Angyalok ​és démonok (Robert Langdon 1.) 1678 csillagozás

Dan Brown: Angyalok és démonok Dan Brown: Angyalok és démonok Dan Brown: Angyalok és démonok Dan Brown: Angyalok és démonok Dan Brown: Angyalok és démonok

Robert Langdont, a Harvard világhírű szimbólumkutatóját egy svájci tudományos intézetbe hívják, hogy segítsen megfejteni egy rejtélyes jelet, amelyet egy meggyilkolt fizikus mellkasába égettek. Langdon elképesztő felfedezésre jut: egy több száz éves földalatti szervezet – az Illuminátusok – bosszúhadjáratra készül a katolikus egyház ellen.

Langdon mindenáron meg akarja menteni a Vatikánt a hatalmas erejű időzített bombától; a gyönyörű és titokzatos tudóssal, Vittoria Vetrával szövetségben Rómába megy. Hétpecsétes titkokon, veszélyes katakombákon, elhagyatott székesegyházakon és a földkerekség legrejtettebb barlangján át, őrült hajszát indítanak együtt a rég elfeledett Illuminátusok búvóhelye után.

Eredeti megjelenés éve: 2000

680 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636892609 · Fordította: Bori Erzsébet

Robert Langdon · Galileo Galilei

AniTiger MP
Dan Brown: Angyalok és démonok

Uhhhh… Ez a kötet a legjobb példája annak a könyvet és filmet összevető képnek, amelyen egy jéghegy tengerből kilógó felső 10 %-a a film, a víz alatt rejlő 90 % a könyv. A filmet rengetegszer láttam már, de a könyv… Jaj, nekem! Ez a könyv zseniális.

Olvasmányos, ördögien jól felépített, gördülékeny és izgalmas. Hosszúnak tűnik, de könnyű olvasni és alig lehet letenni. Langdon nagyon jó főszereplő, bár még igyekszik belerázódni az író által neki szánt kalandor professzor szerepbe. Vittoria Vetra nem rossz, bár alig hiszem el, hogy senki nem bírt kölcsönadni neki egy rendes nadrágot. (Tudom, a nők meg az ő gondjaik.) A hasszasszin egy jól megírt beteg állat, és talán jobb is, hogy csak sejtelmesen ismertük meg a perverzióit. Az én személyes kedvencem mégis végig Carlo Ventresca camerlengo volt – nagyon jól kitalált és felépített karakter, iszonyat jó történetet kapott.

Igazából nekem az egész történet tetszett a hirtelen hozzám vágott rengeteg infóval együtt, „amit Langdonról tudni kell” –témakörben. A CERN részei nagyon jók voltak, de a Vatikán városbeli ide-oda rohangálást jobban szerettem! A legjobb talán az volt a regényben, hogy mindenkinek van valami múltbéli élménye vagy az életével kapcsolatos apróság, amit megoszt az olvasóval. Apró színfoltok, amik feldobják az egész regényt. spoiler Váratlan, meglepő, humoros fricska, ami megtöri a kötet komolyságát.

Sokkal bővebben – http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2015/10/dan-brown-l…

GABO, Budapest, 2003
680 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639526266 · Fordította: Bori Erzsébet
EssentialHencsi MP
Dan Brown: Angyalok és démonok

A könyv zseniális és tökéletes, mint az Illuminátusok gyémántja. Már azzal, hogy a CERN nagy szerepet játszik benne, megvett kilóra. Olyan szinten odavagyok a CERN-ért, az ott folyó munkáért, az elméleti és gyakorlati fizikáért, a Nagy Hadronütköztetőért*, hogy azt már akár vallási áhitatnak is nevezhetjük. Imádom az okos embereket, és ott szerintem még a takarítónéni is minimum csillagos ötös volt fizikából.
Aztán imádom a konspirációs teóriákat is, az meg itt van dögivel.
A könyv összességében is zseniális, de vannak benne olyan részek, amik önmagukban is ötcsillagosak, például a camerlengo monológja vallás vs tudomány témában, abban az öt percben, amíg olvastam, abszolút megtértem.
És itt van ugye Robert Langdon, a tudós, aki mindenhez is ért, és seperc alatt megold minden feladványt, rájön mindenre, jó, hogy mindig harminc másodperccel később ér oda, de legalább rájött.
Rájöttem arra is, hogy az Eredet miért nem volt már olyan jó, mint ezek az első, klasszikus részek. Langdon egyszerűen megöregedett. Ez a rész 2000-ben íródott, itt már negyven éves volt, az Eredet 2018-as, hát ötvennyolc évesen már nem futkorászhat szerencsétlen annyit, mert kiköpi a tüdejét a végére. Dan Brown-nak lassan keresni kell egy új főszereplőt, Langdont pedig nyugdíjaztassa, ez mindenkinek jó kompromisszum lenne.
Ja, és a filmet is imádom, igaz, nekem Tom Hanks egyáltalán nem jön be, na de Ewan McGregor TÖKÉLETES camerlengo.
Aki először fogja olvasni, azt kicsit irigylem, mert fantasztikus kalandokban lesz része, de újraolvasásnak kitűnő választás, két perc alatt kirángatja az embert az olvasási válságból.
*Ezt a nevet is imádom, hogy Nagy Hadronütköztető, ezzel a névvel simán szerepelhetne a Galaxis útikalauz stopposoknak örökbecsűben, miközben iszogatják a Pángalaktikus Gégepukkasztót.

MissFortune

Fenomenális volt!
Imádtam minden egyes lapját. Nagyon eseménydús, egy percig sem untam.
Megkedveltem Langdont, azonban azt gondolom a kedvenc szereplőm mégis a camerlengo. Az ő jelleme a leginkább felépített, a háttere és a végén a csavar teljesen ledöbbentett.
Dan Brown eszméletlenül jól ír! Ez a kicsit komolyabb témát feszegető könyv, pont kellően meg volt spékelve egy kis humorral.

Ferger_Jolcsi P
Dan Brown: Angyalok és démonok

Dan Brown egy írózseni, ezt már eddig is tudtam. És bár hívőként néha megbotránkoztathatna a történet némely cselekménye, mégis úgy vagyok vele, hogy szigorúan csak egy kitalált sztoriként fogom fel és csak élvezem az olvasást minden túlkomplikálás nélkül.
Robert Langdon az egyik legkedvencebb szereplőm az összes olvasott könyvből: okos, bátor, tettrekész és van igazságérzet benne.
Remélem, még jópár könyvvel megajándékoz minket az Író.

pannik P

Lebilincselő olvasmány volt.

Nem is tudom miért vártam az elolvasással annyit, végre egy könyv ami olvastatta magát, letehetetlen az elejétől a végéig fenntartja a figyelmet. Izgalmas, roppant fordulatos, szépen megírt könyv.
Ráadásul az illusztrált változatot olvastam és ez rengeteget tett az olvasási élményhez, mindenkinek csak ajánlani tudom hiszem a sok kép a könyvben (mindegyik a megfelelő helyen), azonnal láthatóvá teszi, merre járnak, mit látnak a főhőseink. Nagyon jó így olvasni.

Dan Brown hihetetlen kutató munkát végzett a könyv megírása előtt, ez szinte süt az írásból, nyilván sok minden az írói fantázia szüleménye de a történelmi helyek, a vatikáni szokások lebilincselően hiteles leírásai mind-mind nagyon olvasmányosak és érdekesek.
Nagyon tetszett, tovább kell folytatnom az író könyveinek beszerzését és elolvasását.

dagikám
Dan Brown: Angyalok és démonok

Eleinte elég kiábrándító volt az a sok szakmai dolog mind fizika terén és mind vallás terén, de szerencsére kárpótolt mindenért az izgalmas és fordulatos események láncolata. Egy percre se lehetett unatkozni,magával ragadott Robert és Vittoria nyomozása,ahogy lépésről-lépésre jutottak el a megfejtéshez. És a végére persze teljesen máshogy alakultak a dolgok,mintahogy magában nyugtázta az ember.

Madama_Butterfly P
Dan Brown: Angyalok és démonok

Ez a könyv az iskolapéldája annak, hogy milyen az, amikor az írói tehetség párosul történelemmel, tudománnyal és vallással.
Pörgős és izgalmas krimit, olvasmányos történelem- , fizika tankönyvet és egy kis vallástörténeti enciklopédiát is kap egyben, aki ezt a könyvet kézbe veszi. Számomra – egy alapjáraton humán beállítottságú emberként – zseniálisan eltalált arányban találhatóak meg a sztoriban a fenti összetevők, és pont ezért: mindenképpen el szeretnék egyszer látogatni a CERN-be spoiler és ismét vissza szeretnék menni a Vatikánba (hogy egy kicsit Langon-szemmel tudjam nézni a sok csodát).

shadowhunter1975 P

The best :)
Még mindig a legjobb Langdon könyv, ugyanúgy izgultam, mint elsőre… és ez már valami ;)

rebeka202 P
Dan Brown: Angyalok és démonok

Nagyon régóta el szerettem volna olvasni a Da Vinci-kódot, de gondoltam, akkor már inkább kezdek a sorozat első részével. Nagyon, de nagyon tetszett ez a könyv! Bevallom, eleinte eléggé nehézkesen indult be, az első 100 oldal picit nyögve ment, de nagyon belelendültem és utána a többi 600 csak úgy repült!
Dan Brown nagyon tud írni. Borzasztó tehetsége van hozzá, ez tény. Végig tűkön ültem, nem tudtam letenni a könyvet, mert mindig a következő lépésre, majd a következőre voltam kíváncsi. Ennyire fenntartani az érdeklődést, tényleg tehetség kell!
Annyira izgalmas volt Robert Langdonnal és Vittoriával együtt nyomozni és szaladni egyik helyszínről a másikra, rájönni a megfejtésekre és izgulni, hogy vajon tényleg gyilkosság lesz?
Nagyon tetszett, hogy ennyire sok mindent megtudtam a vallásról, Berniniről, az Illuminátusokról, templomokról, szobrokról, Rómáról, a Vatikánról olvasás közben. Ezeket az információkat lehet másképp soha nem ismertem volna meg. Ez a könyv szórakoztat, de közben tanít is, és nem hülyeségeket. Nem tudom, hogy ami az Illuminátusokról és a vallásról szólt mennyire volt hiteles s valóságos, de nagyon annak érződött.

Érdekes volt, és díjaztam, hogy az író sem a tudomány sem a vallás terén nem esett át a ló másik oldalára. Nem volt egyik sem lealacsonyítva a másikkal szemben, egyenrangú félként kezelte mindkettőt. Ez nagyon szép volt tőle, mert szerintem is így a helyes. Egyik nincs a másik nélkül, és lehet, hogy a vallásnak vannak titkos bugyrai, de attól még a hit az mindenkiben ott van, vallástól eltekintve! :)
Alig várom Langdon következő kalandját.
Egyik legjobb kalandregény ever! ❤

Dávid_Debreceni
Dan Brown: Angyalok és démonok

Ezt még úgy is imádom, hogy nem most olvastam először és biztos, hogy nem is utoljára. Brown itt fogta meg a saját írói tudását először igazán mélyen. Hiszen ebben az egy könyvében minden benne van, amit egy pörgős ijesztő thrillernek tartalmaznia kell. Mégis az ember folyamatosan gondolkodik ősi titkokról. A Vatikán hétpecsétes életéről és az illúzióról, hogy a modern világ hitvallása keresztezi önmagát az igazi hitvallással. Ebben a sziveveny izgalmas könyvben.

h_orsi P

Húzd ki magad, mosolyogj, hadd törjék csak a fejüket, hogy mitől van olyan jó kedved.

Algernon +SP

A legveszélyesebb ellenség az, amelytől senki nem fél.

– Maga hisz Istenben?
Vittoria sokáig hallgatott. – A tudomány azt mondja nekem, hogy Istennek léteznie kell. Az agyam azt mondja, hogy soha nem fogom megérteni Istent. És a szívem azt súgja, hogy nem is kell megértenem.

Algernon +SP

A csodák nem mások, mint mesék, amelyekbe mindannyian belekapaszkodunk, azt kívánva, bár igazak volnának.

Adrirawia

Miért változtatnánk meg a világot, ha a világ oda sem figyel?

Algernon +SP

– A terrorizmusnak – magyarázta a professzor – egyetlen célja van. Éspedig?
– Ártatlan emberek meggyilkolása? – kockáztatta meg az egyik diák.
– Nem jó. A halál csak az egyik mellékterméke a terrorizmusnak.
– Erőfitogtatás?
– Nem. Erre a célra alkalmatlan.
– Félelmet kelteni?
– Ez a lényeg. A terrorizmus célja egyszerűen rettegést és félelmet kelteni. A félelem aláássa a hitet a társadalmi rendben. Belülről gyengíti az ellenséget… düh reakciókat vált ki. A terrorizmus politikai fegyver. Rombold le a kormány tévedhetetlenségének illúzióját, és lerombolod az emberek hitét.

MissFortune

A félelem gyorsabban pusztít, mint bármilyen hadieszköz.

Telena

– Nem hinném, hogy a jogászok sokat fejlődtek volna az évszázadok során.
– Ahogy a cápák sem.

50. fejezet

Algernon +SP

Az információ pontosan annyit ér, amennyit a forrása.

piciszusz

Több száz szobrot fosztottak meg a férfiasságától. Langdon gyakran eltűnődött azon, vajon létezik-e egy nagy gödör, tele kőpéniszekkel.

168. oldal (Gabo, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: szobor