Rendíthetetlenek (Warhammer 40,000: Gaunt Szellemei 10.) 35 csillagozás

Dan Abnett: Rendíthetetlenek

Az egymásnak feszülő embertömeg fölött lézersugarak cikáztak, zászlók és jelvények ezrei emelkedtek a magasba. Aztán a legközelebbi kapu fülsértő robajjal, lángokat okádva darabokra robbant.
A tűztengerből egy kormos páncélzatú titán bukkant elő, lépteit őrjöngő éljenzés kísérte. Új élet költözött a gárdisták megfáradt tagjaiba, s lassan, lépésről-lépésre, elkezdték visszaszorítani az ellenséget. A Káosz nyomása érezhetően meggyengült, s a birodalmiaknak feszülő acélfal megroskadt…

A Sabbat Világok visszafoglalására indított hadjárat huszonkettedik évében Gaunt komisszár és a Szellemek visszatérnek a Káosz uralta Gereonra. A bolygó felszabadításáért vívott kegyetlen harc borzalmas áldozatai azonban hamarosan szembefordítják őket parancsnokaikkal, akik szerint a győzelem bármilyen árat megér…

Eredeti megjelenés éve: 2006

Szukits, Szeged, 2011
350 oldal · ISBN: 9789634972129 · Fordította: Oszlánszky Zsolt

elge76 P
Dan Abnett: Rendíthetetlenek

Egy újabb eszméletlenül jól megírt történet a Tanithi Első és egyetlen csapatáról.
Hőseink visszatérnek a 2 könyvel ezelőtti történet színhelyére, hogy felszabadítsák a bolygót, ahol 2 évig sínylődtek.
Utólag persze kiderül, hogy az aktuális nagypolitikai játszmák nem pont ezt tervezték.

Tetszett az is, hogy figyelembe van véve az eltelt sok-sok év, és most már olyan szereplők is felbukkannak felnőttként, akik a sorozat elején (Nekropolisz című rész) még gyerekként szaladgáltak, és egészen eddig nem is volt róluk szó, mert eddig a pontig érdektelen szereplők voltak.

Aztán, ahogy megindul velük a hadjárat a bolygó felé, egyből be is dobják őket a mély vízbe, hogy részt vegyenek egy olyan rohamban, amit leginkább a Ryan közlegény, vagy az Ellenség a kapuknál című film nyitójeleneteihez tudnék hasonlítani.
Kopaszok, akiket egyenesen a háború torkába dobnak bele, hogy szó szerint átéljék a poklot, amit csak a legjobbak, vagy inkább a legszerencsésebbek élhetnek túl.
Itt már tényleg azt éreztem, hogy ilyen lehet egy háború kellős közepén lenni.
Önmagukból kivetkőzött felőrült emberek, akik habzó szájjal, üvöltve és belezakkanva a körülöttük tomboló kaszás táncába, csak az állatias ösztöneik előtérbe helyezésével képesek ezt túlélni.
Mindezeken felül, a kőkemény komisszárokkal a hátuk mögött, akik megállás nélkül ostorral és fegyverrel hajtják őket előre, és még ebben az őrületben is képesek a kihágásokat, a Komisszariátus szabályaira hivatkozva, egy fejbelövéssel jutalmazni.
Embertelenül brutális az ostrom leírása.

Aztán a másik szál, Gaunt és a szellemek története, ahol ismét elveszítünk egy remek katonát, bajtársat, barátot. És itt újfent közrejátszik a háború ezer arca, mert ki hitte volna, hogy pont így, ennyire ostoba módon lesz vége.

A végén pedig Mkvenner története spoiler…. egyszerűen ZSE-NI-Á-LIS.

A Gereon halott.
Úgy érzem, hogy elég ennyit írni ehhez a kritikához.
Minden benne van a könyvben, tessenek elolvasni.

Tograh_Silur
Dan Abnett: Rendíthetetlenek

A jól megszokott ereszd el a hajamat stílusban ömlik a vér és hullanak a gárdisták, de az ellen vére pirosabbra festi a könyv lapjait. Tökéletes kikapcsolódás annak aki ilyenre vágyik és olvasta az előzményeket.

Csike_The_Techmarine

S a csillagok, mint ezer meg ezer fagyott könnycsepp ültek a semmi hideg palettáján, örökre emlékeztetve az embert önnön parányi, múlandó mivoltára.

Csike_The_Techmarine

– A Császár nevében, ki mindannyiunkat óv, s,a Szent nevében, kit buzgón szolgálunk… megáldalak, hogy bátran nézz szembe a sötétséggel! A Császár vigyáz ránk!

Hush_Campo

Tűz, vér, füst, égő hús bűze, hányás, vizelet, bélsár… ez a háború.

Vigyázat! Felnőtt tartalom.

Páncél hasadt, csontok törtek, vér és végtagok szálltak minden irányba, s az üvöltésekbe sikoly vegyült.

Hush_Campo

– Felteszem, ha komolyan így is gondolja, hamarosan egy laboratóriumba cipelnek, és szisztematikusan feltrancsíroznak minket, hogy rájöjjenek a titokra.
– Ez már nem a Sötétség Kora, Ibram – csóválta meg a fejét mosolyogva az inkvizítor.
– Ó… én azért tartok tőle, hogy talán mégis, uram.

Hush_Campo

A többségüket biztosan kivégzik. Ha kell, mindannyiukat. A Császár meg majd kiválogatja az igazak lelkét.

Csike_The_Techmarine

– Akkor nem hiszem, hogy különösebben nagy figyelmet fordított volna Gaunt testbeszédére. Úgy becsülöm, hogy körülbelül húsz másodpercre volt attól, hogy a komisszár ezredes agyonlője, mint árulót.
Nem igaz, parancsnok?
– Talán egy egész percet is vártam volna, uram … de igen.

Warhammer 40,000: Gaunt Szellemei sorozat · Összehasonlítás