marriage and his life. Nothing is going as planned for Austin Glass.

Austin — seems to have it all. At least on the surface. A loving fiancee. A future with the FBI and a healthy sized trust fund. He also has a grin and a wisecrack for every situation. But the smile he presents to everyone hides a painful past he’s buried too deeply to remember. And his quips mask bitterness and insecurity. Austin has himself and most of the whole world fooled. Until he meets someone who immediately sees him better than he sees himself.

As events unfold and Austin’s world unravels, he finds himself pushed into making quick life-changing decisions. But can he trust Peter or what’s happening between them when each meeting seems to be just a series of volatile reactions?

ASIN: B00JGZ57JO · Felolvasta: Joseph Northton
CreateSpace, Washington, 2012
362 oldal · ASIN: B00741MBZU

_Eriii>!
Dani Alexander: Shattered Glass

Austin Austin te tiszta bolond vagy de jó értelemben. Én annyit de annyit kacagtam és hangosan Austin belső monológján, hogy már az arcom fájt. Ilyen főszereplővel nem igazán találkoztam még könyvben. Austin olyan volt mint egy tűzhányó csak úgy szórta magából a sok viccesebbnél viccesebb mondatokat. Ha izgatott volt azért, ha szomorú volt azért, ha mérges volt azért. Mindenre volt egy olyan mondata, hogy szakadtam meg. Eszméletlen egy szereplő volt és Péter is. A két szereplő közt a tűz annyira de annyira forró volt, hogy még nekem is melegem volt közben. Annyit kacagtam azon, hogy Austin mennyire bele zúgott Péterbe. Jó volt a krimi szál is nagyon, viszont a végéért haragszom az írónőre. Szerettem volna ha van legalább egy fejezet arról amikor Péter és Austin először szerelmeskedik úgy igazából. Volt egyébb minden de ez hiányzott. A prológusba volt szó csupán erről, de az sem úgy hogy le van írva minden, a fenébe. Még most értékelés írása közben is mosolygok Austinon. Jesszus bolond fiú.

lilice>!

Atyagatya!
Hát ez valami hihetetlen volt!

Az elején egy nagy katyvasznak tűnt az egész, egyik jelentből ugrottunk a másikba (széljegyzet: odavoltam a címekért!), de egyáltalán nem volt zavaró, Austin csapongása inkább szórakoztatott. A történet jó ha két hetet felölel, de milyen intenzív két hét az, tyű!

Nem is tudok hirtelen kiemelni egy fontosabb történést, mert valójában mindennek jelentősége van, a kezdeti tanácstalanság, amit olvasóként éreztem, a végére elmúlt, és szép kerek egésszé állt össze a történet, ami nem is olyan egyszerű azokkal a családi kesze-kusza kapcsolatokkal.

Peter nem gyenge figura, Austin bajban is van jó néhányszor az iránta érzett vonzalom-vágy-szerelem-kíváncsiság érzelembomba miatt, amivel Peter itt-ott vissza is éldegél. De azért nem nagyon, szóval írható mindez a körülmények számlájára. Elég jól megismerhetjük a többi szereplőt is, én Peter kisöccsének lettem a rabja kb. rögtön az első feltűnésekor. Nem mondom, hogy nem érdekelt a történet, mert nagyon is, de onnantól legjobban az ő jeleneteit vártam.

Húú, sok értelmes dolgot nem tudtam írni, de asszem mindez híven tükrözi azt zavarodottsággal vegyes ámulatot és izgalmat, amit a könyv kiváltott belőlem. Tuti újraolvasom hamarosan és tuti, hogy benevezek a következő részekre is. Tutira tuti!
Főleg, hogy Cai jön – az író betegsége miatt ugyan jócskán megkésve, de most már remélhetőleg hamarosan.

_ada>!
Dani Alexander: Shattered Glass

Első olvasás alkalmával totál el voltam szállva ettől a zavaros, minden összefügg mindennel, mindenki ismer mindenkit (mert Denver icipici város) típusú könyvtől. Ezek a negatívumok másodszorra még inkább nyilvánvalóak, de ettől függetlenül most is imádtam minden sorát, annak ellenére, hogy egyértelműen túlírt.
Austin viselkedése gyakran megkérdőjelezhető, nőkkel és örömfiúkkal egyaránt, de a végén mégsem tudtam elítélni, főleg, hogy okult a hibáiból, és ez a lényeg, nem? Tehát van egy jó kis karakterfejlődés, önmegtalálás, kitűnő fordulatok, és az elmaradhatatlan happy end. Természetesen egyik fő témája a románc, és azon a téren pláne nem okoz csalódást. Ritkaság számba megy, hogy a love interest „rossz” tulajdonságai is ki vannak emelve. Ezek persze azok a jellemzők, amik emberivé teszik a karaktert. Peter nem tökéletes arca, tourette-szindrómája, mártírhajlama – végre nem egy genitáliával rendelkező Ken baba lett a főszereplő erotikus(szerű) olvasmányomban? Egyértelmű győzelem! A másik pedig a kapcsolat felépítése, ami minden eddigi tapasztalatom ellenére mégis tetszett. Nem szeretem az insta love-ot és a rövid idő alatt játszódó románcokat; ez mindkettő, és mégsem tudok rá panaszkodni. Gondolom, kivétel erősíti a szabályt és a többi…

Körülbelül ez az értékelés is olyan zavaros, mint a könyv. Biztosan nem mindenkinek ízlése, szóval kétlem, hogy bárkinek ajánlanám, de nekem egyik titkos kedvencem.

Dani Alexander: Shattered Glass

Az I’ll be your drill soldier óta nem nevettem ennyit könyvön. Te jó ég! Valami eszméletlenül jó humora van az írónak. Komolyan, Dunát lehetne rekeszteni azzal a rengeteg idézettel, amit feljegyeztem. Igyekszek majd szelektálni, de előre is elnézést kérek az áradatért. :D

Kezdem az egyetlen dologgal, ami nem tetszett a könyvben: elnyújtott volt a történet. Nem tudok konkrétan rámutatni jelenetekre, amik feleslegesek voltak és ki lehetett volna hagyni őket, de határozottan az az érzésem, hogy túl van írva. Gondolkodom, hogy emiatt levonjak-e egy fél csillagot, de igazából nem nagyon van szívem ilyet tenni. :) De akkor is meg kell tennem, sajnálom.

A cselekmény időnként vontatott volt, máskor meg pont megfelelő tempóban haladt. Szerettem volna sürgetni a fiúkat, hogy minél hamarabb közel kerüljenek egymáshoz, ugyanakkor már így is észveszejtő tempóban estek szerelembe. :) A nyomozással kapcsolatos dolgok bevallom, nem kis fejtörést okoztak. Rengeteg volt az ismeretlen szó, és nem kevés időnek kellett eltelnie, mire felfogtam, miről is van szó. Asszem legalábbis, hogy most már átlátom. :)

A hangsúly számomra a szereplőkön volt, akik mind egyedi és szerethető karakterek. Peter és Austin egyértelműen kedvenc, bár Austin időnként eléggé seggfejként viselkedik. De szerencsére Peter remekül kezeli őt. :) Nem is kell mást tennie, csak belebújnia a jó kis nyuszis papucsába. (Azért nem bántam volna, ha kicsit több szerep jut annak a bizonyos papucsnak. XD) Cai karaktere szinte azonnal megfogott, egy igazán érdekes, különleges személyiség. Sanszos, hogy el fogom olvasni az ő könyvét is. :) Főleg ennek a kötetnek a vége miatt. Az bizony nagyot ütött. :) És Tinkerbelle Darryl története is nagyon érdekel. Nem mondanám kifejezetten szerethetőnek őt az első kötet alapján, legalábbis az én szívembe nem sikerült belopnia magát, épp csak bedugta a buksiját, de valami mégiscsak van benne, amiért rá is kíváncsi vagyok.

A borító kifejezetten nem tetszik, eléggé gyenge montázs. Valamelyest javított változata látható a puhakötésű kiadáson, de még mindig nem az a fajta, amely magához vonzana. Ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy a könyv magánkiadásban jelent meg. (Hát, hol van a kiadók esze???) Ez időnként a belső tartalmon is meglátszik, sajnos.

Zeneajánló:
Chet Faker – I’m into you

zwecki>!
Dani Alexander: Shattered Glass

Érdekes és bonyolult cselekmény, remek humor.
SAjnos a szereplőket nem tudtam maradéktalanul megkedvelni.

Szinna>!

“What’s your name?”
“What do you want it to be?” he asked acerbically, not bothering to acknowledge me with more than words.
“Bunny Slippers,”
[…]
“What the f—” He sighed, eyes rolling in his head. “Peter,” he ground out through clenched teeth.

Szinna>!

Bunny Slippers watched my appraisal for at least a full minute before clasping his hands and resting them on the table. “You stand in the doorway, clothes sticking to you like you just got out of the shower and didn’t dry off.” I hadn’t dried off actually. “Your hair is wet like it’s been raining, but it’s near ninety outside. You glare at me for a good ten minutes before you come over. Sit across from me in my booth, without an invitation. Don’t introduce yourself. Don’t say hello. You announce you’re not gay, but that I made you gay, and I am confusing you?”

Lex>!

“Tell me something good about your life,” I whispered, needing to hear that he wasn’t as broken as I thought him to be.
Peter breathed into the handset for about two minutes. I began wondering if he was about to hang up, or had fallen asleep, when he answered. “You.”

Lex>!

“What you need is a fucking leash and some goddamn morals!”
“Morals are for rich trust fund babies whose worst problem is their daddy doesn’t love them,”

Lex>!

“Your dad’s a silver fox, prettyboy,” Darryl informed me while giving my father the once, twice, and three times over. “If I was into old men, and he didn’t already have something long and hard stuck up his ass.”

Lex>!

“Do you know what I did to the last guy that called me Tinkerbelle?”
“Slept with him?”
Darryl was silent for a second. “After that.”

anemona P>!

A man wasn't a man until the denial of feelings made him physically sick.

Chapter 20

lilice>!

“I'm not gay.” That wasn't what I meant to say.
“Congratulations. Would you like a medal?” Bunny Slippers asked.
“I already have a medal. For bravery, not for being gay. I think you made me gay.”
“I made you gay?” He set down the napkin he was holding. “Is that better or worse than the person who made you stupid?”