Az ​elveszett évek (A békés harcos útja 2.) 53 csillagozás

A békés harcos szent utazása
Dan Millman: Az elveszett évek Dan Millman: Az elveszett évek

Ez ​a mű a szerző korábbi könyvének A BÉKÉS HARCOS ÚTJÁnak a folytatása de a legtöbb folytatástól eltérően nem ott kezdődik, ahol az előző véget ér. A korábbi misztikus-spirituális regény közepén Szókratész, az öreg benzinkutas tanítómester utazásra küldi Dant. Ez a könyv a tanulóút története. Dant Chia Mama, az idős hawaii sámánasszony vezeti, segítségével járja be az emberi gondolkodás, az emberré válás hét szintjét. Négy évvel a Szókratésztől kapott képzés után Dan Millman – a tanultak dacára – szembesül kudarcaival, és csalódásai egyre gyarapodnak. Egész világa romokban hever, képtelen áthidalni a tudás és a cselekvés közötti látszólagos szakadékot. Dan világkörüli keresésre indul, hogy újra meglelje céljait. Felkutat a hawaii őserdőben egy sámánasszonyt, akit Szókratész korábban gyakran emlegetett. Chia Mama lesz a kapu Millman minden reménységéhez és félelméhez – és csak ő készítheti fel mindarra, ami következik. Az árnyék és fény világában Dan belső próbákon megy keresztül,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1991

Édesvíz, Budapest, 2018
Édesvíz, Budapest, 2017
Édesvíz, Budapest, 2014

Csőrike009 P>!

Dan Millman: Az elveszett évek A békés harcos szent utazása

Nagyon összetett könyv, és annak, aki fogékony a spiritualitásra, vagy nem fogékony, de szeretné a saját személyét, problémáit, kérdéseit más megvilágításba helyezni, nagyon sokat tud adni.
Abszolút párhuzamot fedeztem fel Paulo Coelho Zarándoklat könyvével, mégis, ez nekem sokkal „fogyaszthatóbb” volt.

korkata>!

Dan Millman: Az elveszett évek A békés harcos szent utazása

Az első két könyv után igazán kíváncsi voltam a harmadikra.
Szerintem kétféleképpen lehet olvasni. Egyrészt regényként, melynek van története, vannak szereplői. Másrészt spirituális útmutatásként. Nekem az első ment inkább. Voltak dolgok melyeket nem igazán tudtam befogadni. Ettől függetlenül nem bántam meg, hogy elolvastam. Kellemes percekkel lettem gazdagabb. Talán a későbbiekben még más hasznát is tudom venni ennek a történetnek.

Dan Millman: Az elveszett évek A békés harcos szent utazása

Dan Millman nagyon jól ír. Élvezet vele utazni!

roganedina>!

Dan Millman: Az elveszett évek A békés harcos szent utazása

Itt-ott voltak részek, amelyek kevésbé tetszettek, vagy már túl spirituálisnak éreztem őket, de összességében tetszett a történet is és a mondanivaló is. Azért persze kissé olyan „amerikai” sztori szaga van, de ezzel számoltam. Nem bántam meg, hogy elolvastam a többi részre is sort fogok keríteni.

agocs>!

Dan Millman: Az elveszett évek A békés harcos szent utazása

Szeretem, amikor Dan Millman könyvei megtalálnak. Mindig jókor.

Mátrixi>!

Dan Millman: Az elveszett évek A békés harcos szent utazása

Néhány helyen lángra kaptak a lapok a szédítő sebességtől.
Néhány helyen fölrázott, mint lelkiismeretes szobaasszony a párnát.
Következtében rávetettem maga a következő Millman-könyvre.

o_rita P>!

Dan Millman: Az elveszett évek A békés harcos szent utazása

Az első részből készült film jobban tetszett. Voltak benne jó dolgok, de egy kicsit a valóságtól elrugaszkodottnak éreztem. Régebben jobban tudtam volna értékelni, mert akkor még jobban hittem az ilyen dolgokban.

Melaron>!

Dan Millman: Az elveszett évek A békés harcos szent utazása

Nem olyan jó mint az előzmény könyv. De mégis jó benne ahogy elbukik „ utazása ” során és probál talpra állni. Sok olyan spirituális része volt ami annyira nem jött át. De a különböző ének ábrázolása tetszett.

Nata>!

Dan Millman: Az elveszett évek A békés harcos szent utazása

A Békés harcos útjának méltó folytatása.

Az igaz tanárok hidak,
melyen a tanítványok átkelhetnek;
majd, amikor átsegítették őket,
boldogan rogynak össze, mert akkor már
a tanítványok építik meg saját hídjaikat.
    NIKOSZ KAZANTZAKISZ

Kapcsolódó szócikkek: tanár
XDóra>!

De most már a barátaim társaságában is idegennek éreztem magam. Imádták a hangos összejöveteleket és bulikat, a legújabb divat szerint vásároltak. Én szívesebben olvastam, ültem ki a fák közé a holdat nézni.

XDóra>!

Feltételezed, hogy valami komoly problémát kell megoldanod. De vajon tényleg így van? Eddigi életemben megtanultam, hogy éppen azokban az időszakokban állsz készen arra, hogy egy nagy ugrást tegyél, amikor minden rosszabbodni látszik. Amikor úgy érzed, sehová sem jutottál, egy helyben topogsz, sőt visszacsúszol, akkor valójában azért lépsz hátra, hogy lendületet vegyél a starthoz.

Chöpp >!

Ami fényt ad, annak az égést is el kell viselnie.
    VIKTOR FRANKL

Kapcsolódó szócikkek: fény
Chöpp >!

Igen, több könyörületre lenne szükség ezen a világon. De mindenkinek más a hivatása. Egyesek állatvásáron dolgoznak, mások börtönben. Egyesek luxusban élnek, mások hajléktalanok. Egyeseket az foglalkoztat, hogy milyen márvány illik házi uszodájukhoz, mások éhen halnak az utcákon. Ettől vajon a gazdagok gonosztevők és a szegények szentek? Nem hinném. Bonyolult karmák működése az. Mind a szerepünket játsszuk. Mind olyan életkörülmények közé születünk, amelyek kihívást jelentenek, és hagynak kibontakozni.

Kapcsolódó szócikkek: karma
XDóra>!

Néha úgy nyerhetsz meg legkönnyebben egy harcot, hogy elveszíted.

XDóra>!

Teremtsen magának szép napot!

XDóra>!

„Ez nem a békés harcossá váláshoz vezető út; ez a békés harcos útja. Maga az utazás formálja a harcost.”

Chöpp >!

Cselekedni akarsz, mert arra neveltek. De előtte meg kell értened a dolgokat.
    – A cselekvés nélküli megértés hasztalannak tűnik.
    – Viszont megértés nélkül veszélyes cselekedni. Ha cselekszel, azelőtt, hogy megértenéd a dolgokat, még csak azt sem tudod, mit teszel.

Chöpp >!

– Teljesen fogadd el a fejlődésed. A magadról alkotott elmarasztaló ítélet csak visszatart a változástól, mert az Alapvető Én nagyon makacs és védekező. Ha elfogadod magad, a tudatalattidban élő gyermek megkapja a szükséges teret, hogy növekedhessen.

Dan Millman: A titkos iskola A békés harcos visszatér

A békés harcos útja sorozat · Összehasonlítás