Időmesterek: ​Távlatpont 15 csillagozás

97. KÖTET

IDŐMESTEREK: TÁVLATPONT
Eredeti megjelenés: az Időmesterek: Távlatpont 1–6. számaiban, 2010 szeptembere és 2011 februárja között

Miután eltalálja Batmant Darkseid Omega Sugara, mindenki halottnak hiszi őt. Pedig valójában csak elveszett az időben, és a korszakok között ugrál, nem találva a haza vezető utat. Így ez most már Rip Hunterre tartozik: az Időmesterre, aki egy mentőakciót vezet időfolyam örvényébe, hogy megmentse a Sötét Lovagot és megakadályozza az ismert valóság elpusztulását.

IDŐMESTEREK 1. SZÁM
Eredeti megjelenés: 1990 februárja

Rip Hunter legendás időutazó csapatát a múltba vezeti, hogy megmentsék a jelent.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: DC Comics Nagy Képregénygyűjtemény Eaglemoss Hungary

Eaglemoss Hungary, Budapest, 2020
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788381993500 · Illusztrálta: Dan Jurgens, Norm Rapmund, Rodney Ramos

amanda888 P>!
Dan Jurgens: Időmesterek: Távlatpont

Már rájöttem, hogy a képregényekben az időutazásos részek mindig elég rázósak. Mindig felbukkannak olyan szereplők, akiket soha nem láttunk, ismertünk – mármint azok, akiknek nincs egy teljes univerzum a fejükben. Ugrálunk események között, amikről nem tudunk, és alapvetően meg kell emészteni az időutazás fogalmát.
Ismerkedésképpen vettem meg ezt a részt, leginkább a látvány alapján döntöttem: megtetszett a borító és a cím is. Így utólag rájöttem, hogy nem ez volt a legjobb döntés kezdőkötetnek. Viszont a rajzok nagyon jók voltak.

Th3DarkKn1ght>!
Dan Jurgens: Időmesterek: Távlatpont

Amikor olvastam, hogy ez a képregény a csodálatos Bruce Wayne visszatérése kiegészítő kötete, úgy voltam vele, hogy innen lesz szép nyerni! Hőseink elindulnak a múltba, hogy visszahozzák Batman-t, akit Darkseid omega sugara küldött vissza az időn át (mert ez így működik), de ahelyett, hogy a Denevéremberrel futnának össze, egy Conan szerű figurával hozza őket össze a sors, és innentől, mindenki legnagyobb megkönnyebbülésére, már semmi köze nem lesz a történetnek Morrison agymenéséhez. Helyette kapunk egy jó kis kalandot, némi Időzsaru körítéssel nyakon öntve. Hangulatra és stílusra a Bruce Timm féle Justice League Unlimited rajzfilmsorozatra emlékeztetett. Könnyed szórakozás, sok olyan szereplővel, akikről eddig valószínűleg nem is hallottunk. Épp ezért Superman és Zöld Lámpás a háttérbe szorul, de ez nem baj, mert az író nem is nagyon tudott mit kezdeni velük. Viszont Rip Hunter és Aranyfej (Booster Gold) jól lettek megírva. Érdekes a háttértörténetük, van karakterük. Az egész időutazós dolgot jól kezeli a képregény, próbál ezzel kapcsolatos szabályokat felállítani, és ezek érthetőek is. Vannak dinoszauruszok, gonosz varázsló, boszorkány, agyturkász polip, meg más időutazók. Örültem Reverse Flash feltűnésének, kicsit előre vetítette a Flashpoint-ot! spoiler A rajzok jók, szép színesek! A klasszikus képregény az 1990-es Time Masters 1. száma, ami teljesen rendben van egy sorozat kezdésének. A Időmesterek: Távlatpont semmi lényegeset vagy maradandót nem tartalmaz, de ennek ellenére vagy épp ezért, elejétől a végéig szórakoztató!