World ​of Warcraft: Halállovag 10 csillagozás

Dan Jolley: World of Warcraft: Halállovag

Thassarian Lordaeron hű katonája, akinek minden vágya, hogy egy napon olyan nagy hős lehessen, mint csatában elesett édesapja. De hiába minden elszántsága, azzal szembesül, hogy hiányzik belőle az a különleges képesség, ami vezérré tehetné. Ám amikor Arthas herceg harcba hívja az ország bátor fiait, hogy seregével Északföldére induljon az élőholtak ellen, az ifjú Thassarian elérkezettnek látja az időt, hogy bizonyítson.

Miután Arthas eltűnik, ő maga indulelindul, hogy felkutassa. De bátorsága végül nem elismerést és kitüntetést hoz neki, hanem örök rabságot. Egy titokzatos jégbarlangban a sötétség erői halállovaggá, a Lich Király hatalmas, minden érzelemtől mentes szolgájává változtatják. Olyanná, aki, bármilyen kegyetlen is a parancs, teljesíti, és hűen szolgál mindhalálig – és azon is túl…

Szukits, Szeged, 2023
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634977261 · Fordította: Oszlánszky Zsolt · Illusztrálta: Rocio Zucchi

Arthas Menethil (Lich King) · Varian Wrynn

Dan Jolley: World of Warcraft: Halállovag

Ez a kötet háromnegyed részben Thassarian és egynegyed részben Kolltira története.

Sokat hozzátesz Thassarian karakteréhez, megismerhetjük múltját és ambícióit, bár a kötet második felére eléggé nagy ugrásokat tapasztalhatunk. Bizonyos jelenetek sokkal jobban átjöttek, mint a játékban, azonban maradt egy kis hiányérzetem is. Ami nem nagy baj, tekintve, hogy ha mindent látni akartam volna ebben a mangában, akkor kétszer-háromszor ilyen vastag lenne. És akkor mit érne az a sok óra, amit a WotLK-be beleöltem? :D Mondjuk az Ében Penge Lovagjainál többet vártam, több önmeghatározást, vagy valamit.

Érdekes, hogy a sok akció mellett megjelent a Hallállovagok önértékelése is. Élhetnek-e olyan életet, mint az élők? Mi lesz velük Arthas után?

A rajzolása tetszett, sok helyen szépen ki lett dolgozva, máshol eléggé elnagyolt. Néhol koncentrálnom is kellett, mert nagyon elvesztem a harci jelenetek részleteiben
Mint mondtam, pár oldalon az elf DK-t is követhetjük. Örültem volna, ha kap ő is egy kötetet, mert így nyugodtan kihagyhatták volna azt a pár oldalt időseb Saurfanggal.

Egyszerre vagyok boldog és szomorú, hogy olvashattam. Boldog, mert a DK-k még mindig menők, szomorú, mert ilyenkor érzem, mennyire hiányzik a WoW eme hőskorszaka.

Suffer well.

Szukits, Szeged, 2023
ftamas>!
Dan Jolley: World of Warcraft: Halállovag

Warcraft világánál megszokott akcióorgia, egész jó fordulatos történettel, ugyanakkor gyengébben megrajzolva, mint az Árnyékszárny duológia.

Doki108>!
Dan Jolley: World of Warcraft: Halállovag

A Warcraft világának meglehetősen sötét oldalát tárja fel ez a képregény. Megrázó történetet mesél el egy katonáról, aki hős apjának nyomdokaiba szeretne lépni, de leküzdhetetlen akadályba ütközik. Árulások és cselszövések színesítik a véres harci jeleneteket, időnként meglehetősen durva arcokkal tarkítva. Maga a történet kiváló és nagyon jók az átvezető képsorok. Fél csillag levonás járt amiatt, hogy egyes helyeken komolyan kellett koncentrálni, hogy mi történt az előző oldalon, hogyan jutottunk el a következő oldalig. Elmélyülést és koncentrációt igényel, hogy olvasás közben ne vesszünk el a dinamikus képkockák közt, de aki teljesen rá tud hangolódni a Warcraft eme képi világára, nem fog csalódni benne.

Popovicsp87 P>!

A Jégkorona Fellegvár, a Lich Király otthona éslegfőbb erődítménye Északföldén.

Faltora: Mi az, testvér?
Koltira: Te is érzed ezt a szagot, Faltora? Nyugatról jön, a hágó irányából. És olyan… mint a rothadt hús.

Popovicsp87 P>!

Arthas: Nem várhatunk tovább, hagyván, hogy Mal'Ganis serege tovább nőjön! Meg kell támadnunk… hogy fagyos otthonában végezzünk vele! Kövessetek… A SZABADSÁGÉRT… A BOSSZÚÉRT… LORDAERONÉRT!
Katonák egyszerre: LORDAERONÉRT!

Kapcsolódó szócikkek: Arthas Menethil (Lich King) · Lordaeron
Popovicsp87 P>!

Varian Wrynn: Ezt… alig tudom elhinni! Így van, öreg barátom… vér és becsület!

Kapcsolódó szócikkek: Varian Wrynn
Popovicsp87 P>!

Thassarian: Én a halál lovagja vagyok, a pusztítás eszköze, rúnákba és fekete páncélba börtönözve. SENKI SEM DACOLHAT VELEM! Se halottevők… se vízköpők… sem a csontvázak serege… vagy akár ezek a pókszerű rémségek.

Popovicsp87 P>!

Fogadós: Én is hallottam a király üzenetét. Szóval… ti most a szövetségeseink vagytok?
Thassarian: Többé már nem uram a Lich Király. Én is a pusztulását akarom. Ha úgy véled, hogy a közös ellenség szövetségesekké tesz bennünket… akkor igen, azok vagyunk.
Fogadós: És ha egyszer végeztek vele? Akkor mi lesz? Már úgy értem hogy veletek. Visszatérsz a régi életedhez? Visszamész a családodhoz?
Thassarian egy kupa sör felett merengve a múltján: Nem. Nincs családom.