A ​hosszú élet titkai 4 csillagozás

Kék Zónák, ahol az emberek a legtovább élnek
Dan Buettner: A hosszú élet titkai

„A ​Kék Zónák felfedezése világszerte milliókat indított el az egészségesebb és hosszabb élet felé vezető úton.”
– Cseke Eszter és S. Takács András, az On the Spot alkotói

A hosszú, egészséges élethez szerencse, jó gének, de legfőképp jó szokások kellenek. A megfelelő életvitellel és étrenddel akár egy évtizeddel is meghosszabbíthatjuk életünket. De vajon miért öt, jól körülhatárolható helyszínen él a legtöbb százévesnél idősebb ember a világon? Dan Buettner és munkatársai felkeresték Földünk Kék Zónáit, hogy utánajárjanak a hosszú élet titkainak. Costa Ricán, Szardínián, a japán Okinava-szigeteken, a kaliforniai Loma Lindában és egy apró görög szigeten, Ikarián tett látogatásai során Buettner felismerte, hogy néhány egyszerű, de hathatós szokás kialakítása megteremtheti egy hosszabb és egészségesebb élet lehetőségét.
Hogyan élik meg a családi-baráti kapcsolataikat? Mivel táplálkoznak? Hogyan kezelik a stresszt?
Dan Buettner boldog, idős emberek… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: On the Spot Books Open Books

Open Books, Budapest, 2021
Open Books, Budapest, 2021

Dan Buettner: A hosszú élet titkai Kék Zónák, ahol az emberek a legtovább élnek

A Dan Buettner kék zónákat feltáró kutatásainak eredményeit tartalmazó kötet annak ellenére tud érdekes lenni, hogy tulajdonképpen nincsenek benne rácsodálkozást eredményező nagy felfedezések, minden, ami elhangzik teljesen természetesnek, logikusnak és egyértelműnek tűnik. Akkor miért nincs sokkal több kék zóna? spoiler Érdekes volt olvasni a zónákba tartozók történeteit, spoiler, bár némelyiket rövidnek éreztem, és sajnálom, hogy a belső illusztrációk nem kaptak színes oldalakat. Viszont kíváncsi lettem a receptes könyvre is :-).

humblepie>!

Dan Buettner: A hosszú élet titkai Kék Zónák, ahol az emberek a legtovább élnek

A karácsonyra kapott könyvek közül ez volt a kedvencem.

Könyveslány P>!

Belefőzöm a szeretetemet az ételekbe.

Nikoletta_Klein>!

Dániában élő ikreket tanulmányozza a kutatók arra a megállapításra jutottak, hogy génállományuk csupán élettartamuk 25%-át befolyásolja. A maradék 75%-ot életstílusunk és mindennapi döntéseink határozzák meg. Ebből következik, hogy ha életvitelünket a lehető legoptimálisabban alakítjuk, akkor a biológiai korlátainkon belül várható élettartamunk maximalizálhatóvá válik.

Könyveslány P>!

Nincs csodaszer, nincs olyan kártyalap, ami mindent visz. Az erő az egymást kölcsönösen erősítő összetevőkben rejlik.

Nikoletta_Klein>!

Alapjában véve az öregedés a megküzdési mechanizmus gyengülése, a belső kontroll és egyensúly fenntartásának kudarca.

Könyveslány P>!

A kérdés az – és itt jön be a képbe, mennyire fontosak is az egészséges szokások, – ha száz évig élünk, milyen lesz az a száz év?