Hogyan ​legyünk boldogtalanok 47 csillagozás

Az önsorsrontás tudománya
Dan Greenburg – Marcia Jacobs: Hogyan legyünk boldogtalanok

"Kedves átlagos mazochista olvasó!
Mostanáig bizonyára túl sok gondot okozott, hogy csak körülményes és hatástalan eszközökkel tudtad végrehajtani az önbüntetés magasztos és fontos feladatát.
Túl sokáig be kellett érned gyatrán kialakított szorongásokkal, az önostorozás vaktában alkalmazott módszerével, pusztán mert e létfontosságú területet mindig is a tudatlanság fátyla borította – inkább kuruzslásnak tartották, mint tudománynak.
Most végre kezedbe adjuk azt az őszinte beszámolót, amelyre oly rég vártál. Lépésről lépésre vezetünk végig az önkínzás és a megszégyenülés minden fázisában, s az eljárás során megosztjuk veled mindazon módszereket, amelyeket a múltban mi magunk is sikerrel használtunk.
Szerény, ám hő vágyunk, hogy az itt következő lapokon néhány ötletet és eszközt találj, hogy valóban fájdalommal teli, értelmetlen és szörnyűséges életed lehessen."

Gondolat, Budapest, 1989
108 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632822242 · Fordította: Benedek Mihály · Illusztrálta: Marv Rubin

konyvolvaso
Dan Greenburg – Marcia Jacobs: Hogyan legyünk boldogtalanok

Érdekes megfogalmazás, a logikától eltérően minden a feje tetején.Egy mit illik, hogyan illik jellegű rövid összefoglaló. Arra koncentrál mi az amit nem javasolt tenni negatív hatások elkerülése érdekében mind saját magaddal szemben mind másokkal szemben. Könnyed kis olvasmány. Depressziósoknak, rossz hangulatban, önbizalomhiányosoknak nem javaslom.

lilijan
Dan Greenburg – Marcia Jacobs: Hogyan legyünk boldogtalanok

nagyon bájos. rendkívül hasznos, még a magamfajta intuitív zseniknek is sokat segít a megfelelő tempóban történő előrehaladásban.

regulat
Dan Greenburg – Marcia Jacobs: Hogyan legyünk boldogtalanok

Nem csodálom, hogy nem siker kis hazánkban, ahol a többség kiskorában nagydoktori szinten jártas a témában, az szarkazmusra meg nem vevő…

Gondolat, Budapest, 1989
ppeva P
Dan Greenburg – Marcia Jacobs: Hogyan legyünk boldogtalanok

Nagyon hasznos kis olvasmány. Nagyon humoros, és az ember fel-felismeri magát a görbe tükrökben. Aztán jó esetben éles helyzetben is eszedbe jut, és tudsz változtatni magadon. Jó kis könyv.

Szigno P
Dan Greenburg – Marcia Jacobs: Hogyan legyünk boldogtalanok

A könyv óriási! Metsző szarkazmus, tökéletesen eltalált szavak (a kitűnő fordítást dicsérik), remek kikapcsolódás, akinek stílusa, annak garantált könnyes-nevetés végig. Míg rá nem döbben az ember, hogy mennyire igaz is minden szava, milyen könnyen megy a boldogság elkerülése a mindennapokban.

pat P
Dan Greenburg – Marcia Jacobs: Hogyan legyünk boldogtalanok

Roppant vicces – természetesen minden szava szigorúan átvitt értelemben értendő! Roppant hasznos – kiválóan felismerheti az ember saját élet-nehezítő hülyeségeit, jót kacaghat rajtuk, és aztán akár változtathat is rajtuk.

FORTUNATA P
Dan Greenburg – Marcia Jacobs: Hogyan legyünk boldogtalanok

Amikor elkezdtem a könyvet, nagyon aggódtam, hogy nem tudom befejezni, mert
a, eljön a világvége
b, a nevetéstől légzési- és/vagy keringési elégtelenségem lesz, aminek következtében
olyan súlyos agykárosodást szenvedek, hogy soha többé nem leszek képes olvasni
c, hiányoznak az utolsó oldalak, mert a szerzők gonoszkodásból (vagy gondoskodásból)
meg sem írták, hogy kínozzanak.
Ahogy haladtam tovább az olvasással, eszembe jutott: micsoda dolog ilyen jól szórakozni?, hiszen a világ egy siralomvölgy….
Amint a végére értem, szorongás fogott el.
-Mi van, ha nem értettem meg mindent?
-Ha megértettem, de nem tudom jól alkalmazni?
-Esetleg: én vagyok a kivétel, akinél nem működik a módszer.
Most -pedig- attól félek, hogy ezt a könyvet éppen azok nem olvassák el, akiknek a legnagyobb szüksége lenne rá.
Eredeti. Vicces. Pesszimistáknak kötelező.

Brooaf

Ez a könyv egy kincs!
Humorosan rávilágít az emberek leggyakoribb lelki problémáira, amikkel sikeresen tönkreteszik az amúgy igen is elviselhető életüket. Mondhatnám egy Dr.Csernus, csak kiabálás helyett humorral.

Sajtoskifli
Dan Greenburg – Marcia Jacobs: Hogyan legyünk boldogtalanok

Ez egy nagyon jó könyv! Fordított pszichológia. Szerintem mindenkinek egyszer olvasni kellene az életében.

Huszonhat mazochista trükk kezdőknek

(1) Írd össze azokat az ismerőseidet, akik fiatalabbak, viszont sikeresebbek.
(2) Állíts össze egy kis emlékeztetőt azokról a javakról, amelyeket már megszereztél, de aztán elpuskáztál.
(3) Egy szép fehér lapra írd össze azokat a nagy tetteket, amelyeket te már nem vihetsz végbe.
(4) Írj valakinek levelet, és miután föladtad, gondold végig, hogy vajon melyik bekezdéseket fogja legkönnyebben félreérteni.
(…)

Flora_The_Sweaterist P

Egy helyiségbe úgy kell belépned, mint aki arra számít, hogy bármelyik pillanatban képen törölhetik.

2. helyzetgyakorlat:
Aggályok ajándékozás kapcsán
Ha ajándékot veszel valakinek, nyugodtan aggódj a következők miatt:
(1) Már megvan.
(2) Nemcsak van, de utálja.
(3) Az ő meglepetése sokkal drágább, és ahhoz képest a tiéd bazári mütyürkének fog látszani.
(4) Nem ad semmit.
(5) Ad valamit, ami már megvan vagy utálod, és amikor be akarod cserélni, a pénztárnál pont belé ütközöl.

Kapcsolódó szócikkek: ajándék
Flora_The_Sweaterist P

Az aggály olyan, mint a bor: akkor a legjobb, ha megfelelően kiérlelik.

lzoltán IP

A szorongás hasznosításának egyik legcélravezetőbb módja, ha el tudod érni, hogy embertársaid visszautasítsanak. Nyilvánvaló, hogy minél többen kapnak kiütést tőled, annál jobban szenvedhetsz. (…)

65. oldal, Második rész Társas önsorsrontó módszerek 4. Fejezet Hogyan veszítsük el barátainkat, hogyan taszítsuk el ismerőseinket

VIII. ÁBRA: AMIN NEM ÁRT ELTŰNŐDNI REPÜLÉS KÖZBEN

(A) Visszatérő űrkabin ütközik a gépnek; (B) a rosszul rögzített ablak kipattan és az ablakon kiszippant a huzat; ( C ) egyidejűleg hat vadruca repül nektek és bedugaszolja a hajtóműveket; (D) váratlan meteoreső lyuggatja ki a gép törzsét; (E) a túlzott rezgés kilazítja a gép alsó és fölső részét összeszorító bilincseket; (F) makacsul kitartó második világháborús kamikaze puffantja le a repülőt; (G) a megzavart pilóta mérgében lelép.

Flora_The_Sweaterist P

Általában próbálj olyan féltékeny, gyanakvó, ideges, ingerlékeny, kritikus, mentegetőző, panaszkodó, színtelen, türelmetlen és unalmas lenni, amennyire csak jólneveltséged engedi.

Flora_The_Sweaterist P

Órákon át őrizni a szemétládát, abban a reményben, hogy sikerül rajtakapnod a macskát, amint kakál: ez olyan tevékenység, amely méltó e könyvhöz.

cassiesdream

1. helyzetgyakorlat
Aggályok éjszakai zajok miatt

Éjszaka, ahogy szökni kezd a meleg a házfalakból és összehúzódnak az eresztékek, karmantyúk, csapolások és később, a hajnalt megelőző órákban, amikor ugyanazok az eresztékek, karmantyúk, csapolások kitágulnak, egy sor különös nyekergést, percegést, pattanást, kattogást, sustorgást és sziszegést, kluttyogást és dobogást hallasz.

Ha ügyes vagy, sikerül meggyőznöd magad, hogy ezek a zajok az alább következő egy vagy több tényező összhatásából fakadnak:
(1) Fertelmes ábrázatú elvetemült bűnöző settenkedik, hogy kiraboljon és keresztüldöfjön.
(2) Csúf képű hibbant személy lopakodik errefelé, aki csak az imént szökött meg a tébolydából, és előbb leszúr majd erőszakot követ el rajtad.
(3) Szörnyűséges kinézetű hullarabló, vámpír, hazajáró lélek avagy idegen planéta lakója bolyong alant, hogy előbb a magáévá tegyen, majd kioltsa az életed.
(4) Borzalmas pofájú férfiú setteng, most jött az adó- és pénzügyi hivataltól, és mindenféle piszkos kis csalásokat fog találni az adóbevallásodban.

Flora_The_Sweaterist P

A bérfeszültség kiegyenlítésének legegyszerűbb módja az, ha kevesebbet dolgozol. Reggel érkezz minél később. Tarts szokatlanul hosszú ebédszünetet. Tűnj el minél hamarabb. A maradék időt töltsd kávéfőzéssel.