Utolsó ​simítások (A hihetetlen Pókember) 13 csillagozás

Dan Slott – Mark Waid – Marc Guggenheim – Joe Kelly: A hihetetlen Pókember – Utolsó simítások

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Kingpin, Budapest, 2017
80 oldal · puhatáblás · Fordította: Bögre Miklós, Harza Tamás · Illusztrálta: Max Fiumara, Mitch Breitweiser, Colleen Doran, Klaus Janson, John Romita Jr.

Razor P>!

Nos, ezt is megértük, a magyar kiadás végre elérte az ASM 600. számát. Ahogy az lenni szokott a jubileumi számoknál, emelt oldalszámot kapott, így aztán könnyedén megtöltötte itthon a különszámot.
A füzet nagy részét az Utolsó simítások c. sztori teszi ki. May néni és id. Jonah esküvője a küszöbön áll, ám ez nem Pókember világa lenne, ha nem nehezítené meg valami az előkészületeket. Jelen esetben a szép lassan haldokló Dr. Octopus próbál maga után pozitív emléket hagyni, ám csak New York teljes felbolydulását sikerül elérni. A történetet az a Dan Slott írta, aki most már jó pár éve viszi a fő Pókember-sorozatot, és nem véletlenül, hisz ez a történet is bővelkedik izgalmakban, humorban és megható részekben is. Ráadásul durva látni, hogy Slott mennyire előre tervezett, legalábbis ha az emlékeim nem csalnak, lényegében most ágyazott meg az ASM 698-700. történetének (amiből aztán a Superior Spider-Man kerekedett). Sajnos a grafika terén már közel sem ilyen jó a kép, van ahol tetszettek az ifjabbik Romita rajzai, de van ahol (pl. spoiler) elég rondára sikerült.
A három rövid történet közül A testvérem fia és Az áldás szegről végről kapcsolódnak csak a fő sztorihoz, ezek csak egy kis pluszt adnak Ben bácsi és May néni karakteréhez. Az utolsó, Rémes látomások c. szösszenet egyelőre egy jó nagy kérdőjel, ez, ha jól sejtem, a Vesszőfutás (Gauntlet) c. sztorinak ágyazott meg.

Kingpin, Budapest, 2017
Chris >!

A The Amazing Spider-Man 600. száma, ám nekem kicsit csalódás volt ez a jubileumi történet. Maga a sztori megállná a helyét egy átlagos füzetben, meg a végén a csavar is nagyot ütött, de illő lett volna jobban odatenni magukat az alkotóknak. A kis extra történetek nekem bejöttek, de lehet csak azért, mert a régebbi Pókember-füzeteket nem olvastam, számomra még szimpatikus May néni.