A ​Veszedelmes (De Montefort testvérek 4.) 45 csillagozás

Danelle Harmon: A Veszedelmes

Ismerje ​meg Lord Lucient! A család feje, a sötét és veszélyes Blackheath herceg azzal tölti idejét, hogy beleavatkozik mások életébe, s közben nem gondol arra, hogy feleséget szerezzen saját magának. De azt elismeri, hogy kivételes Eva de la Mouriére felkelti érdeklődését. Melyik elszánt férfi ne lenne kíváncsi a lángvörös hajú szépségre, aki megjelenik a hálószobájában, és azt követeli, hogy szeretkezzen vele? Ez a forróvérű asszony szeretőnek nagyszerű lenne – menyasszonynak talán kevésbé. Eva tisztában van vele, hogy Lucien az oka minden nemrég történt balszerencséjének, de a férfit nem tudja megalázni. Legnagyobb árulója azonban a saját szíve. Lucien csábító hatalmának nem képes ellenállni, s úgy vágyakozik a férfira, mint addig még senki másra. Ellen kell állnia a gazfickónak, de meddig tudja megtagadni saját szenvedélyét – vagy meddig bír ellenállni Lucien kibontakozó, valódi szerelmének – az áskálódó család ellenében, mely sikeresen próbálkozik kettejüket házasságra… (tovább)

Eredeti mű: Danelle Harmon: The Wicked One

Eredeti megjelenés éve: 2001

Alexandra, Budapest, 2002
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633682673 · Fordította: Végh Orsolya

Lucien de Montforte (Blackheat herceg)

Oooké!!!

Még mindig nem tudok ellenállni, s lemondani se a történelmi romantikus regényekről, de… DE nem is áll szándékomban ilyen tettet el is követni. Merthogy, mindig akad olyan a kezembe – szerencsémre, s nagy boldogságomra – amelybe beleszeretek.

Mint ahogyan ebbe is beleszerettem.

Köztudott, hogy nagyon bírom az olyan női hős főszereplőket, akik bátrak, leleményesek, s képesek újabb és újabb csodálatot, s elismerést kivívni a férfiakból, pláne meg az olyanokból mint e kötet, Blackheath hercegéből is. Akivel pont úgy illettek össze, mint a borsó és a héja stb….
Merthogy, Blackheath és Eva egymásban találták meg azt, amit eddig senki másban. Egymásban fedezték fel azt, amit senki másban. S egymásban lelték meg azt a bizonyos, szikrát, s bizalmat amely végül a szerelem lángját is fellobbantotta bennük, mint megannyi civakodás, huzavona és persze fájdalom árán, amelyen végig kellett menniük.

Imádtam a párosukat, akár csak a mellékszereplőket. És persze magát a történetet is. ;)

DarknessAngel P
Danelle Harmon: A Veszedelmes

Nem volt rossz. Határozottan unalmasabb volt, mint az előző rész, de a végére egész jól föltornázta magát.
Eva nagyon nem volt szimpatikus, sokszor az agyamra ment, de csak túléltem :P Lucien már más tészta. Az elején kicsit csalódtam benne, de aztán hozta a bevált formáját.
Lényegében a vége felé voltam már úgy, hogy élveztem az olvasást. Jött az a nagy összeveszés, és a tragédia, és onnantól volt a legjobb.
Nem igazán emelkedik ki a többi történelmi romantikus közül, de azért egynek elmegy :)

meteoritastar P
Danelle Harmon: A Veszedelmes

Ez egy jó történelmi romantikus könyv volt.
Szimpatikus szereplők, cselszövő mellékszereplők, akiket már eddig is nagyon kedveltem és izgalmas pillanatokban is részem volt.
De sajnos nem érte el az elöző rész szintjét. Ez nem volt annyira humoros és néha kicsit unalmas is volt.
De a legnagyobb baja az volt, hogy nem lett kiadva a sorozat többi része. Ha olvashattam volna a többi testvér könyvét, sokkal teljesebb lett volna az élmény.

molybarby
Danelle Harmon: A Veszedelmes

Nos, amennyire vártam ezt a részt, annyira nem fogott meg. Lucien választottját már az eloző részben is ki lehetett találni, kíváncsi is voltam, hogy hozza össze őket az írónő, de ez nem a legjobb lett. Legalább is nekem annyira nem jött be. Eva és Lucien összeillenek, de túl sokáig meg a huzavona kettejük közt, inkább olvastam volna Perry és Narissa történetét ami a másik szálon futott. A kedvenc szereplőm még mindig az őrült feltaláló, Andrew. Egyszerűen nem lehet nem szeretni :) Ő volt az egyetlen szereplő akit mindig vártam, hogy felbukkanjon valahol. A végén is ő oldotta meg a helyzetet :) Összegezve nem volt rossz, de azért többet vártam…

Dórica
Danelle Harmon: A Veszedelmes

Ugyanolyan finom falat volt, mint az előző kötet, talán kissé ésszerűtlenebbek voltak a főszereplők. Nem szerettem volna az életembe egy olyan minden lében kanál segítőt, mint Lucien. Azon még mindig nem tudok felülemelkedni, hogy a sorozat 3. és 4. részét részét adta ki a kiadó. Azt megértem, ha elkezdi elölről, és nem éri meg anyagilag, de így belecsapni a lecsóba… Mindegy. Megérte elolvasni.

Ancsúr
Danelle Harmon: A Veszedelmes

Ó, Lucien! Miért vagy te Lucien? :D Na, most viccet félretéve tényleg nagyon vártam már az idősebb de Montforte fivér történetét. Lucien a maga fagyos, irányításmániás modorával mindig is a kedvencem volt, ahogy a vörös hajú boszorkány, Eva is.
Két sziklaszilárd jellemű emberről szólt ez a történet, de valahogy mégsem élveztem annyira ezt a könyvet, mint az előzőt. Ezen kívül egy kicsit sajnáltam, hogy Eva nem ivott abból a bájitalból, mert nagyon kíváncsi lettem volna, hogy mit hoz ki ebből a nőből a fékevesztett vágy.
Az utolsó pár fejezet nagyon jól sikerült, és nagyon tetszett a végszó is, ahogy lezárta Danelle Harmon a történetet.Ugyanakkor annak is örülök, hogy minden szereplő viszonylag sértetlenül megúszta az írónő kitalálmányait.

krisztina0419

Veszedelmesen jó. Szerintem.
Úgy talán még izgalmasabb lenne, ha olvashattam volna,mind a három előzményt, és talán akkor jobban esne az, mikor a többiek Lucien megleckéztetésére isznak.
A vége talán egy picit hirtelen vált nagyon romantikusba, de le kell valahogy zárni a sztorit.
Erős páros Lucien és Eva, ezért is izzik végig a könyv kettejük között.
Jó volt ilyen hosszú idő után újraolvasni….

schalby P
Danelle Harmon: A Veszedelmes

Kicsit többet vártam volna hisz utolsó rész egy sorozatban. Volt benne minden a kellő mennyiségben de mégis üres volt egy kicsit.

Aurora_Serenity_White I
Danelle Harmon: A Veszedelmes

Több könyvet is olvastam már ebből a fajtából, amik izgalmasak, olvasmányosak voltak számomra. Ez most valamiért nem igazán jött be nekem. Kicsit talán, mert előítélettel olvastam (előre megnéztem az értékeléseket a könyvről, ami egyébként pont ez okból nem szokásom). Cselekmény alig-alig, erotikus jelenet viszont anná inkább. Jó szívvel ajánlom A Szürke ötven árnyalata rajongóinak.

wallery
Danelle Harmon: A Veszedelmes

A címével teljesen ellentétes a történet, hacsak azt nem állapítjuk meg, hogy elég sok helyen veszedelmesen unalmas. Abszolút nem ezt vártam

Szotyiiiiiii

Szeretek nyerni. Ezért a saját játékszabályaim szerint játszom, akár tisztességesek, akár nem.

Eva kínozta őt. Szívtelenül, veszélyesen kínozta. És ebben a pillanatban
éppen annyira gyűlölte, mint amennyire kívánta őt.

Dora_Sullivan

Evára nézett, aki úgy aludt, mint egy ártatlan
gyermek, az, aki egyszer tényleg volt, és Lucien haragja elhalványult de
csak azért, hogy olyan heves óvni vágyás vegye át a helyét, hogy a szíve
alig tudta elviselni. Azt kívánta, bár mindig ilyen lenne Eva, a megfontolt,
bizalmatlan és szarkasztikus asszony helyett; azt kívánta, bárcsak az őket
ébren elválasztó sorompókat le lehetne dönteni, mint ahogy most
eltűntek.
Bárcsak gyengéd csókokkal és simogatásokkal ébreszthetné fel, és
elolthatná a vágyat, melytől még most is lüktetett a vére, idegei
megfeszültek, bőre nedves és forró volt.

Dora_Sullivan

Eva utolsó szavai ötlöttek fel benne:
Ugyan már, Blackheath, ne legyen ostoba. Ismerem a férfiakat. Tudom,
hogyan gondolkodnak.
Kényszeredett mosolyra görbült a szája.
Azt hiszi, ismeri a férfiakat, ugye, Eva? Nos, engem nem ismer. Nem
tudja, meddig vagyok képes elmenni, hogy megkapjam, amit akarok, nem
ismeri azt a céltudatos szenvedélyt, ami minden ügyemet hajtja, a tényt,
hogy e szenvedély, e törekvés minden kis része önre összpontosít. Az
enyém lesz, ezt ön is tudja. Nem győzhet. Próbálkozzon, ahogy bír, de nem
tud lealacsonyítani annak az ellenszenves teremtménynek a szintjére,
amilyennek engem elképzel; nem fog belerángatni abba, hogy olyan
neveletlen szörnyetegként viselkedjek, amilyennek ön az összes férfit
képzeli. Dühítsen fel, őrjítsen meg, de egy dolgot soha nem fog elvenni
tőlem: az elhatározásomat, hogy megszerzem magát. Ön csodálatos
bármely férfival egyenrangú, bármely nő felett áll. De nem ismeri azt az
őrjöngést, mely még most is a halántékomban dörömböl…

Dora_Sullivan

Ki fogja űzni az ördögöt, mielőtt az ártatlan gyermek a világra jön, és
megtesz mindent, hogy meggyógyítsa Évát.
Nemcsak az ő, és a saját érdekében…
A gyermek érdekében is.