Partials ​– Részben ember (Részlegesek 1.) 825 csillagozás

Dan Wells: Partials – Részben ember

Az ​emberi faj a teljes megsemmisülés szélén áll, miután a Részlegesekkel – az emberekhez megtévesztésig hasonlító, ám mesterségesen előállított szerves lényekkel – folytatott háború megtizedelte a népességet. Az ott bevetett RM nevű vírus néhány tízezerre redukálta a túlélők számát, akik Long Islanden rendezkedtek be, míg a Részlegesek rejtélyes módon visszavonultak. Bármikor lecsaphatnak újra, de ennél is sürgetőbb probléma, hogy egy évtizede nem született az RM-re immunis csecsemő.

Kira, egy tizenhat éves orvostanhallgató a saját bőrén tapasztalja meg, ahogy az RM miatt az emberiség maradéka lassan kipusztul, miközben a kötelező terhességi törvény a polgárháború szélére sodorja őket. Kira nem hajlandó tétlenül nézni az eseményeket, mindent elkövet, hogy megtalálja a vírus gyógymódját. Erőfeszítései közben döbben rá: mind az emberiség, mind a Részlegesek túlélése azon múlik, sikerül-e felfednie a két faj közötti kapcsolatot – amelyet az emberiség vagy elfelejtett, vagy… (tovább)

Dan Wells: Partials

Eredeti mű

Eredeti megjelenés éve: 2012

Tagok ajánlása: 14 éves kortól

Fumax, Budapest, 2014
456 oldal · ISBN: 9789639861893 · Fordította: Bayer Antal
Fumax, Budapest, 2012
456 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639861466 · Fordította: Bayer Antal

Samm · Kira Walker · Marcus Valencio · Jayden Van Rijn · Xochi Kessler · Haru Sato · Nandita · Owen Tovar · Isolde · Madison Sato

Brooklyn (New York City, USA) · Manhattan

MissFortune>!
Dan Wells: Partials – Részben ember

Nagyon szerettem eddig a szerző munkásságát. Ám akárhogy is, ez most engem nem győzött meg. A szereplőket én nem kedveltem meg kifejezetten, Kira szerintem nem élethű, Marcus egy idegesítő pojáca, Samm meg egyelőre semmilyen.
A világ, amit elénk tár Dan, az viszont érdekes. Hasonlót még nem igazán olvastam ehhez, bár nem vagyok túlzottan jártas sci-fi terén. A genetikai részeket sem találtam unalmasnak, a Részlegesekben pedig sok fantázia rejlik, illetve rengeteg kérdés felmerül velük kapcsolatban. Így ezen pozitívumok miatt, végül 3 csillagot adok.

_Eriii>!
Dan Wells: Partials – Részben ember

Elméletileg a másodikat akartam olvasni, mert nem volt bejelölve itt a molyon, és nem emlékeztem, hogy olvastam volna. Két oldal után rájöttem, hogy azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák. Semmi nem jutott eszembe, így hát elővettem az elsőt, és újraolvastam. Nem bántam meg, még akkor sem, amikor szépen lassan minden eszembe jutott és rájöttem, hogy nemhogy az elsőt olvastam, hanem az összes részt olvastam. Csak annyi kellett, hogy fellapozzam az elsőt és minden eszembe jutott. Eszméletlen egy dísztópia. Nagyon szerettem. Hihetetlen világot teremtett Dan Wells. Sötét, komor, már már beteges. Rengeteg izgalomba részesül az olvasó. Olyan hihetetlen magyarázatok vannak, olyan hihetetlenül imádtam a tudományos részeket, hogy elmondani sem tudom. Teljesen beszippantott, teljesen lenyűgözött az az elképzelés, hogy létezhetnek ilyen briliáns elmék mint a Trőszt. Nagyon szerettem a szereplőket is. Nagyon ajánlom……

Mulán>!
Dan Wells: Partials – Részben ember

Érdekes világ érdekes történet a szereplők kedvelhetőek, de hogy őszinte legyek nekem kicsit zavaros volt a sztori. Talán annyi hiányzott belőle számomra hogy legyen valami bevezetés valami magyarázat hogy mi is van most, nem csak az hogy bele ugrunk egy történetbe te meg bogozd ki magadnak ha érteni akarod. Nem volt olyan hogy ne tudtam volna le tenni, tényleg érdekes könyv de picit többet vártam tőle. Kiváncsi vagyok a folytatásra.

Rémálom P>!
Dan Wells: Partials – Részben ember

Az író már megvett a John Cleaver sorozattal, és bár féltem ettől, mert azt mondták a kritikák, hogy túl sci-fis nekem, mégis nagy reményekkel vágtam neki. És ez a könyv minden, aminek egy ifjúsági poszt-apokaliptikus regénynek lennie kéne.
Kísértetiesen üres és szétesett világ, ahol az emberiség éppen kihaló félben, ezért nehéz döntéseket kell hozni? Pipa.
Erős, önálló, okos, leleményes női főhős, akit nem az határoz meg, melyik pasit válassza, hanem, hogy mit képes feláldozni mindenki másért? Pipa. Sőt! Még az se érdekli, hogy nem tud járni, akkor is megy előre.
Rettenesen jól ábrázolt érzelmek, és kapcsolatok? Szintén pipa. Noha nem romantikus a könyv, úgy szurkoltam párosoknak, amit általában csak tévésorozatokban szoktam. (Könyvekben általában ezek nem érintenek meg, de itt!)
Ezek mellett pedig akad humor, izgalom, van ám csattanó is, bár az elég átlátszó, viszont attól még teljesen élvezhető a könyv. Hát ezt is imádtam, kérem a következő Wells regényt!

Bea_Könyvutca P>!
Dan Wells: Partials – Részben ember

Ezzel a könyvvel nehezen indult a barátságom, mindazok ellenére, hogy lekötötte a figyelmemet, és a szereplők sem voltak ellenszenvesek. Nagyon érdekeltek (volna) a Részlegesek, de tudom róluk a következő részben fogok többet megtudni. Szerettem olvasni a könyvet, és rosszat nem tudok írni róla. Érdekes világ, izgalmas helyzetekkel és szerethető karakterekkel. Kíváncsian várom a folytatást.

Http://konyvutca.blogspot.hu/2015/10/dan-wells-partials…

Lanore P>!
Dan Wells: Partials – Részben ember

Végre egy pozitív csalódás a 16 éves főhősnők terén :) Mindig fura egy picit, amikor ennyi idősen valaki megmondja a tutit egy egész országnak, de most jól lett tálalva, Kira abszolút szerethető karakter, erős és bátor, független, nem az az életcélja, hogy egy pasitól függjön, így szerencsére a romantikus szál is a minimálisra csökkent, semmi nyálas csöpögés.
A Nem vagyok sorozatgyilkos c. könyve is tetszett az írónak, de ehhez képest azt a történetet egy mesének látom. Itt egy jól felépített, részletes világgal találkozunk, izgalmas alaptörténettel és szereplőkkel (Jayden és Samm lettek a kedvencek). Persze, ahogy lenni szokott, ez is sorozat, így megint várhatom a következő részt…

Dawnofmyth>!
Dan Wells: Partials – Részben ember

Egész érdekes volt, mondhatom azt, hogy tetszett a világ, igaz nem szívesen élnék benne. (Kicsit (halványan) éreztem egy hangyabokányi Szárnyas fejvadász beütést)Valahogy sok kérdés maradt bennem megválaszolatlanul. A karakterek egész szerethetőek, külön tetszett, hogy nem volt túltolva romantikával. Az első könyvem az írótól, de nem az utolsó :) mindenképp folytatni fogom a sorozatot. Elég dúrva világot épített fel, helyenként megrázó volt olvasni. A történet néhol túl száraz volt nekem, de mégis emellett pörgős és izgalmas is volt egyben. A genetikai részeket kimondottan élveztem. Nagyon kíváncsi leszek a titkokra, remélem a következő rész megválaszol majd jó nénány kérdést.

ncsn87>!
Dan Wells: Partials – Részben ember

Annyit elárulok, hogy ez volt az első disztópiám, amit olvastam. :) Bár filmekben nem ismeretlen ez a műfaj a számomra, és azokat szerettem is, de valamiért tartottam attól, hogy ez könyvben vajon mennyire fog tetszeni, és hát, nem kellett csalódnom. És már nem is értem, hogy én bolond, miért húztam eddig ezt a dolgot. :D Imádtam!!!! <3
Elég nehéz összeszednem, hogy mégis milyen érzéseket és gondolatokat ébresztett bennem a könyv. Mind morálisan, erkölcsileg, érzelmileg és lélektanilag volt mondanivalója ennek a fantasztikus történetnek.
Az eleje már megfogott magának. Annyira jól le voltak írva az események, a jelenetek, hogy teljesen láttam magam előtt a történteket, teljesen a helyükbe tudtam képzelni magamat. A karakterek is nagyon jók voltak, egész részletesek voltak, bár tudom, hogy a Töredékek még nagyon sok titkot tartogatnak nekünk erről is. :) Volt humorosabb karakter is (Marcus, Xochi, Tovar), ami nekem külön felüdítő volt, hiszen egy tragédia utáni világban is van remény és élet, és kell a humor is, mert az édesíti meg részben az életet, és ez is segít, hogy ne adják fel az emberek. :) De a kitartásban mindegyik szereplő kivette a részét. Kira volt, aki kiemelkedett a többiek közül és megmutatta a helyes utat, hogy nem szabad feladni, ha áldozatokkal is jár a kiút.
És hát a Szenátus… Már az elején nem volt szimpatikus nekem, ahogy irányítani próbáltak mindenkit diktatórikusan és semmi beleszólása sem volt az embereknek az életükbe. Itt ugye főleg a Remény törvényre gondolok…

A könyvben szinte végig pörögtek az események, sohasem unatkoztam. Engem a biológiai, genetikai részek különösen érdekeltek, mivel mindig is a kedvenc tantárgyam a biológia volt. Ez is teljesen lekötött, szóval ez tőlem még plusz pont az írónak. :)
Én mindig úgy indulok neki egy értékelésnek, hogy megpróbálom, majd spoiler nélkül megírni, de aztán annyira belelendülök az írásba, hogy sohasem sikerül. :P Ez van! :DDD
Szóval állatira várom a folytatást, ami nem is lesz sok idő, hiszen itt van mellettem. :D Félúton tartottam a Részben emberben, amikor a Töredékek megjelent és már akkor tudtam, hogy nekem kell a folytatás! :D
Aki szereti a disztópiákat, semmiképpen ne hagyja ki szerintem. ;) Én imádtam és már rajongója is lettem ennek a témának!!!! <3

Lisie87>!

Húúú a mindenit! *-*
Wells az biztos, hogy nem kíméli a karaktereket ebben a könyvben! Olyan nem volt, hogy valakit ne vertek, vagy lőttek volna meg! :D
Na jó, komolyra fordítva a szót, nagyon tetszett, egy részletes, nagyon jól eltalált disztópikus világ, erős, női karakterrel. Minimális romantika, ahogy szeretem! spoiler
Eseménydús volt! Sok nyitott kérdéssel és szállal, amitől még jobban akarom olvasni a folytatást! :)

Pnikolett>!

Ajjj a kutyafájááát…
Azt hittem totális 5 csillagos sorozatkezdő kötetet avathatok…Erre óó de felbosszantott…Mi volt ez a rózsaszín vég ?! spoiler

Na miután túltettem magam a könyv végén …
Irtózatosan tetszett ez a könyv befejezés egy részét kivéve !!! Nagyon jó történet, alapötlet minden nagyon klappolt számomra… leszámítva az ifjúsági disztópiák gyerekbetegségét, hogy már megint egy 16 éves lány váltja meg a világot és tesz olyat amit senki más … Mert ha még 10 évvel idősebb lenne,azt mondom reális…de na .. Jó… Úgy döntöttem eltekintek a dolog mellett,mert más hibát nem találtam :D Maga a vírus elleni immunitás vizsgálata,kutatása nagyon tetszett, közel is áll hozzám ez a téma, úgyh ez nekem dobott az egész történeten. Jó kis izgalmas jelenetek,fordulatok is voltak,aminek nagyon örültem.Természetesen kellett a sztoriba valami ellenség is,de ez is olyan ötlet,amiről eddig még nem olvastam,szóval azt hiszem egyedinek mondható a kialakított világ. Különösebb szerelmi többszögektől mentes volt a könyv :D Ez előny :D Bár annyi ilyesmit olvastam már,hogy vártam mikor pattan ki valami „váratlan” helyen a szikra :P
Szereplőket is megszerettem, Haru-t mondjuk néha szívesen képen töröltem volna, bár ha azt vesszük Kirát is istenem,kár hogy a Kira névről egy kutya ugrik be,pedig amúgy szép név …nála makacsabb nőszemélyt… Mondjuk emellett bátor és okos, ezért megbocsátható neki. Marcus-t bírtam és sajnáltam is néha.

Na szóóóóval…Talán a mostanában olvasott sorozatkezdők egyik legjobbika, ezért azt hiszem ennek a folytatását előreveszem a kis listámon :D Nem fogok mostanság unatkozni, az tuti …

Nita_Könyvgalaxis>!

A boldogság a legtermészetesebb dolog a világon, ha megvan, és a leglassabb, legfurcsább, leglehetetlenebb dolog, ha nincs.

77. oldal, 8 fejezet

Kapcsolódó szócikkek: boldogság
Nita_Könyvgalaxis>!

A megpróbáltatásaim erősebbé tesznek.

Kapcsolódó szócikkek: Kira Walker
ncsn87>!

– Nos, hát akkor azt hiszem, köszönettel tartozunk, amiért nem lőtt le senkit – mondta Marcus. – Az én hozzájárulásom abban merült ki, hogy ne vizeljem össze magamat. Ráértek később megköszönni.

Renee_chan>!

A számítógép felismerte a vért, és felkínálta az alapvető információkat.
– Nullás pozitív vércsoport – olvasta fel Marcus a válla felett koleszterinszint jó, glukóz jó… hmm, magas a lazasrác-szint, ez érdekes.
– Igen – suttogta Kira, miközben az ujjai szinte repültek a képernyőn –, de nézd csak, milyen sok itt a nagyképűség-részecske!

Kapcsolódó szócikkek: Kira Walker · Marcus Valencio
brena>!

– Jó látni titeket – mondta Haru.
– Látsz engem? – tapogatta végig magát Marcus, hirtelen megdöbbenést tettetve. – Akkor elmúlt a bájital hatása? Utoljára adom oda az ebédem egy beszélő mókusnak!

Kapcsolódó szócikkek: Marcus Valencio
Lunèa_Charlotté>!

– A humorom olyan, mint a te lábaid – vágott vissza Xochi. – Önzés lenne megtartani saját magamnak.

Kapcsolódó szócikkek: Xochi Kessler
saxomusic>!

– Magának elment az esze – motyogta Samm.
– Mindenki folyton ezzel jön.

370. oldal, 30. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Kira Walker · Samm
saxomusic>!

A megpróbáltatásaim erősebbé tesznek. A saját hasznomra fordíthatom a megpróbáltatásaimat. Sose mondd azt, hogy „nem fog sikerülni”, csak azt kérdezd, „hogyan tudom ezt a helyzetet a saját előnyömre fordítani?”

saxomusic>!

– Ébresztő, álomszuszék – noszogatta meg Kira Marcus fülét a vállával. – Már majdnem otthon vagyunk.
– Nem rendeltem szusit.
– Tessék?
Marcus óvatosan kinyitotta a szemét.
– Mit mondtam?
– Semmi olyat, amiért meg kellene pofoznom téged. Szerencséd, hogy kajáról álmodtál lányok helyett.
– Hímnemű vagyok – dörzsölgette Marcus a szemét. – Ötven százalék volt rá az esély.

Kapcsolódó szócikkek: Kira Walker · Marcus Valencio
Nita_Könyvgalaxis>!

– Ha nem tudod megismerni az igazságot, éld át a lehető legnagyszerűbb hazugságot, amit csak képes vagy kitalálni – javasolta Isolde.

Kapcsolódó szócikkek: Isolde

Részlegesek sorozat · Összehasonlítás