Vörös ​vértenger (Sólyom kommandó 4.) 3 csillagozás

Dan Schmidt: Vörös vértenger

Szovjet MIG-ek lelőnek két CIA-felderítőgépet, s valahol Nepálban, a Himalája hegyormai között ott fekszik a hóban egy fekete doboz, amely rögzítette a végzetes akciót. Az oroszok meg akarják szerezni, s persze a CIA is. Vic Gabriel és három társa kapja a megbízatást: a mindenre elszánt KGB-ügynököket és az ember nem járta vidéket leküzdve elsőnek érni fel a Makalu csúcsára a bizonyítékért. A vakító fehér hótakaró hamarosan vérvörössé válik…

Postakocsi, Budapest, 1991
166 oldal · ISBN: 9637670092 · Fordította: Lutz Éva, Sóvágó Katalin

hankmoody>!
Dan Schmidt: Vörös vértenger

Óh, azok a boldog 90-es évek… zsenge kamaszként nagyszüleimnél töltöttem a nyári szüneteket, és míg más korombeli srácok a bőrt rúgták, addig én az udvaron a nagy diófa hűsítő árnyékában hintázva Vic Gabriel és csapata vérgőzös kalandjainak olvasásában merültem el.
A Sólyom-kommandó világában a férfiak mind macsók, a nők mind bombázók, a gonoszak velejükig romlottak. Ez egy olyan világ, amiben egy rossz beszólást csak két-három rövid géppuskasorozat torolhat meg igazságosan. A mindenkori gonosz világuralomra tör, a Sólyom kommandó pedig hazavágja a gonoszt. A fegyverek torkolattüze szüntelenül felvillan, a golyók becsapódnak, a testrészek szakadnak; a rakéta célba talál, az autó felrobban és lángtengerré válva bucskázik le a hegyoldalról. Nincs cicázás, nincs politikai korrektség, itt az marad életben, aki hamarabb lő… (rendszerint Vic Gabriel és csapata). Ez egy ilyen világ… eltúlzott, pofátlan és tesztoszteronzabálóan macsó.
Aki kezébe veszi bármelyik Eagle Force könyvet remekül fog szórakozni. Néha kell az agyatlan hirig, hogy kikapcsoljunk és elfeledjük a húzós mindennapokat, a Sólyom kommandó-könyvek pedig épp erre a célra íródtak.

+ kiváló akciómóka
+ A magyar kiadás borítói remekművek

– negatívum nincs, a maguk nemében nagyszerű könyvek

Selous>!

Most már elég, gondolta Vistka. Néhány lépéssel közelebb ment a serpa foglyokhoz, benyúlt kabátja alá. A 9 mm-es Makarov mintha magától ugrott volna a markába. A pisztoly két szempillantás alatt háromszor dördült el. Három halálos dörrenés, és egy-egy 9 mm-es golyó fúrta át egy öregember, egy fiatalasszony és a fia fejét. Az áldozatok úgy zuhantak a földre, mint akiket letaglóztak. Vér és agyvelő freccsent a kunyhók falára.
– Mit mond most az az önfejű bíró, őrmester elvtárs?- acsarkodott Vistka.
Síri csend telepedett a falura. A lövéseknek még hallatszott a visszhangja. Halálos gyűlölettől izzó tekintetek szegeződtek a Vörös Csillag különítmény főparancsnokára.

Sólyom kommandó sorozat · Összehasonlítás